Lambid

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Lambid

Postitus Postitas Teras »

Ma tean, et see on suht delikaatne teema, sest mõned seadused on lihtsalt sellised. Aga arutlemiseks võiks ikka võtta. Kuidas on kogemus püssilampidega? Ma käisin Kompassi poes (Kosmose juures) ja seal oli ka müügis mõningad lambid:
http://www.lightforce.net.au/products/portable-systems
müüja muidugi kiitis väga, aga kuidas teistel nendega lood on, on keegi kasutanud?
Siis muidugi teine varjant on BalticHunter'i Deben lambid:
http://baltichunter.ee/pood/index.php?m ... 14523166b4
Hetkel mõtlen nagu rohkem sileraudsete peale ja suvine seajaht.
Ja ärge unustage: NB! Enne lampide kasutamist jahipidamisel tutvu kohaliku riigi seadusandlusega!! (BalticHunter'ist) :roll:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Lambid

Postitus Postitas Joosep Käba »

Miks silmi pööritada? Nii ju ongi. Lähed kuhugi jahti pidama, kus lambiga jaht lubatud, varustuse saad aga mugavasti kodumaal komplekteerida, lihtne! :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas andrus »

Mina olen ja jään Fenixi pooldajaks (y)
Kogu kopoti saad nende käes.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mina ka antud seltskonnaga suhtlen ja olen ülimalt rahul - nii toodanguga, kui meestega, kellega suhtlus on (y) (y) (y)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Teras »

Ma prooviks ka siis Fenixi meeste poolte pöörduda aga kas sealt olete saanud ka endale püssi peale erinevaid lampe või mingeid selliseid varjante.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas andrus »

Mina suhtlen Viidoga ja teenindus ning kaup 5 PLUSS.
Omal TK 11 koos kõige juurde kuuluvaga.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Seesama lamp,mis tasku käib ,lähebki klambriga püssi külge+soovi korral filter.Kaks ühes(taskulamp /püssilamp) väike,võimas,igati (y)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas andrus »

Suur pluss on veel selle asja juures distantslüliti.
Aga kui nüüd ostma peaksin siis võtaksin TA mudeli.Sellel ajal seda saada ei olnud veel.
jahismurf
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Teras »

Aga kuidas on valgusvihu kaugusega ja nähtavusega. Kujuta nüüd ette et tahad suvel seale viljajahti teha.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Teras kirjutas:Aga kuidas on valgusvihu kaugusega ja nähtavusega. Kujuta nüüd ette et tahad suvel seale viljajahti teha.

Mul ka see TK -11 ja ütleks ,et need suured Mega- lait lambid on selle kõrvalt köki -möki.Näitab hästi täppi ja valgustab oma 150-200 m lahedalt.Poonuseks on tema väiksed kabariidid ja karastatud klaas ,mis on kriipimiskindel.Kui siin algul olid mehed nagu pessimistlikud,nende leed pirnide suhtes ,siis minul on ta jub apaar aastat vist kasutusel ja ei oma veel mingit vaibumise märki.On teine kasutuses olnud nii auto remondis ,kui jahil jne.Ütlen veelkord (y) (y) (y) .See jutt käib siis eelpool mainitud mudeli kohta,mis ostes oli pakutavatest võimsaim,teiste kohta ei oska midagi öelda.Veel on plussiks kaks võimsusastet.Esimesega kestab aku järjest põledes tunni ringis,teise astmega võib vist järjest 12 h põleda.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas valdo »

Sel TK 11 on minu meelest see valgusvihk suht kitsas. Võiks olla laiem. Muidu lamp igati hea ja võimas, mina olen temaga rahul.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Teras »

Krdi krt, ma ei suuda nüüd otsustada, et millist lampi soetama hakata. Ma rääkisin ka Viidoga taskulamp.ee-st ja tema soovitab TK11R2-e versus TA-20-le. Samas on TA-20 uuem, valgustus-reziime on 4, seega uuem. Kaalu vahe on nii minimaalne nende vahel. TK omal jällegi pakutakse paremat akut, mis on muidugi suur pluss. Samas kui valgusvihk näitab TK seerial kuni 200m ja TA seerial üle 200m siis tegelikult eriti vahet pole, sest siledaga lased niikuinii umbes 50m peale max ja vindiga v-b 150-200m (ma mõtlen sellistes tingimustes kus lampi vaja on). Dilemma
Samas ma ei ole eriti Mardi käest uurinud aga BalticHunteris on ka need Debeni lambid aga need on Fenixite kõrval üsna suured aga jällegi näitavad väga hästi, kaugele, ja suurelt. Äkki nende Fenixite valgusvihk jääb liiga kitsaks?
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas s!!m »

Soetasin ka omale selle TA variandi - päris mõnus on küll. Suhteliselt kompaktne ning mugav. Ei ütleks, et valgusvihk kitsas oleks, päris paras on. See valgusvihk ei ole nii konkreetne (loe: ei ole nii kindel täpp) vaid ta natuke ikka hajub ka - näed nagu vihu kõrvale ka... Segane jutt aga vast mõistetakse :lol:
Neli valgus astet on täitsa olemas aga tegelikult piisaks ka kahest - tugevam ja veits nõrgem siis otsimiseks. Praegusel on neli - kõige nõrgem, nõrgem, see õige asend millega näeb ikka kaugele ja siis on veel strobo. See viimane vist selleks kui ebameeldivate inimestega kohtud siis paned stroboga pikki piilumist ja saad parema edumaa jooksu panekuks :)
Aga mina olen rahul 8)
Igatahes!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas andrus »

4 astmeline variant on kindlasti parem.Juba selle pärast,et 11 kipub see nõrgem aste ikka liiga tugevaks jääma mõningate toimingute juures.
jahismurf
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Lambid

Postitus Postitas KeegiVeel »

Sea jahiks soovitan punast filtrit lambile.
Austage ka teisi jahimehi!
Vasta