Jahikoera kastreerimine?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Porschefan
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 30, 2009 1:23 am

Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Porschefan »

Et siis kas kastreerimine mõjutab kuidagi koera tööomadusi? Endale see mõte eriti ei meeldi aga kortermajas koera ahistada ka ei tahaks. Pole kunagi varem koertega kokku puutunud(nüüd elus esimene koer,taks praegu 5 kuune).
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas TOZike »

Mul saksa jahiterjer ja foksterjer olid mõlemad emased koerad. Lasin ära lõigata, nüüd on nad lihtsalt koerad. See vahe asjal ongi.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Eik »

TOZike kirjutas:Mul saksa jahiterjer ja foksterjer olid mõlemad emased koerad. Lasin ära lõigata, nüüd on nad lihtsalt koerad. See vahe asjal ongi.



Kas see ka jahiinstinkte on neil muutnud ??
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas TOZike »

jahiterjer olim esimene. Alguses oli küll hirm, esimesed nädalad- iseloom läks veidi tigedamaks aga tõmbas kohe tagasi ka. Jahiomadustest ei läinud küll kummalgi midagi kaotsi. Kuna aretus polnud eesmärgiks siis endal elu palju lihtsam kui neid litaperioode vahele ei tule. Ise vähemalt ei kahetse.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Jägervision »

Ma ei tea kui palju see jahikoerte puhul paika peab aga teenistuskoerte puhul soovitatakse seda protseduuri vähemalt 2 aastani edasi lükata- selleks ajaks on koera instinktid välja arenenud ja kastreeriine/steriliseermine enam väga suurt muutust kaasa ei too. Pealegi võite avastada et koer ei lasegi end "jooksvatest" emastest ülearu segada ja lõikus ei olegi vajalik. On ju küllalt selliseid isaseid kes sellistele lõhnadele väga tormiliselt ei reageeri.

Seda siis teoreetilise poole pealt.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Feen »

Mul isane taks 4 aastat kortermajas elanud, emaseid ka samas trepikojas. Pole küll täheldanud, et see mingeid lisapingeid tooks või kastreerimine kuidagi vajalik oleks olnud. Kui indleva koera lõhn trepikojas, eks ta siis nuurib natukene rohkem trepikojas olles, aga see pole eriti probleem. Kui koer 5 kuud vana, siis tasub oodata, kui probleemseks asimuutub, küll siis jõuab kastreerida ka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Eik »

Feen kirjutas:Mul isane taks 4 aastat kortermajas elanud, emaseid ka samas trepikojas. Pole küll täheldanud, et see mingeid lisapingeid tooks või kastreerimine kuidagi vajalik oleks olnud. Kui indleva koera lõhn trepikojas, eks ta siis nuurib natukene rohkem trepikojas olles, aga see pole eriti probleem. Kui koer 5 kuud vana, siis tasub oodata, kui probleemseks asimuutub, küll siis jõuab kastreerida ka.


Siia sobib hästi vanasõna, et "pole saanud - ei oska tahta ka!" :D
Minu oma on inna lõhna peale ikka kole pöördes, nii kui naabri jooksukaga emast peni näeb siis on kohe kiun üleval.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas kakuke »

Seda just ei ütleks, et pole saanud, aga äkki sobib paremini vanasõne, et kuidas peremees nii ka koer? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas aivar00 »

Eks neid seisukohti ole erinevaid- mõni ütleb, et peale esimest jooksukat võib alles emast kastreerida, mõni, et peale I kutsikate pesakonda, isaselt kohe mõne kuuselt kui narkoosi hakkab taluma, siin veel 2 aastat mainiti.
Eks igaüks peab selle otsuse tõenäoliselt ise vastu võtma- loomaarstid kah eriarvamustel. Minu isikliku arvamuse järgi ei ole kastreerimise tulemusel enam tegemist õige loomaga vaid "KOHIKAARLIGA" :oops:
Kuidas too protsess tööomadusi mõjutab- parem ei hakka katsetama. Ja mine sa tea- äkkitse kunagi "saavad kah" :lol: - võib-olla peale seda hakkavad ka tahtma :lol: :lol: :lol:
Endal olnud pidevalt emased koerad ja seni ei ole midagi hullu õnneks juhtunud. Eks katsun edaspidigi hoolas olla. Isaseid seetõttu ei ole tahtnudki võtta, sest lapsepõlvest nende "jooksuaja seiklused" selgelt külapeal meeles. Ei pidanud kinni ei 1,5 m kõrgune võrkaed ega ka kivid võrgu all. Siis muidugi elasin ka alevis, kus "lõhnakuuski" oli rohkem. Nüüd külas elades asi vähe rahulikum. Julgen isegi ilma järelevalveta jooksuajal koeri õues omas hoovis lahti hoida.

