Jahimehed ühiskonnas

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas andrus »

Aga asjas on ju ka väga palju positiivset juba näiteks see,et vastus tuli alla pooleteise tunni. :) Mõnda aega tagasi oleks sedagi vastust jäänud ootama.
jahismurf
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas oks »

Aga sama kiri reporterile? Püstol jahirelvana? Kuuliauk ja haavlid? Huvitav, mida nemad vastavad?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas baddmann »

Ma ei saanud küll EJS-i vastusest aru, et mida siis SISULISELT UUT öeldi ? Nenditi, et on jah probleem, et meedia jahimehi peedistab ja kontrollimatult laimab, ja kõik.

BM
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas duma »

Minu meelest ka. Vihjati küll ajakirjanikele kellega koostööd tehakse aga reporter, kes ainult kõmu-uudiste peal väljas mis nendega ette võetakse?
"Neil on lihtne lasta lendu sónakólks - jahimees móne negatiivse ja vale infoga koos. Meile táhendab
see solvangut meie kóigi jahimeeste vastu"
No kui see solvangut meie kõigi jahimeeste vastu tähendab siis oleks ju jahimeeste esindusorganil viimane aeg midagi ette võtta ja reporterit valeliku/laimava info eest karistada. Tundub jah et tunnistatakse probleemi aga järgmine samm selle koha pealt on tuleviku-muusika.
duo on parem
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas jorr »

Ja siin jõuame jälle juhtkonna hoolimatuse juurde välja.Olgu siis eesotsas h.Lillemäe või keegi teine,neid mingi reporteri joru ei kõiguta,ehk ka kõigi jahimeeste solvamine avalikult, kilulinna mehi-naisi ei sega.Ja siis loodame jahimeeste mainet ühiskonnas tõsta või?
noorus on ilus aeg
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Aasta algul on ETV-s tulemas võrukeelne saatesari nimega Olõ`i. Tegijaks Grethe Rõõm ja ERR Tartu stuudio. Selle sarja üks saade on jahindusest ja jahimeestest. Tegijate eesmärk on kummutada müüti jahimeestest kui verejanulistest tapjatest, kes sõidavad suurte džiipide ja võimsate püssidega metsa ainult liha järgi.
Materjali salvestamisel sai tegijatega päris pikalt räägitud ka probleemidest jahinduse kajastamise meedias. Nende suhtumine jahimeestesse ja jahindusse üldse oli küll väga positiivne (y) Salvestati päris palju materjali, millest loodetavasti asjaliku saate valmis saab :P
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas aivar00 »

Justnimelt nii see on. Ma vaatasin selle reporteri saatelõigu uuesti üle. Minu arusaamise järgi oli uudis lihtsalt "müümise" eesmärgil üles paisutatud. Ega see kohtusse jooksmine nii lihtne ei ole, et emotsioon läks keema ja kohe asjad käima. Asjaolu, et teles näidatakse positiivset saadet jahimeestest kui see kohtuotsue pisike paari realine õiend või lause (sedagi heal juhul) et näe reporter laimas jahimehi on minu arvates kordades efektiivsem. See kohtulahend lihtsalt ei müü-sest ei ületa uudistekünnist.
Ja mis keelab näiteks sul jorr enda kui jahimehe au ja väärikuse solvamise eest reporter kohtusse kaevata kui ennast naa solvatuna tundsid?
ikka lõbusalt
saareke
Postitusi: 4
Liitunud: K Jaan 16, 2008 10:39 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas saareke »

Pühapäeval, 18.01. kl 15.05 on Vikerraadios saade 6-pakk, kus jahindusest räägivad Margus Puust, Hegne Lump ja Kaarel Roht. Vestluse sekka esitatakse 6 küsimust, mille vastajate vahel loositakse ka tavapäraselt auhind.
Head kuulamist!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas Feen »

Vaatasin siin saadet, kus Anni Aigro vedamisel nii Peeter Hussar kui Ivari Padar rääkisid koprast, Peeter rohkem rääkis ja Sagadi restoranis söödi kohalikku koprapraadi (nägi hea välja), Padariga tehti koprast kotlete, ise olen sama retsepti järgi teinud, päris head saavad. Mingi kevad ainult kotlete treisingi koprast. Kotletid kotletideks, aga loodetavasti andis see jahimeestele mõningase lisapisiku juurde (krt... kevadisesse EJsse olid koprakotletid planitud, aga küll ma miskit leiutan) ning loomadest ja jahist räägiti ka päris kenasti. Äkki on kusagil netis ka see saade olemas... kuid kuna ma vaatan netisaadetest (kui just keegi ei viita) ainult Ärapanijat, siis pole eriti pädev saadet otsima (natuke vaatasin, et ehk leian, aga sain teada, et saate nimi on Meie Annid).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas andrus »

Anni Arro :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas Feen »

Oh, jah... Arro jah. Üldiselt mulle tema saatestiil ja üldse... ei meeldi noh, enda probleem vast, aga nii see on. Igatahes, + punktid talle selle saate ja mõtte eest.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Üllar Tamm kirjutas:Aasta algul on ETV-s tulemas võrukeelne saatesari nimega Olõ`i. Tegijaks Grethe Rõõm ja ERR Tartu stuudio. Selle sarja üks saade on jahindusest ja jahimeestest. Tegijate eesmärk on kummutada müüti jahimeestest kui verejanulistest tapjatest, kes sõidavad suurte džiipide ja võimsate püssidega metsa ainult liha järgi.
:P

Saade siis eetris laupäeva hommikul ETV-s. Ärge siis väga palju peksa tehke, kui miskit kellelegi ei meeldi :wink: :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas andrus »

jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas jorr »

Tänud,Andrus,hea lugu on,kuigi jäi endal ka varem nägemata.Kajastab hästi just praegust olukorda jahimehe elus.
noorus on ilus aeg
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Jahimehed ühiskonnas

Postitus Postitas enkidu »

Mainekujundusest rääkides.
http://www.virumaateataja.ee/?id=201753
Järjekordne artikkel headest suhetest :VS
Ise olen küll juba pikalt mõelnud teepeal mõlemasse kütiliini otsa paigutatavatest hoiatusmärkidest. Millegipärast tundub see vajadus aga enamustele küttidele mõttetu.

Jutu lugemise taustaks sobib minuarust hästi meeleolu looma järgmine muusikapala-
http://www.youtube.com/watch?v=sDSud7vAH_0
Vasta