suitsuahi

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

soolvesi peaks olema selline, et keskmine kooritud kartul jääks ujuma poolest saati vees, poolenisti veest väljas
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kas on keegi enne suitsutamist liha keetnud (hautanud)
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ikka. Ega suurt vahet pole, pisinüansid. Valmib kiiremini. Igati rahuldav tulemus. Samuti annab sellega maitseained sisse keeta. Enamasti pole väga kaua keetnud, nii, et liha ikka pooltoores.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Jaanipäev tulekul ja annaks ka omalt poolt mõned näpunäited. Hoian tavaliselt soku kintsud nii umbes 3-5 päeva soolas soola panen´ikka tugevalt siis pesen soola maha ja leotan liha umbes 12h aegajalt vett vahetades. Seejärel lõikan kintsudesse sellised lõiked et saaks ilusti küüslauku sisse pikkida see on ühtlasi hea ka sellepärast et siis tungib suits ilusti paksemate kintsude sisemusse ja liha jääb ühtlasem.
Suitsutamiseks kasutan juba aastaid vana nn. dokumendikappi ehk seifi. eelis on kiirus. Kütta võib millega tahes. Kütan ahju kuumaks ja siis panen liha ja suitsupuud(lepp, õunapuu jne) ahju. Suitsupuude kohal hoian alati rasvapanni. Tavaliselt kasutan vardaid aga vahel ka met.-puidust reste. Edaspidine oleneb just ilmast. Talvel tuulise ilmaga kipub jah ahi jahtuma aga soojal ajal pole probleemi. Minu kogemused näitavad et alguses tuleb aeg ajal ust avada et aur välja lasta muidu kipub liha liiga ära keema (muutub halliks ja pudedaks) Kõiki peensusi on raske seletada eks tuleb ikka katsetada. Aega tuleb varuda nii umbes kolmeks neljaks tunniks ja ongi valmis. Pole veel ühtegi laitvat sõna kuulnud
Kõigile head katsetamist ja edu sokujahis!
miyamuto
Postitusi: 7
Liitunud: E Okt 25, 2004 3:49 pm

Postitus Postitas miyamuto »

Sai ka omale konstrueeritud kahekambriline suitsuahi....kuna müügil olevad on valmistatud suht õhukesest materjalist, siis sai ise joonise järgi kokku keevitatud. Ajakulu suuremate kalade puhul jääb tunni piiresseja olen kasutanud isegi -10C. Ise olen tulemusega igati rahul.Pilt
miyamuto
Postitusi: 7
Liitunud: E Okt 25, 2004 3:49 pm

Postitus Postitas miyamuto »

Nüüd sis olemas ka ammulubatud joonis
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

ahi

Postitus Postitas bighornet »

Ja kui sinna, kus laastud paned, veel lisad vastavalt põhjasuurusele vahepanni , et laaste või lepajunne laduda, siis ei tilgu mõni eelsoolatud suitsetatav materjal otse vahepõhja peale seda soolvett ja ahi kepsib läbiroostetamata nõks kauem. (Ja hilisel kellaajal kala kontrollides hea suitsev materjal kah välja tõmmata, sest teinekord on silm niigi lõpptulemust oodates juba niiske) :wink:
(Aastakümnete kogemustest)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Toon BBQ ahjude teema ka mängu. Lisaks http://www.talvar.ee valikule (see mul hetkel uurimises ja tutvumises, äkki saab vajaliku asja sealt ka, aga plaan on uurida võimalusi laiemalt) oleks huvi, kas, kes ja kus veel BBQ ahjusid teeb. Pisike lisand on see, et seda ahju oleks vaja kasutada siseruumis (korstnad jooksevad läbi ventisahti välja). Arvatavasti on vaja veel mingit tõmbekappi kohale. Kui kellelgi mingeid soovitusi, oleks hea kuulda. (ja kui keegi kusagilt soetanud, siis umbkaudset hinda oleks hea ka teada).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Meil jahiputkas üks taoline olemas ja nagu pildil,et roostevabast materjalist, aga küll on punane.Valmistaja asukohta ei oska ütelda.Vendilatsioonilõõri ära seda sutisutoru küll pista,paned naabrid kiruma ja hea kui põlema ei lähe.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

