Lambid

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas hundikütt »

Mina olen veel vanaaja kütt-kasutan nn.Leedu lampi,millel toiteks 8 lapikut patareid paunaga vööpeal.Viriseda ja vinguda ei saa,kuna asi toiminud minukäes 25 aastat ja väga edukalt :lol: (y)
Aga kirjutan sellepärast,et KeegiVeel mainis punast filtrit.Aastate jooksul olen tähele pannud,et osa sigu kardavad valgust ja see teeb kütti ettevaatlikuks ja lasta tuleb kiiresti.Loogika ütleb ,et need loomad on olnud söödal ,kui on tulega lastud ja jagavad asja .
Minu küsimus siit ,mida punane filter aitab ,kas loomad ei jaga ka seda ära ja kas on saada ka selliseid mis sobivad Leedu lampidele või on mõni ise teinud.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Teras »

Ma ei usu ka et sellel 4-jal ja 2-el reziimil nii suurt erinevust on aga kindlasti 4 on ikka parem kui 2. Aga kuidas selle kauguse näitamisega on TK ja TA seeria vahel, TK omal on minu arust see luumenite arv parem ja peaks seega kaugemale selgemalt näitama?
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas s!!m »

Teras kirjutas:Ma ei usu ka et sellel 4-jal ja 2-el reziimil nii suurt erinevust on aga kindlasti 4 on ikka parem kui 2. Aga kuidas selle kauguse näitamisega on TK ja TA seeria vahel, TK omal on minu arust see luumenite arv parem ja peaks seega kaugemale selgemalt näitama?


Mul on TA seeria olemas - ei oska TK oma kommeteerida, pole näinud. Ise asun Pärnu lähedal kui juhtub mõni TK omanik ka siit olema võime mõni õhtu trehvata ja võrrelda - saab objektiivse hinnangu anda? TA minu arust näitab minu meelest normaalselt vindi laske kaugusele (kuni 100 m)...
Igatahes!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Lambid

Postitus Postitas hendrik »

Kes on katsetanud Jetbeami toodangut?

Näiteks seda: JETBEAM M2S http://www.jetbeam.com.cn/links/pro/m2s.aspx

Huvitab see 1000luumenit...!?
haista
Postitusi: 18
Liitunud: T Juun 01, 2010 5:01 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas haista »

hei
mis selle JETBEAM M2S hinnaks võiks tulla tundub igati asjalik
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Lambid

Postitus Postitas jahe »

hundikütt kirjutas:Mina olen veel vanaaja kütt-kasutan nn.Leedu lampi,millel toiteks 8 lapikut patareid paunaga vööpeal.Viriseda ja vinguda ei saa,kuna asi toiminud minukäes 25 aastat ja väga edukalt :lol: (y)
Aga kirjutan sellepärast,et KeegiVeel mainis punast filtrit.Aastate jooksul olen tähele pannud,et osa sigu kardavad valgust ja see teeb kütti ettevaatlikuks ja lasta tuleb kiiresti.Loogika ütleb ,et need loomad on olnud söödal ,kui on tulega lastud ja jagavad asja .
Minu küsimus siit ,mida punane filter aitab ,kas loomad ei jaga ka seda ära ja kas on saada ka selliseid mis sobivad Leedu lampidele või on mõni ise teinud.

Siga ei karda punast valgust.
243win
Porschefan
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 30, 2009 1:23 am

Re: Lambid

Postitus Postitas Porschefan »

Oskab keegi võrrelda Led Lenser T7 Fenix TA20-ga et kumba tasuks osta.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Teras »

Ostke endale Fenix TK11R2 ja te ei pea kahetsema. Igati korralik, tugev, lihtne ja näitab väga kaugele. Ma sain vist isegi esimesena Eestis endale TK11R5-e, ta on nüüd pisut võimsam aga erilist vahet ei ole, valgusvihk on ka pisut laiem.
See TK näitab piisavalt kaugele nii sileda jaoks kui ka vindi jaoks. Kaugemale su optika niikuinii ei näita või vähemalt silm ei erista.
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas ergo »

Porschefan kirjutas:Oskab keegi võrrelda Led Lenser T7 Fenix TA20-ga

Ma ei tea küll kui palju erinevad teineteisest Ledlenseri T7 ja P5, aga vene poistelt (fonarik.com) sellised pildid:
(sein on 90m kaugusel)
Pilt

Pilt

Pilt

edu!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Anti »

On keegi ka nt Ebay kaudu endale mõne taskulambi tellinud? Hinna suhtes tuleb päris paras kokkuhoid.
http://beta.album.ee/antilaht
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas vana känd »