Kakukese jutu kohta :lol: : Seda just ei ütleks, et pole saanud, aga äkki sobib paremini vanasõne, et kuidas peremees nii ka koer? :D
- äkkitse on hoopis Feeni proua peremehe koos koeraga hästi ära kodustanud :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas rajaleidja »

aivar00 kirjutas: Isaseid seetõttu ei ole tahtnudki võtta, sest lapsepõlvest nende "jooksuaja seiklused" selgelt külapeal meeles. Ei pidanud kinni ei 1,5 m kõrgune võrkaed ega ka kivid võrgu all. Siis muidugi elasin ka alevis, kus "lõhnakuuski" oli rohkem.

Kui isane koer käis mu emase jooksuka ajal ringi luusimas, siis ei tahtnud mu emast ka ükski aed kinni hoida. Kui isane mööda aia äärt ringi töllas ja koera esikusse panin, siis söödi uks ära :roll:
Kole asi see sugutung ikka :lol:
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Jägervision »

Tegelikult see ei olene saamisest või mitte saamisest vaid ikka koerast. Mõni on hullumas iga haisu peale kuigi pole jooksuajas emasele iialgi ligi saanud, teine ei lähe ka peale mitut paaritust sedasi pöördesse. Tihti on just paaritanud isased need, kes iga lõhna peale ei jookse vaid teavad milliselt see "õige päev" lõhnab ja on hakkamas vaid õigel ajal. Minu pesakonna isa elas mul paarituse ajal kodus (omanik elab mitu tuhat km eemal ja nii sobis kõigile paremini) ja samaaegselt oli jooksuaeg kahel emasel. Kogemus oli poisile õpetanud millal on mõtet vaeva näha ja nii oli meil vist vaid 4 pöörast päeva.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas jahe »

rajaleidja kirjutas:
aivar00 kirjutas: Isaseid seetõttu ei ole tahtnudki võtta, sest lapsepõlvest nende "jooksuaja seiklused" selgelt külapeal meeles. Ei pidanud kinni ei 1,5 m kõrgune võrkaed ega ka kivid võrgu all. Siis muidugi elasin ka alevis, kus "lõhnakuuski" oli rohkem.

Kui isane koer käis mu emase jooksuka ajal ringi luusimas, siis ei tahtnud mu emast ka ükski aed kinni hoida. Kui isane mööda aia äärt ringi töllas ja koera esikusse panin, siis söödi uks ära :roll:
Kole asi see sugutung ikka :lol:

Nii nagu koer ,nii ka peremees :D
243win
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas vollifedja »

Küsimus kõlas-"kas kastreerimine mõjutab kuidagi jahikoera tööomadusi..?" ja teie jõudsite välja nagu alati.......(seekord küll Feeni omadusteni...)et siis kas mõjutab? Ise võin ainult arvata, et ei mõjuta.(ei poolda antud meetmeid, KÕIK mehed püsivad kodus, aiastamata krundil...)Korterist tean tütre kogemustest isase taksiga, et nüüd on neil emane, kuna korteris olevat tõesti kergem emast pidada, just ülejäänud emaste kogukonna pärast.Aga tasuks kindlasti veel oodata mitte kutsikat kastreerida ja vaadata, kas hakkab mõjutama ülejäänud elu , see emaste kogukond(on neid üldse teie trepikojas?)lõikuda jõuab alati...
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas Ax1600 »

Terjer on muutunud paksuks, rahulikumaks ja tööd teeb nigu muistegi (pigem isegi paremini).
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahikoera kastreerimine?

Postitus Postitas vallo »

Lõikasin oma emase vene-eurooplase ära (emane) mingit vahet pole käitumises, kuigi kastreerimisega/steriliseerimisega peab vaatama et koer hiljem paksuks ei lähe.
Vasta