:) naabreid pole, ja suund on ikka välja. Seega, kasutaks siseruumides ja venti kaudu suits ruumides edasi ei kanduks. Plaan siis restorani selline asi tekitada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

LandLord
Postitusi: 4
Liitunud: R Aug 10, 2007 1:32 pm

mina pakuks sellise Külmsuitsuahju...ja ta töötab

Postitus Postitas LandLord »

ahi näeb siis selline välja ex http://www.hot.ee/ok1000/reklaam/suits1.jpg ja kui on asi kerise juures, siis see ei tohiks olla üle ühe kihi, just parajad kihid nagu siin. http://www.hot.ee/ok1000/reklaam/suits2.jpg EX Üldine välimus peax paistma siit teile suitsukast ja küttekolle eraldi http://www.hot.ee/ok1000/reklaam/suits3.jpg Asi nii ka ,et ahju toru kalle ei tohiks olla vähem kui 20mm /m peale muidu ei hakka tõmbama. Aga kui liiga palju teha siis tõmme põletab kalad ja ahju maha. Ja kui kõik on tehtud nagu nägite saate sama tulemuse kiirelt nagu selle pildi peal http://www.hot.ee/ok1000/reklaam/suits4.jpg
_________________
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kas sul veevann vahele ei käigi,rasv tilgub ju otse kividele?Ja ega sa sellega külmsuitsu tee,kalale on kindlasti hea aga liha jaoks ehk nati hõreda võitu.Pikapeale kuivab laudosa ka väga ära ja muutub ülimalt tuleohtlikuks.Olen neid põlenud laudkastiga suitsuahjusid näinud küll ja küll.
noorus on ilus aeg
LandLord
Postitusi: 4
Liitunud: R Aug 10, 2007 1:32 pm

Postitus Postitas LandLord »

jorr kirjutas:Kas sul veevann vahele ei käigi,rasv tilgub ju otse kividele?Ja ega sa sellega külmsuitsu tee,kalale on kindlasti hea aga liha jaoks ehk nati hõreda võitu.Pikapeale kuivab laudosa ka väga ära ja muutub ülimalt tuleohtlikuks.Olen neid põlenud laudkastiga suitsuahjusid näinud küll ja küll.


See on mul juba 7a sellisena seisnud ja töötab lihaga päris ilusti vann käib liha alla rippuma kui vajadust on :) Kuumust talub ka ilusti olen isegi õhu puhuriga vahest niiskust välja ajanud aga säremed pole puukastini jõudnud ptui, ptui, ptui, seni ja loodame et ei jõuagi..Aga suurust ahjul on sinna võib terve sea rippuma panna :roll: Seni olen selliseid 1-2 kg liha tükke suitsetanud, Jäneseid, kana aga üldiselt ikka kala sõber ca. 10kg läheb ühekorraga ühe riiuli peale.. Olen isegi vihmaga teinud ja talvel üldiselt aastaringi suitsetan. :) See peaks külmsuitsuahi olema aga kui valu anda läheb seal sees üsna palavaks kala kõrgusel võtab isegi liha särisema.
Reklaam-Disain-Teostus. kõik kleepsudest autole ja mujale....50 96 122
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Ise teen kõike (kala ja liha)samasuguse ahjuga. Töötab hästi ja kasutada on mugav. Restid saab proovimiseks suitsust soontpidi välja tõmmata ja kivide kohale käib rasvapüüdmise vann. Muidugi sellist ahju tuleb mõistusega kütta, et mitte maha põletada :) Kui ikka alt ahju kuivalt puid täis lükkad siis on ahi tules. Ise panen korraga max 2 halgu alla põlema ja hiljem kui all juba sütt on siis kasutan ainult vees leotatud (või tooreid) lepahalge, et tuli liiga valusaks ei läheks ja suitsu ikka ka tuleks. Sest suitsuahju peamine mõte on ju ikka suitsutada mitte ahjukuumuses küpsetada. Suvel palavaga kuivavad ahjulaudade vahele u cm laiused praod aga ei ole märganud, et see suitsetamise kvaliteedile mõjuks - sees jagub suitsu ja kuumust küll.
Sellisele ahjule ei pea korstent ka peale tegema vaid piisab kui katuse ja laudade vahele prao jätad.
Vasta