TIGR ja SAIGA

2005. aasta teemad
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

TIGR ja SAIGA

Postitus Postitas antonius »

Kaalun TIGR-i või SAIGA soetamist. Oleksin tänulik kui antaks inffi inimeste poolt, kes eelpoolnimetatud relvi omavad. Minu teada müüdi neid Eestis üks ports käesoleval aastal. Nüüdseks peaks mingi pilt olemas olema(täpsus, mugavus, töökindlus jne.)
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

saiga vist see 12-lasuline on ju paras õmblusmasin.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Tigr on vene poolautomaat snaipripüssi SVD jahiversioon, mida igasuguse moona peale nüüd tehakse. ENdal pole aga tundub raip hirmus raske, töökindluses on mõlemad sõjapüssid (Tigr ja Saiga) head. Saiga on Kalashnikovi automaadi poolautmaatversioon ja oli vanasti saadaval sama 7,62x39 padrunile, nüüd üks tuttav ostis selle asemele/kõrvale ka .308 kaliibriga Saiga. Kõik kiidavad Saigad nii täpsuse kui töökindluse koha pealt, endal pole olnud ja ei oska kiita.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Täpselt nii ongi nagu "honkomees" räägib. Mõlemad sõjarelvadest välja kasvanud. Kaaluks annavad vene relvafoorumid TIGR-e 3,95 kg ja SAIGA-e 4.1 kg. Pigem huvitab mind just täpsus. Kirjade järgi lubatud eksimine 100 m peale TIGR-l 60 mm ja SAIGA-l 100 mm. Kui nii, siis mulle küll ja küll. Palju sa ikka kaugemalt kui 200 m lased. Kas aga ka tegelikult nii on? SAIGA-t müüdi koos optikajalaga veits alla 8 tonni ja TIGR-t koos optika jalaga 15000 tonni kanti. Hind ju suht normaalne. Aga tahaks just inffi, et asi ka paberil olevale jutule vastab.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Kes ja kus neid müüb?
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Sõber soetas septembris Saiga. Seni on seda kasutanud ilma optikata ja lasknud 8 kitse-sokku ja ühe põdrakese. Paari nädala pärast saab ehk muljetada ka optikaga tulistamisest ja hajuvusest.
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

To "kolevoll"
tore oleks, kui viitsiksid laskmise tulemustest kribada.
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

jah ja kuskohast....

Postitus Postitas kiisapoeg »

neid tigreid ja saigasid osta saab ? saiga on hea riist, mitmel mu tuttaval on olemas ja võib ainult kiita seda tulerauda.
tuld karvakalale !
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

antonius kirjutas: Pigem huvitab mind just täpsus. Kirjade järgi lubatud eksimine 100 m peale TIGR-l 60 mm ja SAIGA-l 100 mm.

kuskohast sellised andmed? ja kes eksib?
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Kolevoll kirjutas:Sõber soetas septembris Saiga. Seni on seda kasutanud ilma optikata ja lasknud 8 kitse-sokku ja ühe põdrakese. Paari nädala pärast saab ehk muljetada ka optikaga tulistamisest ja hajuvusest.


Möödunud on rohkem kui paar nädalat ning kahjuks peab nentima, et optikaga tulistamisest muljetada ei saa. See tuleb vist järgmisse aastasse edasi nihutada.
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

to shikaree
Vaata saidile http://rusgun.ru. Kui avaneb on alajaotus "oruzeinaja". Seal kõikide vene relvade kohta infot. Ja Saiga puhul selgelt öeldud, et "kutsnost" ehk tihedus on 100 mm ja Tigr-i puhul 60 mm. Eksimise all ma mõtlesingi hajuvust või tihedust või kuidas keegi seda nimetada tahab.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Kordaks oma küsimust:
vkx kirjutas:Kes ja kus neid müüb?
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Minu teada praegu keegi (relvapoodidest ma mõtlen) ei müügi. Kevade poole olevat oodata müügiletulevat partiid "Trapperis" Tartus. Aga kuna Venemaa on ettearvamatu, siis selles ka 100% kindel olla ei saa.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

antonius kirjutas:to shikaree
Vaata saidile http://rusgun.ru. Kui avaneb on alajaotus "oruzeinaja". Seal kõikide vene relvade kohta infot. Ja Saiga puhul selgelt öeldud, et "kutsnost" ehk tihedus on 100 mm ja Tigr-i puhul 60 mm. Eksimise all ma mõtlesingi hajuvust või tihedust või kuidas keegi seda nimetada tahab.


kas teab keegi, mismoodi määratakse see "kutshnost strelbõ" ehk siis lasketihedus? mitu seeriat ja mitu lasku seerias jne?
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Pole sel saidil ikka kõigi vene relvade inf, vaid nende oma, mida see poodide kett müüb. Nii lihtsalt ka ei pääse, pealegi inf üsna napp.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud