Mida eelistada kas 6,5 või 7 mm

2005. aasta teemad
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

Mida eelistada kas 6,5 või 7 mm

Postitus Postitas sokupoiss »

Mul oleks soov endale jahikarabiin osta kaliiber 6,5 või 7 mm. Valik on väga lai, minul läheb küll silmeeest kirjuks. Kui kellelgi on kogemusi või oskab soovitada millist kaliibrit eelistada ning mis on selle eeslis, siis kõik ideed on teretulnud.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ilmselt tuleb kõigepealt vastata teistsugusele küsimusele: millele sa peamiselt kavatsed jahti pidada? kui sigadele ja neist väiksematele ulukitele, siis ei ole 6,5 probleem, samas, kui põder on peamiseid kütitavaid, siis soovitaksin küll pigem 7mm Rem.Mag.
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

Postitus Postitas sokupoiss »

Rohke küll sigadele ja kitsedele , kuid kindlasti tuleb juhuseid kus tahaks ka põrdapoole vaatata, aga jah põder pole nr. üks
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eelnevates foorumides oli sellest pikalt juttu. Põhiline oli, et 7,0 on väga hea, kuid jälle ka kallis. 6,5 väiksemale kui põder ei ole nõus. Oman ise 6,5 milline on Eestis vähim lubatav suuruluki kaliiber. Samas rootslastel väga levinud, kus lastakse ka palju põtru. Minul ei ole ükski põder elama jäänud, kellele olen pihta saanud (olen kasutanud Lapua moona). Isiklikult arvan, et 6,5 ajab täiesti asja ära. Minu järgi ostsid paar sektsioonimeest endale ka 6,5 nähes kuidas relv töötab. Minu arusaamise järgi lõhub 6,5 vähem kui 30-06, kuid 7,0 kohta jään vastuse võlgu. See võib lõputu teema olla kellele ema kellele tütar(ise prooviks mõlemaid kui võim üle käiks) ja siis teeks lõpliku valiku, aga arsenali endale koju korjama ka ei ole tahtnud hakata. Seda, et ühele loomale üks vint ja teisele teine ma õigeks ei pea,sest ei ole niipalju võimalik lihtsalt jahil käia. Aitab ühest siledast ja ühest vindist küll. Müüsin ka oma üleliigse arsenali juba ammu maha.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Peale 7mm Rem Mag on ka rida teisi 7mm kaliibreid. Mida neist teatakse rääkida? 7mm Rem Mag ja näiteks rootslaste 6,5-55 Se ei võistele ikka samas kaalukategoorias.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

keegi ei saa seda sulle öelda mida sina peaksid ostma,jahil käid ju sina,sina tead mida sa seal teed ja kuidas seda teed. ära pane pahaks aga no siin juba nii paljud küsivad :"mis relva ma peaksin ostma?" üksluiseks kisub ja igalpool on juba kirjutatud et relva valiku otsustab ikka lõpuks isiklik vajadus,proovi
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tõepoolest kisub jamaks ,kirjutasin ka juba korra-nagu keegi tahab püssi osta hakkab aga lõputu plaa-plaa otsast pihta.Kui keegi viitsiks lugeda siis on minuarust siin piisavalt juttu igasugustest püssidest ja kaliibritest,mis annab ühel algajal võimaluse mingit ettekujutust saada relvade võimalustest ja otstarbekusest.Püss on tehtud tapmiseks /märgitabamiseks ja väita ,et mõni neist seda kohe üldse ei tee on ilmne liialdus.Kui ikka kaliiber on seadusega suuruluki küttimiseks lubatud siis sse kaliiber antud jahti peaks võimaldama.Kui keegi tahab ,et loom alati peale pauku kohe kukkuks siis pole vaja mitte võimsamat kaliibrit vaid tabada looma vastava kohapeale.Arvan on vale soovitada mõnele kleenukesele mehikesele mingit ränka kaliibrit ,mis vennikese pärast esimest matsu vastu õlga paneb pauku kartma ja enne päästmist silma sulgema .Tulemus on teadagi mis :wink: Kui tahetakse kaugelt küttida siis on selleks ka väiksemate kaliibrite hulgas ,mõnusalt lameda kuuli lennuga kaliibreid (loe foorumit ja saad teada millised) Just algajaile julgen soovitada nõrgemat kaliibrit v siis suudme kompensaatoriga relva,et oleks ka mingit lasketulemust ja mees ei peaks hakkama oma relva kartma ja oma laskeoskust häbenema.Kui siis on mingi kogemus saavutatud ja tahtmine ninasarvikuid küttima minna vast siis on oskust ka raskema kliibri jaoks kogutud.Foorumit pole mõtet risustada samade asjadega ,mis kord juba selgeks vaieldud/selgitatud .Vaevuge lihtsalt lugema! Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jutt jumalast õige, aga antud foorumis pole vaata, et üldse räägitud kaliibritest 7mm (va. 7mm Rem Mag). Mehed kes midagi sellist omavad võiksid selle teema all rääkida, et kuidas on pauk, moona kättesaadavus jne. Metsas võibolla tõesti teeb iga püss hästi oma töö, aga tiirus on lood hoopis teised. Nii, et mehed kellel on olnud kokkupuuteid kaliibritega 7mm (va. magnumpaugud) võiksid selle teema all sõna võtta. Keda see teema häirib võib lugamata/vastamata jätta, sest foorum on rangelt vabatahtlik. :D
PS. Kaliiber 7x57(R) on näiteks Kesk-Euroopa jahimeeste üks lemmikuid. Miks ja miks mitte siin?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kult kirjutas:Arvan on vale soovitada mõnele kleenukesele mehikesele mingit ränka kaliibrit ,mis vennikese pärast esimest matsu vastu õlga paneb pauku kartma ja enne päästmist silma sulgema .!


See mats vastu õlga ikka relvast ka oleneb.Kui on hästi tasakaalustatud relv või suudmekompensaatoriga,siis vahet pole,mis kaliibriga tegu.Mats täiesti norm ja silmadki pärani.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Arvan, et see paugukartus tekib (vaid) tiirus, kus palju pauke ja ega mõelda, mis juhtub kui... Jahis on meestel adrenaliin veres ja pole aega mõeldagi hirmust, püss ikka ruttu palge ja pauk ära, ei jõua mingi kartus tekkida ega teki mõtetki silmi kinni panna, ikka tahad näha, mis juhtus ja kuhu loom pärast lasku silkas :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Sauer

Postitus Postitas Sauer »

Mul on cal. 7X64. Väga mõnus meie olude jaoks (midagi .308 ja .30-06 vahepealset). Soovitan kõigile. Ainuke tõsine puudus on moona puudus Eestis (ehk aja möödudes see paraneb, kui samu relvi juurde tekib).
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

trucker kirjutas:
See mats vastu õlga ikka relvast ka oleneb.Kui on hästi tasakaalustatud relv või suudmekompensaatoriga,siis vahet pole,mis kaliibriga tegu.Mats täiesti norm ja silmadki pärani.

Ega ma nüüd konkreetselt küll kedagi ei mõelnud ,ega väiksema "korpusega" mehi kuidagi alahinnata ei tahtnud ,eks see püss võib ka suure mehele haiget teha ja samamoodi mõjuda .Jutt ikka sellest ,et algajal nõrgema püssiga parem algul kogemusi omandada.
HONKOMEES seda paugu kartust/ootust kerge kontrollida,vaja pole muud kui las sõber laeb sinu püssi nii,et sina ei näe kas padrun pandi rauda v ei ja sina lase.Kui tühja klõpsu aegu püssi ära ei tõmmata on kõik ok. Võin kihla vedada ,et paljudel käib ka tühjaklõpsu ajal püss nooksti alla.Muidugi annab selline asi just hästi tunda nendel omaarust püüdlikult (tiirus,jahil)sihitud laskudel.Ja vat see ongi see paugu kartus,keha lihtsalt püüab alateadlikult haiget saamist vältida ja kui korra juba viga küljes toimib see ka väiksema püssiga samuti,et sellest vabaneda pead iga paugu aeg tohutut mõttejõudu tarvitama.Mehe võib ära rikkuda üksainus hooletult lastud pauk ja sellest lahtisaada võtab aega ja .... Sellepärast ongi nii vajalik see püssi õlgaistumine ja optika õige kaugus silmast.Enne kui sõbra püssist otsustad paugu teha veendu kas antud püss ka sulle istub.Kes optikaga kord vastu kulmu saanud ,see teab millest räägin :D Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sauer kirjutas:Mul on cal. 7X64. Väga mõnus meie olude jaoks (midagi .308 ja .30-06 vahepealset). Soovitan kõigile. Ainuke tõsine puudus on moona puudus Eestis (ehk aja möödudes see paraneb, kui samu relvi juurde tekib).


Siis õige aeg moona ise laadima hakata.Saad kasutada täpselt sellist kuuli nagu tahad.
Sauer

Postitus Postitas Sauer »

Tegelikult on mul juba kõik vajaminev tehnika valmis vaadatud-tellitud. Juba ootan, et saaks erinevate laengute-kuulidega katsetama hakata.
Kaupo K.

Postitus Postitas Kaupo K. »

Mis kaliibri/padruni sa siis lõpuks välja valisid? Ma tulistasin hiljuti 6,5X57 kaliibrisest relvast, väga sümpaatse mulje jättis, täpne oli ja lask oli pehme ja kerge. Palju mõnusam kui 6,5X55, see vana sõjapüss paneb hoopis järsuma "põraka".
Suletud