Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

Küsimus selles et, tahaks osta endale sealt selle komplektina aga see optika mis sinna peale pakutakse... on 2 võimalust... kas panevad tasco optika Tasco 3-9x40 IR või siis gamo optika 3-9x50 .. käisin vaatamas , tasco oma oli puna ristiga ja rist tundus kuidagi paks... aga gamo optika oli punatäpiga... ja hinna vahe kh et , kui osta tasco optikaga siis hind 11 kilo aga kui gamo optikaga siis pmselt 13 kilo... aga milline on mõtekam lasta peale panna? netist midagi selle gamo kohta eriti infi pole , ainuke see et mingi õhupüssi optika vms. aga tasco siiski suht kõva firma.. ja nyyd olengi kahe vahel mida teha? Tooge välja siis head ja vead, ja millist soovitate peale lasta panna?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas Arles »

Vahet pole, mille peale panevad, korraliku optika pead ikka eraldi ostma. Seega vaata, et saadavad jalad ja rõngad oleksid sinu tulevase optikaga sobivad.

Kui rahakott enamat ei võimalda, alusta Tascost (ei saa ma ju ette öelda, et kõik kohe 20 keek optika eest välja käiks - saab nende odavamatega ka ju lastud), sest Gamo minugi mäletamist mööda miski õhukate tootja. Sellenimelisi optikaid, peale püsside käes hoidmist ei oskaks kuidagi kvaliteettooteks eeldada.

Tascosid vahetavad mehed minu andmetel tasapisi paremate riistade vastu. Ise olen ka kunagi Tascot kasutanud ja siis ka pihta saanud :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Kui tengelpung kannatab,vali kohe sinna peale midagi paremat,kaupmehel ka hea meel ,et saab püssist ja kallimast optikast lahti.Pole see "tasco "ja "gamo" sinna Tikka külge ostu hetkel laulatatud ühti.Pool eesmärki kaupmees juba saavutas ,kui "säästukat"reklaamides kliendi poodi meelitas,edasine on juba läbirääkimiste tulemus.Ei pea ju kogu pappi korraga välja käima,kui puudu jääb.See minu arvamus ja ise nii teeks.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Eelkõnelejaga nõus, poes annab igasuguseid variante kaubelda. Enda 308W vindil Tasco mitmeid aastaid kasutusel, probleeme pole olnud, viimasest optika regullimisest 3-4 a möödas-laseb siiani täpselt, aga eks see optika nn püsivus sõltu ka selles kuidas püssi hoiad, milline on optika kinnitus jne. ka odavama optika puhul tasub korralikesse jalgadesse investeerida.
Ole kui leebe tuul...
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

Aga millespärast nii suur hinnavahe, et kui tasco lased peale timmida siis saab 11 kiloga kätte aga kui gamo siis 13 kiloga.. ehk siis 2 kilo kallim.. kas sellepärast et tal 50 mm läbimõõt ja tascol 40... või siis on gamo optika siis parem? Või siis lihtsalt tõmmatakse tillist..?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas kakuke »

Tasco ja Gamo vahet ei tea, aga kui võtta mis tahes samade suurendusnäitajatega sama firma optika, siis reeglina suurema läätsega asi ongi kallim (seda siis 32-40-50-56).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas Mart »

Küsi kumb lämmastikuga täidetud ja võta see.
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

Mõlemad on gaasiga täidetud.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Järelikult sa ei viitsi(ei julge)poes kaubelda paremat optikat.Vanemad Tascod olid igatahes nii kerged ja õhukese kestaga,et optika klambrid normaalselt kinni kruttides, ei andnud suurenduse muutmise rõngas enam liikuma,või pidi jõudu kasutama.Ja " tillist" tõmmatakse igal juhul kui sa otse tehasest ei osta,Oma tulenuia eest maksin täpselt 2x rohkem kui selle kataloogi hind USA-s,äri on äri ja kaupmees vaeva näind ja asja kohale toimetand.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tasku optikaid on nii päris banaane kui ka suht korralikke. Hinnad ka 2000 kuni pea 10 000- ni.
Millist neist sulle pakuti?
Ameerikamaa relvade hindasi siinsete hindadega kõrvutada on nagu aed ja aiaauk. :D
Ma ei usu, et siinsed kaupmehed tukke sellise hinnaga kättegi saavad kui seal müügis pakutakse.
Väike riik ongi kallis pidada. Kes ise kaubeld eks see teab.
Või mida tukikaupmehed selle peale kostavad?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

Asi polegi kataloogi hinnas relva valmistaja kodumaal ja ise selle "toru "toomine sealt usast, läheks minul kindlasti 4 x kallimaks.Mul kama ,kas katalogis antud asi 2 taala või 200 taala maksab.Kui asi mulle meeldib ja raha on,siis ostan.Aga püssi ostul kahtlast optikat mina omale"pähe määrida" ei lase.Võta mõni vana jahimees seltsiks kaasa,kes asja jagab,see minu soovitus.Priva või mõnele seal Tallinna kandis elavale foorumlasele-asjatundjale,neid on ju päris palju,ja leppige kokku ja minge koos asja kaema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas kakuke »

Kui teisel eelarve piiratud, siis ka kõige osavam kaupleja ei kauple teist sama kallist asja juurde 2 in 1 hinnaga. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas srx »

Ma arvan et too tasco optika võib maksta mingi 2-3 kilo mitte rohkem ja too camo minig 3-4 kilo vms
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas frukt »

meie kandis jälle see, et kõigil tascod ära vahetatud kuid kahel ostes bushnellid peal ja juba kuues hooaeg käivad
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka t3 lite komplekt schotterist...

Postitus Postitas peepk »

kakuke,saarlaste lehes hulk aega tagasi kirjutas, et miski mustlased läksid poodi ja ostsid midagi ja hüpnotiseeritud müüja andis ise vabatahtlikult kauba peale ka kogu kassas olnud raha.See tõesti sündind värk :shock:
Vasta