Kutsika hind

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kahro »

Kindlasti on asi tõus kinni. Minule meeldivad laikad ,kuid hagijajaht on ikka üks ilusamaid. Need hagijad kellega mina olen kokku puutund on liiga isepäised(see on tõus kinni). Hagija jaht lõppeb siis ,kui koer selle lõpuks lõpetab, naljalt teda jäljelt kätte ei saa. Minule meeldib ikka olla jahil ise peremees!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kakuke »

tädimaali kirjutas: Miks peab võtma ja kahvlist noa tegema, kui noid nuge on lai valik juba olemas ... Või on jahimehed siiski kah väga kinni mingis välimises ilus?

Kas ikka on? Mis oleks alternatiiv? Mis töötaks häälega ja poleks nii suur nagu elevant?
Mõnel pool lihtsalt ollagi taksid suuremad, kui siin Eestis ollakse harjutud nägema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas tädimaali »

Kakuke, ennastki huvitab. Kuidas nt terjeritega on? Soome püstkõrv? Kas nt vene spanjel ei tee häälega aju? Kui meil see kõiki hagijatõuge hõlmav jahieeskiri muutuks, ehk oleks ka nois tõugudes pisemaid ja lühemalt ajavaid? Linnukoertes on ehk veel teisi, pisemaid ja häälega ajavaid tõuge.

Aadule: minumeelest pole valmis-koera võimalik aretada. Koeral on läbi kodustamise hästi loomulik inimese peale lootmine, kõiki neid omadusi me üritame ka hoida, et ta nagu kodust. metsloom nö üks moment meil või naabritädil jalga otsast ei ampsaks. Need omadused vähem või rohkem alguses segavad koeral tööle hakkamast, seda on näha nt koerte ja tõugude puhul, kel ongi suurem valmidus inimesega teha koostööd, otsida inimese heakskiitu, soov olla peremehega pidevalt koos (mis nt linnukoertel ongi samas valmis koera puhul väga olulised omadused). Kui see koerakutsikas jahimehel käib korra kuus metsas ja muidu sööb nö kõhu punni tasuta, siis see on ilmselgelt pikem protsess ja selgitamine koera jaoks, mida temast tahetakse, isegi kui tema sees on peidus nö hunt - jahi-saagiinstinkt on ju algselt ja ka meie koeras seotud ellujäämissooviga. Kindlasti iga päev metsas käies ning lastes koeral väga otseselt oma söök välja teenida (või teoreetiliselt nt ema kõrvalt sööki jahtima õppides) õpivad nad hästi kiiresti ennast elatama, kasvõi koostöös mehega (aga enamasti nii ei alustata jahikoeri tänapäeval). Kui see töö põhineb mingitel nö primitiivsematel käitumistel, siis ta tuleb muidugi kergemini esile, aga meil vist on oskusi ja viitsimist keskmiselt natuke vähe.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kakuke »

tädimaali kirjutas:Kakuke, ennastki huvitab. Kuidas nt terjeritega on? Soome püstkõrv? Kas nt vene spanjel ei tee häälega aju? Kui meil see kõiki hagijatõuge hõlmav jahieeskiri muutuks, ehk oleks ka nois tõugudes pisemaid ja lühemalt ajavaid? Linnukoertes on ehk veel teisi, pisemaid ja häälega ajavaid tõuge.

