Kuidas kitsede käsi käib?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

honkomees kirjutas:ma kah selline õnnelik, kes hommikuti saab majatrepilt ikka pea ülepäevi kitse (NB! ainsuses) vaadelda ...

Rõõmusta aga rõõmusta :lol: Kui hundud meie jahimaa tühjaks söövad, küll tulevad ka teie maadelt matti võtma :mrgreen:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ühel niidetud heinamaal teritas tähelepanu kümmekond ronka. Ja oligi tallekorjus maas. Oli välimises ringis, mis tähendaks ilmselt, et jäi kohe niidukisse.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Paistab, et viimase paari nädala jooksul on need vähesed isendid kitse ilmunud jooksuaja raames metsast avamaale. Isegi kahe tallega kits on silma jäänud. Paaris kohas üksikud kitsed. Kuulda aga selliseid subjektiivseid suhteid nagu "kuni viis kitse ja paar hunti" või "kitsevaba ja paar ilvest". Näis jah, mis seis on septembris-oktoobris ädalate peal.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Viimase 2 nädala jagu olen näinud (lisaks kitsed-talled ning noored sokud) päris intensiivset "jooksmist". Nagu ikka, kits ees ja korralik sokk tihedalt järel. Varem olen seda ikka järel"kiimaks" mõelnud, kuid sellel aastal tundub selgelt domineerivam "jooksukas" olema.
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Huvitav oleks teada, et kas teiste maadel soku ning kitse kah leidub? Meie maal ehk meie sektsioonis(Järvamaal) pole viimesed kaks kuud jutti ühtegi isendit näinud. Kui jooksu ajal neid leidus, siis nüüdseks on vist kõik maa alla ära vajunud. Alguses arvasime et ilvesed ja hundid tegid oma töö aga, et kõik korraga ära kadunud on pole meie veel sellist asja näinud. Ega need hundid ja ilvesed ka igale poole ei jõua!
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas aivar00 »

Sügiseti on ka sellie aeg, kus kits istub varjus. Seda enam, et neid on väheks jäänud. Mingi aja pärast ilmuvad uuesti põldudele.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest saab suht hea ülevaate hetkeseisust esimese lumega põllust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas honkomees »

Noor jahimees! kirjutas:...Kui jooksu ajal neid leidus, siis nüüdseks on vist kõik maa alla ära vajunud. ...
minu silma järgi just vastupidi - kui suvel ei näinud pea üldse, siis viimasel ajal ikka näha üsna tihti. Üks hommik tööle sõites nägin kolmes kohas. Kaks poole kõrva pikkuste sarvekestega sokupoissi on pea iga päev näha ...
Minu meelest saab suht hea ülevaate hetkeseisust esimese lumega põllust.
just
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

Palju seda kitse ei ole, aga päris otsa lõppenud ka ei ole. Kahes kohas on pea iga õhtu ema kahe tallega ristikus. Sokku liigub ikka ka. Suurt sarve kohanud ei ole, aga vanemat looma ikkagi nähtud. Peale karmi talve tugeval loomal ka väiksem sarv.
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas heyx »

Noor jahimees! kirjutas:Huvitav oleks teada, et kas teiste maadel soku ning kitse kah leidub? Meie maal ehk meie sektsioonis(Järvamaal) pole viimesed kaks kuud jutti ühtegi isendit näinud. Kui jooksu ajal neid leidus, siis nüüdseks on vist kõik maa alla ära vajunud. Alguses arvasime et ilvesed ja hundid tegid oma töö aga, et kõik korraga ära kadunud on pole meie veel sellist asja näinud. Ega need hundid ja ilvesed ka igale poole ei jõua!


olen türi linna piiril ühte isendit näinud, meie maadel rohkem ringi kolistanud ja mõne isendiga kohtunud.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas mihkelson »

Meite kandis ikka on j2relkasvu kah, kits 2 tallega ja nirud sokud 2 isendit. :(
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas TiitR »

Proovige varahommikul uuesti loomi loendada :wink: ...ise olen vastu õhtut kindlal ca. 15 km. ringil kohanud 1..2 isendit, kuid varahommikul samal ringil oli viimati 18 isendit (kõik kitsed, talled, sokud kokku siis - sokkusi oli neist 4 tk.) 8)
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas sworbe »

Eile õhtul lutserni põllus 6 kitse, neist üks kahe tallega 8) . Tundub, et igas piirkonnas on meil kitsed ja sokud olemas.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas lant »

Kuidas siis selle aasta talvel kitsede arvukus paistab.Minul siin igatahes puhas 0.Need 2 viimast, mis veel olid, aeti ka detsembris nädalaste vahedega auto alla. :(
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

Kitse puudust ei ole. Jälgi kõvasti ja põldudel neid ka omajagu näha.
Vasta