Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
erksmx
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 13, 2010 8:06 am

Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas erksmx »

Tean, et osades kohtades käivad metssead õhtul valgemal ajal peal, paraku ühel söödal mul ainult pimedas külla tulevad. Kas on võimalik metssea söödalkäimise harjumusi muuta nii, et neid ka veidi valgemal ajal võiks näha või on see ulmesoov?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Lihtsaim variant vast on see, et paara aastat söödalt ei lase ja viid iga õhta varakult veitsa sööta(maisi näituseks). Lõpuks harjuvad ära, kes ees see mees.
Teine võimalus sebi programmkellaga söötja, mis viskab kindlal ajal maisi maha.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Anti »

Söötjast abi vaid selles, et igapäev ei pea pangikesega söödale lippama. Kui söödakoht läheduses on ja nagunii iga päev vaatamas saad käia ,siis pole mõtet söötja peale raha kulutada.
Aga söödal hakkab siga käima varem,kui tal on tulles koguaeg midagi juba ees ootamas. Samas pole see mingi kindel reegel, paljud muud tegurid ka mõjutavad- näiteks kaugus magamiskoha ja söödakoha vahel,teised läheduses asuvad söötmiskohad, häirimine jne jne.
http://beta.album.ee/antilaht
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Ats »

loomade käitumist mõjutavad ka kuufaasid
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas kakuke »

erksmx kirjutas:Tean, et osades kohtades käivad metssead õhtul valgemal ajal peal, paraku ühel söödal mul ainult pimedas külla tulevad. Kas on võimalik metssea söödalkäimise harjumusi muuta nii, et neid ka veidi valgemal ajal võiks näha või on see ulmesoov?

Kaua Sul see söödakoht toiminud on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
erksmx
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 13, 2010 8:06 am

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas erksmx »

kakuke kirjutas:
erksmx kirjutas:Tean, et osades kohtades käivad metssead õhtul valgemal ajal peal, paraku ühel söödal mul ainult pimedas külla tulevad. Kas on võimalik metssea söödalkäimise harjumusi muuta nii, et neid ka veidi valgemal ajal võiks näha või on see ulmesoov?

Kaua Sul see söödakoht toiminud on?

Talvest. Talvel tulid vaehl nii 19 paiku kui veel oli hämar. Praegu haruharva 22 apiku tulevad, pigem siis kui juba pime. Lesivad nad miskit pool kiltsa söödast, seega pole kaugelt tulla ja teisi söödaplatse läheduses ei ole. Sööda viin 20:00 paiku peale.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Anti »

Talvel käivadki varem sööma!
http://beta.album.ee/antilaht
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kahe tunniga ei jõua su jälg veel lahtuda,sööt tuleks ikka varem viia.Ja nagu öldud sööt peaks ikka maiuspala olema(mais ,hernes),aga tulemus ei pruugi surmkindel ikka olla.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen mingi 2-3a jutti ühte oma seasööta jälginud rajakaameraga ja praeguse tähelepaneku järgi ütlen, et teist aastat järjest tulevadki sead kevade poole hiljem peale. Hetkel mingi kella 3-4 aegu, kuniks hommikul valgeni. Vahetult peale lume minekut, käisid tõesti suht vara peal. Mul on pilte, kus ise läinud ära ja siga pool tundi peale mind peale tulnud. Ei ole see lõhn tede eriti häirinud. Kui jahti tahad pidada, jälgi parem täiskuud. Siga ei ole koer, keda sitsima paned, vähemalt meil küll mitte. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
erksmx
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 13, 2010 8:06 am

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas erksmx »

kakuke kirjutas:Ma olen mingi 2-3a jutti ühte oma seasööta jälginud rajakaameraga ja praeguse tähelepaneku järgi ütlen, et teist aastat järjest tulevadki sead kevade poole hiljem peale. Hetkel mingi kella 3-4 aegu, kuniks hommikul valgeni. Vahetult peale lume minekut, käisid tõesti suht vara peal. Mul on pilte, kus ise läinud ära ja siga pool tundi peale mind peale tulnud. Ei ole see lõhn tede eriti häirinud. Kui jahti tahad pidada, jälgi parem täiskuud. Siga ei ole koer, keda sitsima paned, vähemalt meil küll mitte. ;)


Ma jahti ei taha pidada, küll aga tahaks loomi näha paremas valguses kui seda on kottpimedus. Võibolla peaks hommikul käima kiikamas. 4 paiku juba päris valge. Huvitav palju mõjutab ilms söödalkäimist - soe, külm, pilves, selge?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas kakuke »

Kõik, kes looduse meelevallas, neid kõiki morgendab ilm.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas Mart »

erksmx kirjutas:Tean, et osades kohtades käivad metssead õhtul valgemal ajal peal, paraku ühel söödal mul ainult pimedas külla tulevad. Kas on võimalik metssea söödalkäimise harjumusi muuta nii, et neid ka veidi valgemal ajal võiks näha või on see ulmesoov?


Automaat söötja ja meelehea. :)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ma ise olen aastaid jälginud kohavalikut ning näiteks praegu, kui läheduses kartuleid maha pannakse, siis enne põldu minemist astuvad varem söögilt kah läbi. Sama sügisepoole, kui viljad hakkavad valmima ning sinna minekul näiteks astuvad metsade kaelakohast varem läbi. Aga automaat muidugi kindlam jah, muu rohkem selline loodustunnetusehasart.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas hundikütt »

Vii päeval sööt,aga nii plju ,et ei sööks korraga ära,st.et sööta jääks järele. Ja nii nädal paar järjest j vahepeal ära käi torkimas.Selle aja peale peaks olema loomad harjunud ja tulevad suht vara.Muidugi ei saa garantiid anda,loodusel oma seadused ,aga peaks toimima.
Muidugi oleneb ka palju sellest,millised loomad sul käivad.Kesikujunnid tulevad varakult ja alluvad,,tressurile ,,hästi,vana kult aga suht ettevaatlik-tuleb alles pimeda piiripel.Emis põrsastega ka suht julge,kui pole häiritud.
Ise käisin paar päeva taagasi istumas ja juba 20.30 olid kesikud platsis ja peale 21 tuli üksik kult ja kupatas platsi puhtaks.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Kuidas metssiga varem söödale meelitada?

Postitus Postitas karet. »

tere mina olen oma söödaplattsi vedanud lisaks iga kord pangitäis hernest. Pukis istumas käisin siin nädal tagasi siiis 20:15 tulid .
Vasta