Kutsika hind

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Kutsika hind

Postitus Postitas maris »

Milline on jahimehe jaoks vastuvõetav hinnatase, kui me räägime kahekuusest kutsikast?
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
meelisl
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 19, 2006 9:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas meelisl »

Oleneb koera tõust.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas maris »

Lööme siis lahku.

Taksikutsika hind (kui sõltub karvkattest, siis võib veel lahku lüüa)? Eesti hagija kutsika hind? Vene-euroopa/lääne-siberi/ida-siberi laika kutsika hind? Saksa jahi- / foksterjeri kutsika hind? Need vast levinumad tõud, linnukoeri ning muid hagijalisi ja püstkõrvu on ilmselt vähem.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Ei ole jahimees aga hilisest kogemuses lühikarvaliste standardtakside müügist- oli omajagu selliseid kellega sai paar kirja vahetada ja tundus, et asi klapib aga peale hinna ütlemist ainult iseenda eest kõnelev vaikus.

Samas viiest kutsikast kaks läksid eelkõige jahikoerteks ning üks poole kohaga jahikoeraks (eelkõige asendama varalahkunud eelkäijat) ning nende omanikest ei kurtnud ükski. Üks ohkas ainult, et sellise hinnaga nad vist on jah (sai minu kontaktid läbi sama tõugu kasvatava jahimehe nii et ilmselt ei ole jahimeeste seas hinnad väga teised).

Kutsika hind oli 7000.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas sooviku »

Noh,mina arvan,et see 7000 (krooni,ma loodan :wink: )on tavalise nö."vatijopes" mehe jaoks ikka väga ülemine piir.Hagijatest üritatakse lahti saada juba 1000-1500 krooniga.Mina küsisin oma saksa jahiterjeri kutsikate eest sellist hinda,mida oleksin ka ise nõus maksma olnud,so.4000EEK-i.Ka sellise hinna juures oli äraütlejaid.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks palju sõltub ka inimesest, kes kui aktiivseks jahipidamiseks koera tahab jne. Loomulikult ka iga inimese võimalused on erinevad.
Kui kutsikate vanemate ja eelmiste pesakondade tööomadesed head, siis olen laika eest nõus 5-6000 krooni välja käima. Oleks rahakott paksem, siis oleks tõenäoliselt ka rohkem nõus välja käima :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei tea kason süüdi masu,v uus jahiseaduse projekt ,aga tundub ,et ei taheta isegi omahinnaga s. o. 1000-1500 eeku.Seda siis vene-euroopa laika kutsikate eest.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:Ei tea kason süüdi masu,v uus jahiseaduse projekt ,aga tundub ,et ei taheta isegi omahinnaga s. o. 1000-1500 eeku.Seda siis vene-euroopa laika kutsikate eest.

Tundub, et hetkel on kutsikaid saada lihtsalt rohkem, kui tahtjaid. Minu meelest oli vähe rohkem kui aasta tagasi sama olukord. Järgmisel hetkel aga öeldakse, et kutsikad juba ette ära müüdud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Feen »

Vau, 7000 on ikka päris korralik hind. Täiesti korralikke takse (nt minu oma :)) saab ka 4000 eest. Paberid olemas, tööomaduse olemas ning igati pädev iledakarvaline. Olgem ausad, 7000 eest ma ei mõtleks ka taksi soetamisele. Kui aus olla, siis terjerid-taksid... no, see 4000-5000 oleks ikka väga ülemine piir.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas peepk »

Ajasin 3 a tagasi sommiga juttu praamil,tal sihuke vahva karmikarvaline taks ja kuskil saare seltsis jahimees pealegi(Valjalas vist,kui ma ei eksi)Tema ütles ,et ostis 600 euro eest.No saan aru,teine riik ja palkadest ei ole mõtet rääkida.Aga kui ikka ei maksta seda "õige hinda",no mis teete,kuhu kutsikad panete,ega" merekooli" ikka ei saada :?:
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Mina aga ei mõista mitte mismoodi see omahind nii madalal olla saab. Mul väikese koera kutsikate omahind tuli ikka päris julgelt üle 1000-1500...

Feen- sinu koera kasvataja oligi see, kes mu ühe jahimehega kokku viis nii et ilmselt sealt vähemalt enam ei saa- minu juurde jõudis härra selle pärast, et Tobi kasvataja emane ei tiinestunud ja Eesti inimene üldiselt uurib hinda (ei olnud Hummeriga uusrikas :D ). Mõnda teist tõugu taksi saab küll.

Soomest ei ole kuulnud, et keegi oleks alla 800 EUR saanud aga täitsa võimalik muidugi.

Merekooli ei saada. Hoian nii kaua kui vaja. Kui leidub asjalik omanik on võimalikud erinevad variandid olenevalt inimese võimalustest ja eesmärkidest. Selle pärast, et rahapakki lauale visata ei ole, ust nina ees kinni ei lööda. Ukse väljaspool sulgemise soovituse teenib ära hoopis teiste asjade eest.