Lugedes seda lambiteemat, siis neid kommenteerijaid sellel lehel küll jahimeesteks nimetada ei saa, pigem küttideks.Jahimeheks ikka sünnitakse. Eks mõelge ise kes millega tegeleb.Kui näed juba neid dziipe millel pajasuurused lisalaternad külge kruvitud, siis enamus kõik jällegi jahimehed ja tuled ikka loomajälgede uurimiseks. Niisamuti on see lambiteema ka rohkem rullnokluse tasemel.Tean juba ette millised ennast õigustavad kommentaarid nüüd minu aadressil tulevad, aga see ju näitabki iga nn. jahimehe haridust ja haritust.Ärge hakake nüüd hämama, et lambid ainult haavatud looma otsimiseks. Elu näitab aga paraku midagi muud, mis põldudel ja metsas pimedal ajal toimub. Õige jahimees ei ole nii lihanäljas, et peab lambivalgel looma laskma ja viletsa laskeoskuse korral teda pimedas taga ajama.Tehke----aga olge siis ka parem vait ja jätke suu söömiseks.Vabandage väga kui keegi ennast puudutatuna tundis.Edu!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas Anti »

Muidugi ei pea kisama,et lähen nüüd passin sigu põllus selle lambiga kuigi kindlasti kasutatakse lampe ka sel eesmärgil juba praegu. Samas ei saa ju keegi keelata mul lampi seotada/omada. Seega arutamine, mis lamp on hea või mis halb, on minu arvates küll täiesti OK. Lisaks uus jahiseadus ju peaks tooma lambi kasutusõiguse sisse- sigadele kahjustuskohtades, mida muidugi võiks ka täiendada kopraga.
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas kakuke »

Nalja kui palju, mõni võibolla tõesti läheb pimedas pukist ära nii, et oksad silmades, teine jälle kasutab selleks küünalt või petrooleomlampi või taskulampi. :D
Pimedas lambi valgel ei peagi looma laskma, aga kui lased looma nii pimedas ära, et näed teda vaid läbi optika või binokli, siis surnud eluka ülesse otsmiseks endal korduvalt lampi vaja läinud. Ka olen näinud, et lampi kasutatakse urujahis, kui urg lahti kaevatud ja vaja sisse vaadata, kes vastu vaatab. Mõni võibolla viskab urgu selleks põleva tõrvapapitüki? :D
Näiteks seasöötal toitu viimas talvel käin reeglina peale tööd, mitte töö ajal valges. Ja pole mul jeepi millega kohe platsi kärutada, et vili maha kallata (ikka jalgsi mõnisada m). Ka seal lampi vaja. Vanal kännul äkki tänavavalgustus kohe seasöödani rajatud ja söödal ka särab tuluke? ;) Mul seda luksust pole. :M
Ja ausalt öeldes, mul sügvalt savi, kas mind nimetatakse selle pärast, et mul kogu aeg taskulamp taskus jahimeheks või kütiks. Olen täpselt see kes olen ja ei pea ennast teistest paremaks. :M
Ah jaa lampidest, enamasti on mul need olnud igasugu suvalised ettejuhtuvad asjad, aga korraliku akutrelli ostmisega soetasin puht praktilistel kaalutlustel akutrelli akudega töötava lambi ja hiljuti sai soetatud üks hiinlane, mis ühe lediga ja ühe AA patareiga, mis annab välja nõks üle 100lm. Selline paras, mis mahub taskusse. Ma ei tea kuidas teistel, aga jaht pole ainus koht, kus lampi vaja läheb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ühinen Kakukesega, sest ise samadel eesmärkidel lampi kasutanud. Samas on Vana Känd täiesti õigustatult kritiseerinud seda nn jeebijahti või valgusallika kasutamist muul, vääral moel. Tahtsin lihtsalt lisada, et paraku on praktikas toimuv saanud 100%-liselt külge sellise halvahõngulise stereotüübi. Olgu siis BMW -noh rullnokk või muidu pätt, puuveoauto -kohe halvustav palgiveorekka, jeebiga sõidab -järelikult mingi rikkurist vurle, kes valesti jahti peab jne, jne.
Küllap need näited on õigustatud, kuid ikkagi usun, et tuleks stereotüüpidest üle vaadata ning tegelikult leidub väga asjalikke inimesi, kellel on ka mõni selline hea lamp, kuid mitte halvaks otstarbeks. Nii, et anname andeks... :D
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Lambid

Postitus Postitas vana känd »

No Sina kakuke oled seadusekuulekas mees ja Sinuga peaaegu nõus.Ole hea ja loe eelnevaid kommentaare väga hoolikalt ja kommenteeri siis praegu kehtivat seadusandlust sellel teemal. Vastuseks Sinu arvamusele kahjuks ei ole minu seasööda kohani tänavavalgustust ja ka tulukest, mis söödakohta valgustaks.Silmis on ainult see kutsuv tuluke, mis ei vaja valgusfiltreid, distantslüliteid ja sinna juurde muud kuuluvat varustust.
Vasta