Koprakondid koerale?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Feen »

Ma nüüd kirjutan ka, et koer ikka sööb konti :D Toore kopra kondid paras ette anda. Ise olen teinud nii, et kui kont suht puhtaks närinud, siis vahetan uue kondi vastu, lülisammast ja noorema kopra ribi lasen lõpuni närida, samuti vaagna osa. See, et junn atukene tihkemaks muutub, mis sest, lükkab torud puhtaks. Ega koera ainult kondidieedil ju ei hoia, hooaja asi rohkem.

Ahjaa, need kogemused taksi näitel, pole verist sitta tagant veel kunagi tulnud, ka keedukontide söömise järel (keedetud muidugi enamasti lõpuni ärida ei lase).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas hundikütt »

Huvitav,kuidas te oma koertele sea konte ja liha söödate ,kui kuumtöödeldud kont on paha-paha.Minu omad ei võta suu sisse toorest siga,pean kergelt ära kupatama,nii 15 min.,siis anna ainult minna.Ja kui paar päeva saavad toorest,siis lähevad isud ära,siis lased kuumast läbi ,veidi soola keetmise ajal,ja vitsutavad jälle isuga.Aga eks koerad ole erinevad ja palju oleneb sellest ,kuidas on kutsikastpeast harjutatud ja millega toidetud.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Jägervision »

hundikütt kirjutas:Aga eks koerad ole erinevad ja palju oleneb sellest ,kuidas on kutsikastpeast harjutatud ja millega toidetud.


See on minu arvates võtmekoht. Lisaks muidugi on igal loomal oma maitse-eelistused aga kui kutsikast peast harjunud ainult krõbinaid sööma siis võib juhtuda, et muud kraami toiduks ei tunnistatagi ja ei osatagi lihaga midagi peale hakata. Mõned toortoitjad on mujalt saadud koerad õpetanud toorest liha sööma nii, et alguses keedetakse või praetakse kergelt liha pealt ära (seest jääb tooreks) ning vaikselt koer harjub ja hakkab sööma. Selle kupatamise värgiga tasub ainult ettevaatlik olla, et kui kont sees, siis selleni kuum ei jõua. Pärast kõhus pahandus...

Mulle on jäänud mulje, et kobras koertele vist üldiselt maitseb- üks minu emase kutsikas, kes muidu selline filosoofiline sööja, oli uues kodus kobrast sellise hooga sisse ahminud, et ei olnud hingamisekski aega :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas hundikütt »

Jägervision kirjutas:Selle kupatamise värgiga tasub ainult ettevaatlik olla, et kui kont sees, siis selleni kuum ei jõua. Pärast kõhus pahandus...


Ma ei saanud hästi aru ,mis pahandus... .Kui kuum kondini ei jõua ,pole sest ju midagi,siis on lihtsalt toores ja koer sööb siis lihtsalt toorest.Mida see halba teha võiks.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Olgerd »

Mul koer sööb kõike krõbuskeid, keedetud konte, tooreid konte ja ka toidujääke, mis inimestest üle jäävad ning pole temal kunagi mingeid seedehäireid ega muid jamasid olnud. Vanasti maal sõid koerad ainult keedetud putru ja mingit liha või leivakäntsakat juurde, siis polnud mingeid spetsiaalseid krõbuskeid jms ja polnud siis ka koertel häda midagi. :M
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas jorr »

Arvan sama mis Hundikütt,et ei tee see pooltoores liha ka koerale midagi.Kuigi meil koeri igasugu erinevaid tõuge ja nagu ka inimesel,võib mõnel koeral olla ka toore liha söömisel jama.Ise olen andnud jahikoerale nii samuti kui Holgertki kõike söödavat.Endale liha keetes või suppi tehes võtan vahu koerakaussi ja siiani kõik korras olnud.Aint jah,neid poekrõbinaid sööb,kuid ainult hädaga,eriti ei meeldi talle.Ja toorest metssealiha ka eriti ei taha,tea nüüd,kas hais või mis,keedetult aint anna?Koprakondid lähevad nii toorelt,kui keedetult,pooltoorest pole proovinud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:...Ja toorest metssealiha ka eriti ei taha,tea nüüd,kas hais või mis,keedetult aint anna?...

mul sööb küll toorest metssiga, eriti kui liha pole pikemat aega saanud, aga varsti oksendab välja ... ju on selles metssealihas midagi koerale sobimatut.
Aga koprakont on koerale reeglina maiuspala
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Jägervision »

hundikütt kirjutas:Ma ei saanud hästi aru ,mis pahandus... .Kui kuum kondini ei jõua ,pole sest ju midagi,siis on lihtsalt toores ja koer sööb siis lihtsalt toorest.Mida see halba teha võiks.