Aga algse teema juurde tagasi...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Merekooli ei saada. Hoian nii kaua kui vaja. Kui leidub asjalik omanik on võimalikud erinevad variandid olenevalt inimese võimalustest ja eesmärkidest. Selle pärast, et rahapakki lauale visata ei ole, ust nina ees kinni ei lööda. Ukse väljaspool sulgemise soovituse teenib ära hoopis teiste asjade eest.

Selle jutuga olen nõus. Samas tekib aga minul kohe küsimus- kui palju on jahimehi(tõenäoliselt ka padjakoera tahtjaid) kui kutsikas on juba 6-7 kuune või vanemgi? Minu loogika ütleb, et miski on siin mäda- kutsikat pidades üle 2-3 kuu suurenevad vaid tema peale minevad kulutused. Ja kui näiteks 7000.- ei suudetud müüa , siis peaks nagu odavamaks hinda laksma. Nii nagu poes vana saiaga tehakse, et tast üldse lahti saada. Selge see, et suvalisele inimesele koera ei müü, samas istuda koerakarja otsas ja oodata "rahalaeva" :M minu arvates ei ole rentaabel.
Sooviku öeldud hind terjerile-taksile ca 4000.- on minu arvates täiesti talutav. Muidugi kui juurde arvestada kodus näritud naiste kingade hind :lol: , siis kutsika hind tuleb korrutada minimaalselt 2-ga :lol: :lol: .
Kui aga rääkida kutsika omahinnast :M - ei ole küll praeguse Kenneli hinnapoliitikaga kursis, kuid 1500.- on küll täiesti reaalne. Too siis hõlmab kiibistamist ja veterinaari kontrolli+ muid kulusid.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas jahe »

Kaks aastat tagasi maksin saksa-jahiterjeri isase kutsika eest 5000 eeku, hind tundus sel hetkel täitsa paras, ülemiseks piiriks panin 6000 eeku ,samas on koerast selle kahe aasta jooksul ikka väga palju abi olnud,nii et hind on suhteline mõiste... :)
243win
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas maris »

Jägervision kirjutas:Kui leidub asjalik omanik on võimalikud erinevad variandid olenevalt inimese võimalustest ja eesmärkidest. Selle pärast, et rahapakki lauale visata ei ole, ust nina ees kinni ei lööda.

Millegipärast ma arvan, et "vatijopemehed" pole igasugu lisatingimustega nõus (kasvõi jahikatse või näitusekohustus või (veel hullem?) aretusõiguse jäämine kasvatajale). Mis oma, see oma. Tüüpilise eestlase maailmavaade ;).

Meie kutsid läksid veidike kallimalt kui siin mainitud terjeri-taksi talutav hind. Kuuest kutsikast puhtalt jahikoeraks üks, osaliselt jahikoeraks üks (ja üks jäi endale). Samas enamus jahikoera otsijate kõnedest tulid nüüd, pärast Jahimehe ilmumist - ja kutsid olid selleks ajaks juba uued omanikud leidnud. Hinna kohta tehti kriitikat küll, sellest ka minu teemapüstitus. Tagantjärele vist võib öelda, et jumal tänatud, et enne pesakonna tegemist sellise nurga alt ei mõelnud ning olin kursis ainult mitte jahitõugu kutsikate hindadega... Teine asi, mis paljudele ei sobinud, oli asukoht - te olete nii kaugel (me räägime Eestist!). Praeguse pesakonna isa oli küll enda oma, aga toodud Venemaa lõunaosast (lennukiga Sotši, ja kasvataja tuli omalt poolt veel 700 km autoga vastu), seega mitte just odav "lõbu" ega naaberkülas järgi käimine.

Vaadates siia kirjutatud (hagijate) hindu on kahjuks küll selline tunne, et kui vähegi tahad värsket kvaliteetset verd tuua, siis müü tehtud pesakond perekoerteks, jäta üks endale aretuseks ja ongi kõik. Sest "vatijopemees" tahab võimalikult odavalt ja võimalikult lähedalt isast kutsikat. Vahet pole, mis vanematest.

Aga seda suurem on rõõm oma kutsika jahimehest omaniku üle :). Pikki ühiseid edukaid jahiaastaid teile!!
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas vollifedja »

Ka paberitega koeral ja paberitega koeral on vahe. Juba keda kellega paaritati. Kui kohalik jahimees paaritab oma jahisõbra koeraga-pole kulutusi ollagi. Kui (ma oleks aretaja) ja tahaksin midagi uut, värsket sisse tuua, et parandada kohalike lähisugulastega või sama isasega(nagu meil Eestis kombek) paaritustest tulenevaid praake nii välimikus, tööomadustes jne. siis minu sõit näit. Saksamaale, Soome kuhu iganes ..ja ongi kutsika hind juba tõusuteel+paarituse hind, mida väljamaal juba pudeli eest ei saa. Takside puhul algab 800 eurist.
fFeen-millal sina koera ostsid? Vahepeal on viina hindki tõusnud mitmekkordseks, mis titevarvaste puhul ära võetasse! (haa-aeg on peatunud?)
Korraliku sugupuuga, heade tööeeldustega koera eest pole ükski raha palju. Iseasi, kas ostja suudab need ka välja tuua, õpetada.
Vasta