Läheb juba väga teemast mööda see jutt, aga kui vaadata taksi universaalsust, siis midagi sinna poole võiksid olla väiksemad hagijad. Ja kõigile ei pruugi mokka mööda olla terjerite närviline olemine, kuigi ka see suht universaalne. Ise pole trehvanud nägema ühtegi taksi hagija ristandit, aga nii palju nagu siin seal liikunud ja näinud, siis neist räägitakse jahimeeste seltskondades lausa legende.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kunagi 1 mees ütles, et "taks oleks kõikse parem jahikoer, kui tal pikemad jalad oleks". Ju siis selle pärast. :)
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas vollifedja »

Kuna jutt läks taksidele, siis ongi aretuses jõutud arusaamisele, et nn vana maailma hästi sügava-suure, maani ulatuva rinnaga taksid jäävad hätta just jahis-maani rind põhjustab vigastusi.Sellepärast ongi kogu Euroopa eesotsas Saksaga hakanud hindama nn kõrgema jalaga takse, et ta saaks täita oma põhifunktisooni vigastuseta. Samuti kuna liig madal rind on takistuseks liikumisel, on koerte lihased nõrgemad ja sealt edasi seljavigastus kerge tulema.. Nii et kõik omavahel seotud. Soomes on ajukoera(suuruluki) turja kõrgus 28 cm. Taks, jack rassel....kes veel?Praegu arutelu käib, et lubataks ka treuveriga ajusse.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Beretta »

vollifedja kirjutas:Praegu arutelu käib, et lubataks ka treuveriga ajusse.

Mõtlesid ehk dreverit? http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... =144&ty=46
Grumpy old man
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas jaan juhus »

Meie peres on mitu põlve jahimehi ja kõik on olnud koeramehed.
Minu esimene mälestus jahikoertest ongi "suured taksid".Arvatavasti olid nad taksi ja hagija ristandid.
Supertegelased olid nad kõik ja praktiliselt 100% hakkasid kõik tööle.Ajasid jänesest karuni,mis jälje peale panid seda looma ajas.
Kui praegune seadusandlus lubaks soetaks endale jälle sellise tegelase
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Sellest, et osades kohtades on taksid suuremad, kui meil siin harjunud ollakse. Tõsi, on küll. Inglismaal, Austraalias ja USAs näiteks on standardid, mis lubavad märksa suuremaid koeri ja 15 kg pole mingi imeelukas. Mis te arvate kui kaugele see suur TAKS metsas jookseb? Loomulikult on ka FCI riikides suuri takse aga suured on reeglina ikkagi just näituseelukad ja meie mõistes normaalsuuruses taksi kõrval on nad ikka nagu hobused, oma algseks tööks maa all ei kõlba (kui üldse mingiks tööks kõlbavad).

Kui rääkida just jalakõrgusest siis koer, kelle pool kõrgusest on jalad, ei ole enam taks. Neile on ette nähtud, et "kliirens" on 1/3. SELLINE on täiesti normaalne taksi kõrgus. SELLINE täiskasvanud koer oleks juba liiga kõrge (antud koer on pildi peal alles kutsikas kuigi ka tänase seisuga on üsna piiripealse jalakõrgusega), SELLEST väga madalamaks ei tohiks ka minna.

Kas igasugused dachsbracked (drever nende hulgas) ei või olla sobilikud? Või mõni basset (mitte inglise- vähemalt need, keda siin näinud olen ei ole ilmselt jahiks eriti hästi ehitatud)? Muidugi mis loomi 6nda rühmaga ajada võib... Terjerid ei ole ka ainult saksa jahikas ja fox. Kuidas näiteks welshide iseloomu ja jahistiiliga lood on?

Iga inimene valib ise kuskohast ja millise koera ta võtab ning millist hinda ta on nõus selle koera eest välja käima. Kedagi sundida ei saa. Aga kõigepealt tehke kindlaks mida te selle raha eest saate. Kallis hind ei tähenda automaatselt kvaliteeti (või tähendab kvaliteeti teises mõttes- ostetakse ka 1000 EUR taksikutsikaid kellel on lisaks sellele hinnale lisakohustused ja ollakse väga rahul oma koera NÄITUSEkvaliteetiga samas kui jahimehe jaoks ei ole selline koer halligi väärt) nagu ka odav ei tähenda automaatselt seda, et koer kusagile ei kõlba. Aga millises valdkonnas saab reeglina hea odavalt? Uurige välja, mille eest te maksate. Ma olen korra elus ostnud hinna järgi koera ja see oli tõsiselt valus õppetund. Võib minna õnneks, võib mitte minna. Selline vene rulett. Kes seda mängida tahab? Deja vu tekib- ma olen sellest pikemalt juba vist kirjutanud, uuesti ei viitsi...

