Kes teab?

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Kes teab?

Postitus Postitas plinks »

Mure siis selline, TOZ 34 kabal on tekkinud horisontaalne külglõtk, päästemehhanismi juures ,kus kaba "põsed" katavad mehhanismi ennast, imeväike,silmaga on näha ,et liigub, laskmist ei sega, aga häirib ikkagi. Tekkis arvatavalt siis kui püssiga ajaja olin talvel ja puitosad olid täielikult märjad, püss rihmaga kaelas.
Kas võib kasutada selle ühenduse kinnitamiseks mingeid vahendeid(õli, vaha, liim vms) ,kinnitusi pingutama, või peaks jätma nii nagu ta on. Puit on kask tehase töötluses, relv ise 70 aastate väljalase.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas kakuke »

Toz´e tõmmatakse selle koha pealt poldiga kokku, et ei loksuks. Kui oled Lõuna-Eestist, siis astu mõnest jahipoest läbi ja kurda muret. Aetakse kiirelt korda see häda. Mul endal üks püss selle rea läbi käinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Toz´e tõmmatakse selle koha pealt poldiga kokku, et ei loksuks. ...
kui kinni tõmbamata jätta, võib lõhki minna ... A muidu kakukesel õigus nigu ikke
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kes teab?

Postitus Postitas duv »

Veidi ilusam ehk puu tüübel panna nii, et mingi 6-ne auk läbi, liimiga tüübel sisse ja kruustangide vahel hoida parajas mõõdus kuivamiseni. Hiljem saab kõik ära lihvida ja nagu uus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas kakuke »

Mul Volli pani väga kena (vist oli vasest) laia ja lameda poldi, mis oli suht tasa laega ja ei olnud hetkekski tunnet, et oleks püss rikutud olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas plinks »

Tänud kõigile kes reageerisid. Arvan, et teema lukku.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Mul Volli pani väga kena (vist oli vasest) laia ja lameda poldi, mis oli suht tasa laega ja ei olnud hetkekski tunnet, et oleks püss rikutud olnud.
mul analoogne tunne, Volli pandud mustast metallist pisike jubin näeb välja nagu püssi originaalosa ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Kes teab?

Postitus Postitas Olavi Kool »

kõige lihtsam on panna kaba kruustangide vahel pingealla ja siis kruvi läbi keerata ning kruvi põskede juurest maha lõigata ja tasaseks lihvida. Siis ei jää praktiliselt midagi näha aga toimib.
naised saunas rääkisid
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kes teab?

Postitus Postitas wsm »

Kasulikum minna mõne teadjama juurde, kellel asi tuttav. Tähtis, et auk või kruvi ikka õigesse kohta panna. Tean mitmeid jahimehi , kel peale kinnitamist kas trikkel või kaitseriiv enam ei toiminud. :M
Vasta