Koprakondid koerale?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere!

Mis te arvate, kas jahikoerale tohib koprakonte närimiseks anda? Linnukonte ei tohi, muid konte närib koer suure heameelega! :)
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas duma »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tere!

Mis te arvate, kas jahikoerale tohib koprakonte närimiseks anda? Linnukonte ei tohi, muid konte närib koer suure heameelega! :)

Olen kuulnud et teatud tõud ei tohi linnukonte syya. Enda laikad ja terjer panevad kanakonte ja ei ole siiani juhtunud midagi ja olen kindel, et ei juhtu ka edaspidi.
Ja koprakonte on nad ka närinud :wink:
duo on parem
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas s!!m »

Mina ei soovitaks üldse koertele konti anda - kui siis ainult kõõluseid ja kondi otsi. Mul taks on juba kaks korda verd situnud peale kontide söömist.
Kana reie kondid on eriti ohtlikud - need lähevad peenikesteks nagu nõelad.
Kui anda siis suuri konte mida allaneelata ei saa aga närida saab usinalt 8)
Igatahes!!
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas zavi »

Omal on Iiri-Setter ja see on küll suurema jao keedetud kopra kontidest omale saanud. Ei ole küll midagi hullu juhtunud. Võimalik, et väiksemale koerale ei tasuks anda.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas hundikütt »

Mul vene hagijas-suur koer,söönud 10 a kõiki konte.Taks-väike koer,8 aastane,sööb kõiki konte.Läänesiberlane -3 aastane,täpselt sama lugu.
Ei ole neil ühelgi midagi viga olnud,vahest mõnel ainult kont risti hammaste vahele kinni jäänud.Elupäevad on koerad konte järanud,las söövad ka edasi.Ja palja krõbina peal ei kasva ka õiget koera.
Kopra konte söövad kõige paremini ,kui on kergelt kupatatud,aga lähevad ka toorelt küll.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Olgerd »

Koprakondid ja kopraliha lähevad toorelt väga hästi peale, oma koerale vähemalt. Kontide teemal ainuke mida anda ei tasuks on need peenikesed linnukondid, olen kunagi isegi koeralt kurgust sellise ära võtnud, pärast seda pole enam andnud.
jyri

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas jyri »

Takside kohta ei oska öelda,aga minu laikad panevad kopra,linnu ja kõiki muid konte vabalt toorelt ja töödeldud,kaasaarvatud ka kalakondid,eriti forellipead ja sabad(mul väike tiik,kus need elukad sees).Ainus vahe on see,et junni asemel tulevad pabulad. :D Muud midagist.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Marekp »

Mina olen enda koertele andnud linnukonte nö järelroaks, kui pôhitoiduga suurem nälg ära kustutatud, siis ei ahmita enam nii aplalt.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas s!!m »

Eks koeri ole loomulikult erinevaid. See on küll õige jutt, et konte anda pärast "põhirooga" muidu ahmib lihtsalt sisse. Aga kui konte ikka palju on saanud siis on sitt ka selline valge ja kõva ning koer peab ikka kõvasti punnitama - sellest kogemusest ka eelnev soovitus. Sama on kuskilt kirjandusest ka läbi käinud.
Aga nagu iga asjaga - kellele ema kellele tütar :)
Igatahes!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Aitäh, mehed!

Minu taks Texas ajab präägu koprakonti endale "hirmsa raginaga" :shock: sisse!

Ja grillist ülejäänud konte jätkub mõneks päevaks! :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole spetsialist, aga mitu tuttavat veterinaari on soovitanud koerale mitte anda keedetud konte (pidi kõhu kinni panema) ja linnukonte kuna nendest võivad tekkida peened teravad tükid, millised võivad soolikaid vigastada. Seepärast ei ole mina oma koertele linnukonte andnud. Kui keedetud kontide andmise lõpetasin enam koertel kõhukinnisust ei ole täheldanud. Muidu oli koertel alati kõhud kinni ja selle kergendamiseks oli ainult penidele keefiri jootmine.
ikka lõbusalt
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas maris »

Kuumtöödeldud kondid on kordades ohtlikumad kui toored kondid - see kehtib eriti peenemate (linnuluude) kohta. Ning kondi küljes võiks ikka liha ka olla ;).
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Jägervision »

Udujutt. Ma pean tunnistama, et ei ole oma silmaga kobrast näinud ja ei tea mis suurusega kondid tal on aga minu taksid (nende hulgas mu emase kutsikad alates ajast, kui nad suudavad kondist läbi hammustada) söövad põhitoiduna toorest kana koos kontidega- alguses kaelad, 8 nädalaselt sõid kogu kana (annaks koos sisikonna ja muu sodiga aga kahjuks selliseid poes müüda miskipärast ei taheta nii et pean "varuosad" eraldi ostma). Kusjuures ma ei ole kaugeltki ainus- üle maailma (ja ka Eestis) on hordidena inimesi, kes söödavad oma eri tõugu ja suuruses koeri toortoiduga ning kana on kasutatava liha- ja kontide allikana esiotsas.

Mis on ohtlik ja mida ma kunagi ei anna on mistahes kuumtöödeldud kondid. Need viskavad kildu ja tekitavad ummikuid :P ning viimaseid ei pruugi ilma arsti ja noa abita kätte saadagi. Ka ei ole head liiga suured kondid, mida koer ära süüa ei suuda ning võib neid närides hambaid murda. Kui koer suudab kopra kondid suurema vaevata ära närida, siis võib ta vabalt neid ka süüa aga ikka toorelt ja soovitatavalt koos lihaga, olgu siis kondi ümber või erladi antuna (rohkem konti ilma lihata ilmselt võtab kõhu korralikult kinni võtta ja pikemas perspektiivis ajab kaltsiumi-fosfori tasakaalu paigast ära).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas honkomees »

Mul on kah kõik koerad eluaeg konte murdnud ja tõsi ta on, et vahel on julgad na valged. Praegu tõsi koer kontidest ja lihast ei hooli, vedelevad kuudi ümber, käib hoopis krõbuskeid nõudmas ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas vollifedja »

Kana(linnu) kontidega on point selles-ei tohiks anda reie omi-need hammustamisel purunevad ogadeks-kõik ülejäänud-anna minna. keedu kondist ei ole koeral midagi eluks vajalikku saada-välja tuleb "kriidipulgana(liim") Sellepärast peaks kõik liha-kondilina toorelt antama-sealt on, mida kasulikku seedida.Sama on igasugune sisikond-kõige maiusem on magu-valad sodi välja-ette! Kobras on meie takside vaieldamatu lemmik(no seda ei jagata isegi sõbraga-urin )Ka kopra jalad lähevad "kaubaks"(ei tea, kuhu küüned pannakse-oles tahtund "keed "saada! Kui metssiga ei sööda, siis jala otstest võtan naha maha ja läheb koos sõrgadega.
Vasta