Kasvataja, kes paneb hinna ette ja kõrvad avab siis, kui raha näeb, ei ole ilmselt kasvataja kelle käest mina tahaks koera võtta. Järelmaks, lisatingimused või ka lihtsalt hinnaalandus ei ole võimatu stsenaarium. Muidugi tuleb ka seda mõistlikuse piirides võtta- 1000 EUR kutsikat ilmselt keegi niisama 500 peale alla ei hinda.

Paaritustasu võib olla erinevatel tõugudel väga erinev. Tõus, kus kutsikad maksavad 1000 EUR ja üle ei ole 1000 EUR paaritustasu mingi müstika. Mõnedes tõugudes peetakse hoopis kutsika küsimist ülimaks ahnuseks ja kui isase omanik kutsikat tahab, peab ise juurde maksma (ja ka esimest valikut ei pruugita talle lubada). Mõnedes riikides on paaritustasud märksa teised, kui Eestis ja vaevalt seal elava isase omanik kõigepealt küsib, et mis teil siis ka kutsikad maksavad, äkki teeme soodsamalt. Ma tean ka taksi, kelle paarituse eest küsitakse 1000 EUR ja oma paarituse eest maksin ka Saksa hinda. Väga rahul olen. Selliste asjade puhul ei saa iga liigutuse juures arvutada (võimaluste piires muidugi- ma ei ole ka selle 1000 EUR isase juurde läinud. Veel vähemalt). Lõpptulemuseks ei osteta ju õunu, et kui olid hapud, noh tühja siis kah, vaid ostetakse sõpra ja partnerit pikkadeks aastateks.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jägervision kirjutas: ja oma paarituse eest maksin ka Saksa hinda. Väga rahul olen. Selliste asjade puhul ei saa iga liigutuse juures arvutada (võimaluste piires muidugi- ma ei ole ka selle 1000 EUR isase juurde läinud. Veel vähemalt).

:D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kakuke »

Jägervision käis ennast paaritamas saksa hinna eest? Vähemalt selline mulje jäi. :roll:
Kui järgi mõelda, siis Jägervisioni jutu järgi peaksid kõik jahimehed jahti sõitma minimaalselt Lexuse maasturitega, aga pilt ju tegelikult tiba teine? Koertega pole äkki samamoodi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas jahe »

94 aasta ostsin saksa-jahiterjeri kutsika maksin tema eest 100krooni,hetkel peab ta jahti parimatel jahimaadel,kui saaks kunagi veel niisuguse võiks tema eest terve varanduse ära anda,nii et kutsika hind küll midagi ei määra.
243win
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas GC »

jahe kirjutas:94 aasta ostsin saksa-jahiterjeri kutsika maksin tema eest 100krooni,hetkel peab ta jahti parimatel jahimaadel,kui saaks kunagi veel niisuguse võiks tema eest terve varanduse ära anda,nii et kutsika hind küll midagi ei määra.


Just, sama siin. Ainult et, koera sain kui ta oli juba aastane, vanematest ei teadnud midagi, tõupaberid olid olematud... aga koera sain niisama, lubaduse eest, et olen hea peremees. Loodan, et olin. Täna on kuut kolmandat päeva tühi.
Olen avatud vene- euroopa laika kutsika pakkumistele, peab olema emane ja must!
koos koeraga
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas järvevana »

Vene-euroopa laika kutsika pakkumine.
tel.:56984478
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas tony »

Olemas emane ja must Tasuta.56467272
Viimati muutis tony, P Jaan 23, 2011 8:46 am, muudetud 1 kord kokku.
Vasta