Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas kakuke »

Ma srx´ile neid mustlasi ei soovitaks, hüpnotiseerivad enne ostu ta ära ja ongi rahast lage. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

Nüüd vaatasin veel et deerhunter CZ Lux myygil 8 kilo eest... vb peaks yldse CZ ostma ja korraliku optika peale mingi 5 kilo eest.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas Mart »

Ära nüüd rapsima kuku kohe. :)
Mine poodi ja aja vähe konkreetsemat juttu ja küsi müüjalt võimalusi teine optika (Bushnell'i peaks ka sellest hinnaklassist leidma) peale saada.
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

No tahaks kas punatäppi peale või siis puna risti vms..
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Vaatan,et postitusi vähe.Kas äsja jahipaberid saanud mehega tegu äkki,et kohe kohe vinti vaja.Mart ütles õieti,et rapsida pole vaja.Õige hooaeg ju sügisel hakkab,kas see kambapeale varsti hakkava sokujahi ja sokuloa saamine on seda kiirustamist väärt?Terve suvi aega valikuid teha ja asja seedida,ja põdrajahi alguseks õige asi osta.Vahepeal loe need foorumi vanad teemad sind huvitavates küsimustes hoolega läbi,et mitte kohe"ämbrisse" astuda.Vast ka mõne krooni jõuad juurde koguda sügiseks.Aga noh,eks me enamus oleme oma küti hobiga alustades alul,valesi valikuid teind.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas s!!m »

Kui valida punaristi või -täpi vahel siis mina valiks täpi. Rist lihtsalt ei õigusta ennast. Paned ta põlema aga siis terve optika on seest punane ja mitte sittagi ei näe. Aga see on minu arvamus asjast. :)
Igatahes!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas 22LR »

Mina kaaluksin CZ-i varianti kuna sel peal väga mugavasti kasutatav eelpäästik ja hind tundub ka normaalne.Jahiks väga korralik riistapuu,korralik punatäpp peale ja anna minna.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jyri

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas jyri »

Korra olin jahil koos tolleaegse relvaärimehe Jüri Merimaaga.Minul oli siiani kasutuses olev IZ94,combi 7,62x53R+12/76.Küll ta üritas mulle Blaserit ja muud pakkuda,väites,et rauale 200 000 pauku garantii jne.Mina ainult küsisin vastu,kas tema arvates vene vintraud peab vastu näiteks 10 000 pauku.Oli nõus.Siis ma seletasin talle,et reaalselt lasen selle püssi vindirauast maksimum 100 pauku aastas(jaht + katsed + tollel ajal peal oleva optika timmimine),seega jätkub püssi mulle 100 aastaks.Järelkasvu jaht ei huvita,vähemasti hetkel.Tema pakutud relva jätkuks mulle 2000 aastaks.Selle peale nimetas nimekaim mind jubedaks pragmaatikuks,kes ma tõesti ka olen.Siit järeldus-kas on mõtet maksta selliste omaduste eest,mida kindlasti vaja ei lähe?Laskesportlasele on raua kestvus kindlasti üks määravaim parameeter,aga kas ka tavajahimele?Mingil juhul ei agiteeri vene või mistahes muude tootjate relvade kasutamist,kuid pikemalt kaaluda just vajalike omaduste olemasolu soetataval relval võiks küll,siis ka asi kogu eluks.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas aadu kadakas »

4 aastat tagasi tegin analoogset ostu. Tikka T3 sobis hinnas hästi, kuid paketioptika oli saast. Sai siis töökaaslase abiga valitud ning lõpuks võtsin Zeiss Diavari Classicu järelmaksu peale, sest kohe polnud raha välja köhida. Püss sai kohe makstud. Olen siiani väga rahul olnud. Oli ka sama mõte, et see vint käib minu elu küll ära ning ei peagi kallis olema.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas hundikütt »

S!!M KIRJUTAS:Kui valida punaristi või -täpi vahel siis mina valiks täpi. Rist lihtsalt ei õigusta ennast. Paned ta põlema aga siis terve optika on seest punane ja mitte sittagi ei näe. Aga see on minu arvamus asjast.

Pole sel valgustatud ristil ka häda midagi. Mul on 11 tugevus astet ja väga hea. Kui vaja pimedas lsta,siis lülitan esimesele astmele,see nii nõrk,aga tumedal taustal väga hästi nähtav ja 11-es aste jälle õhtul vastu madalat päikest lastes super.Nii et mina küll ei laidaks valgustatud ristiga optikat.
Oman ka ise ühe relvana Tikka Hanterit ja ostetud just sellise kampaania käigus 10 aastat tagasi agakauplesin ka parema optika -tookord Buschnelli peale.Paar aastat tagasi käisin sõbral abiks kaasas just sellist komplekti soetamas ja saime ka optika vahetatud,kuigi algul müija väitis ,et hind on selline just selle optikaga ja kui tahate teise optikaga ,siis on ka relval teine hind.Aga kõik on räägitav.
Kuigi jah,ka pakutava optikaga on võimalik jahti pidada,aga kui plaan kunagi välja vahetada,kas siis erilist mõtet raha raisata.
Peamine ,ära rabele:kuula foorumlaste nõu,pea aru tuttavate jahimeestega ja siis otsusta.
Kasutaja avatar
kährikupoiss
Postitusi: 8
Liitunud: K Jaan 20, 2010 8:23 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas kährikupoiss »

ise ostsin t3 lite ka schotterist poolteist aastat tagasi ja ka gamo otika peal ja senimaani on ilusti vastu pidanud, olen küllaltki aktiivne jahimees ja võsavahel püssiga ragistamist on palju ette tulnud ning optika pole veel kordagi paigast ära läind aga selge on see et igavesti ta ei kesta ja millalgi tuleb välja vahetada naguinii.aga jh,tasco optika lihtsalt odavam mis poes peale pannakse, gamo hind eraldi ostes oli minuarust 3,5 kilo.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Ei tea,mis sellest tikka ostust lõpuks saand on.Aga kirjutan,sest meenus kunagine Andres Lillemäe ütelus,et kõige pealt osta normaalne optika ja kui raha üle jääb,siis odav vint.Meil tavaliselt vastupidi see asi käib.Ja optikaid vahetatakse rohkem välja,kui püsse,seega Andresel paistab õigus olevat.Meil vist on määrav see,et palja optikaga ei lase,aga püss ja miskise " banaan"optikaga saad juba küti tunde kätte.
Viimati muutis peepk, P Mai 16, 2010 9:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas andrus »

Milline see banaanoptika on???Pean enda oma kah vahetama hakkama siis tean millistest mööda vaadata. :M
jahismurf
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

No asi on nii et relvaexam tehtud juba eelmine suvi juuli kuus.... saan siis 24 mai 18 ja tahaks need paberid kiiresti korda ajada sest olen suht aktiivne jahimees.... Aga ei teagi nyyd mida osta... sellep. et peale vindi ja optika on vaja veel padruneid paar karpi osta ja siis veel relva liigud jms ;) Tikka komplekt sellep. just hea et seal need kõik vidinad juures ma mõtlen just neid relvakott, relvarihm, puhastusvahendid jms...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Joosep Käba selle puuvilja nimetuse pani ja minu arust tabavalt öeldud.Ju selle "banaani" alla saab kõik need odavama otsa ja vähese garantiiga optikad panna.
Vasta