Kui kuum kondini ei jõua siis ongi kõik korras. Kont peabki toores olema, muidu võivad sealt murduvad pinnud sooli vigastada. Kuumtöödeldud kondid murduvad teisiti. Ja nagu Vollifedja kirjutas ei ole selle keedetud kondi söömisest midagi tolku nagunii. Mina annan igal juhul kõik asjad toorelt aga kui näen, et keegi keedetud konti minu koera suunas ulatab, hakkan tegema väga kiireid ja järske liigutusi ning valju ja seosetut lärmi :lol:
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas s!!m »

Natuke teemast kõrvale aga ärge liiga tehke... Kas teistel koera omanikel on ka selliseid juhuseid olnud, et koeral jääb puuoks (või ka kont) risti hammaste vahele kinni? Koer läheb päris paanikasse kuna ei saa seda ise hammaste vahelt ära, mul naist isegi hammustas kui läks seda oksa ära võtma.
Küsin seda seepärast, et viimase nädala jooksul on seda juba 5 korda juhtunud :roll: Ei saa nagu närimist päris ära ka keelata/piirata - koer jookseb väljas ja hullab ringi ning hirmasti meeldib kaigast ära tuua ning siis ka seda loomulikult korralikult järada. Siiani pole ta õnneks endale füüsiliselt viga teinud :P
Igatahes!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas jorr »

Jah,kont on ikka mitu korda risti suhu kinni jäänud ja koer püüab käpaga end aidata.Minul küll pole juhtunud,et appi minnes oleks hammustanud mind aga arvan,et noorel koeral on paanikahoog peal ja siis ei tea ise ka mis teeb.
noorus on ilus aeg
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas hundikütt »

See,et kont risti hammaste vahel kinn ,suht vähe olnud,aga puuoks või juurikas ikka väga sage .Eriti tihti on juhtunud mul vene hagijaga,kui kährasid ,kopraid või muid elukaid maaseest välja kaevab.Siis proovib käpaga küll kraapida aga nüüd vanas eas ikka aru saanud, et peremees ikka kõige tõhusam abi.Aga kallale pole küll kunagi tulnud,ju loomgi taipab ,kust abi saab.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Feen »

Mul ka koeral korra juhtunud, kui koprakraavil möll käis. Kuna ie ei jaganud ka matsu välja, et mis juhtus ja mis jama koeral, siis oli 2 paanitsejat. Aga kui ma avastasin, et oks risti suus, siis selle saime kätte ja ilma hammustamiseta, kui alguses paanitseb, siis rahustad maha mingil määral ja teed selgeks, et katsugu olla seni, kuni oks käes.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Jägervision »

Üks vanaema heast tahtest andis vanemale taksile ahjust läbi käinud jänese kondi (tüüpiline vanema inimese jutt- eluaeg koerad konte söönud :roll: ) ja see jäi küll suhu kinni. Saime ilusasti kätte. Paaniliselt rabelev koer ei pane tähele, mis talle hammaste vahele jääb aga kui ta natuke rahuneb ja omanikku usalab siis ei tohiks suurt probleemi olla.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas honkomees »

huvitav, pole nagu kordagi sellist asja ihusilmaga näinud, ei tea millest see tuleb? Äkki põdra säärekont ei sobi :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Koprakondid koerale?

Postitus Postitas Joosep Käba »

honkomees kirjutas:huvitav, pole nagu kordagi sellist asja ihusilmaga näinud, ei tea millest see tuleb? Äkki põdra säärekont ei sobi :lol:


Taks neelab tervelt alla siis keskelt ei anna paenduma enam. :shock: Jama kui palju. :D
Mul jäi endal kalakont kurku ükskord. "Vaevalt" seda kellelgi rohkem juhtund on. :shock: :shock: Lõpetsin lõhe söömise päeva pealt. :wink:
Vasta