7mm rem mag & 30-06

2005. aasta teemad
Külaline

7mm rem mag & 30-06

Postitus Postitas Külaline »

Kui laadida nimetatud kaliibritele laskemoona, siis mis tuleb padrunite hinnaks? Kas neil on tongi vahe ka ja kui on siis kui suur? Ja mis hinnaklassis on kuulid, kummal kallimad kui võtta ühte sorti kuul näiteks Norma Plastic Point? Kui palju maksab poes 7mm rem mag moon ja 30-06?
K.K.

Postitus Postitas K.K. »

Helista jahipoed läbi ja küsi hinda!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

7 rem. mag on poes alates 25 EEK. Omalaetult paremal juhul (oleneb kust kuuli ostad) 8.3 EEK
30-06 enam-vähem sama
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

unustasin, 7 rem.mag oli arvestatud norma vulkaniga laetult ja 30-06 ka m+lemale padrunile olen pannud sama sütiku ja m+lemale on saada ka samas kaalus täismantelkuule niiet üks sisselaskmine ja anna minna!
naised saunas rääkisid
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

teadjamiis kirjutas:unustasin, 7 rem.mag oli arvestatud norma vulkaniga laetult ja 30-06 ka m+lemale padrunile olen pannud sama sütiku ja m+lemale on saada ka samas kaalus täismantelkuule niiet üks sisselaskmine ja anna minna!

Sama sütiku! Kas selleni jõudsid sütiku mõõtude võrdlemisega? Üks nagu LARGE RIFLE ja teine LARGE RIFLE MAGNUM. Isegi samal kaliibril tuleb vahetada teatud tingimustel(rohu kogus, kuuli kaal, kesta mat.) sütikut.
Kuul mõlemal kaliibril tõesti samas kaalus 150 gr FMJ. Kuigi .30-06 Spr. 150gr sobiks pigem kiirem rohi. Ainult norma 204 saab neid kallibreid sama rohuga veel laadida. Norma 204 rohuga on 7mm Rem. Mag kuulil aga algkiirus 100m/s suurem (.30-06 Spr 832 - 892 m/s ja 7mm 931 - 971 m/s). Alati peab padrunikestas olemas rohu miinimumkogus kus rohi mitte enam ei hõõgu ja tahma :cry: vaid normaalselt juba plahvatab :wink: ja ka metallitükist kuuli teeb. Viht. roht neil kaliibritel omavahel ei sobi (läbi suurehäda ehk 160) Selliselt laetud padrun minuarust eisobi jahipidamiseks kuigi võib olla ülitäpne. Laen ühele 6.5x55 SE kerget HP kuuli nimelt aeglase rohuga. Pikk raud ja ta laseb edukalt märki aga see kuul looma ei tapa. Metsas laseb kolinal mööda. Ootan suure huviga millal ta asja ära tabab. Muidu kõmmutavad läbi jeebiakna ja ei liiguta ajusid, mõni näe eioska kõrgistmeltki muidu paukugi teha, kui et tarib jeebiukse pukki (eilne parimnali) :lol:
Igal aastal võtan ma lahti 10 - 100 kellegipoolt laetud padrunit. Usun niimõnigi püss on seeläbi veel ühestükis ja kellegi silmnägu terve.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

eeru kirjutas: Pikk raud ja ta laseb edukalt märki aga see kuul looma ei tapa. Metsas laseb kolinal mööda.

Ehk seletate lollimatele ka :?: Kogu aeg loen ,et käib hirmus täpsuse (kuul -kuuli) taga ajamine ,aga vot looma ei tapa ,mis sellest täpsusest siis kasu on, või ei tea kuhu oma täpse püssiga sihtida :D Kivi kotti!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kult kirjutas:
eeru kirjutas: Pikk raud ja ta laseb edukalt märki aga see kuul looma ei tapa. Metsas laseb kolinal mööda.

Ehk seletate lollimatele ka :?: Kogu aeg loen ,et käib hirmus täpsuse (kuul -kuuli) taga ajamine ,aga vot looma ei tapa ,mis sellest täpsusest siis kasu on, või ei tea kuhu oma täpse püssiga sihtida :D Kivi kotti!

Tegelikult on nii katse eksituse meetodil isegi tore laadimise tarkust koguda. Eriti kui teha seda võõra õla ja toruga. 8) Ma tean paljude võõraste püsside "hingeelu" mida püssiomanik eitea. Ainult suhtkiiresti tuleb mingi kaliibrist (püssist) tüdimus ja jätad ta taas :wink: Mõnimees vahetab siis optikat ja padruneid ja heietab vaid mälestusi :cry:
Oleks, oleks Kaupo teadmised ja kogemus siis oleks endalgi lihtsam.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

EERU: Ma ei saanud oma küsimusele vastust .Väidad ,et mees tiirus laseb ok aga metsas ei saa sama moonaga pihta (ei tapa ,sama moon metsas ei jookse)---ei ole nagu minumeelest loogikat.,kui on siis seleta.Samuti loen siit ,et vot suurendada/vähendada laengut 0,1g ja kohe pauk mõnusam /pikem kohe hulka parem lasta jne.Võin vist kihla vedada ,et katse eksitus meetodil jagab seda küll ainult tõeline prohv ja vaevalt neid meie hulgas eriti palju on(kess paugu järgi nüüd ütleks ,et vot siin oli 0,1 rohtu vähem v....)
Teadmised ei jookse muidugist kellegil mööda külge maha ja tõesti on hea lugeda mida asjatundjad kirjutavad ,aga selline järelkiitmine ja ülistamine tundub juba p...sse pugemisena.Kui mees loeb joru relvi ette mille kohta ta ka tõesti teadmisi omab siis ei pruugi see tähendada,et ta neid kõiki ka ise omab ja jahiks tarvitab ,aga leidub kohe järelkiitjaid vaat.....jne. ps. väidetakse isegi ,et mees ei saa sõna võtta kui postituse korda muudetakse (ei ole registreerunud)--noo kuulge...kes keelab....Ei usu ,et kellegile selline pugemine meeldiks,kui mehel on mida öelda siis ta seda ka teeb.See muidugist minu arvamus. Kivi kotti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vabandan ,arvuti logib millegipärast ise välja,eelmine minu postitus!
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Teadjamiis, sul on õigus, 30-06 käib tavaline sütik (Large Rifle) ja 7 mm Rem Mag käib Large Rifle Magnum sütik!
Eerule: saab küll kasutada ühte rohtu 30-06 ja 7 mm Rem Mag! See rohi on kas Vihtavuori nr 160 või 560. (30-06 kerge kuuliga ei sobi, siis pead juba vähemalt 11,7 g kuuli laadima).

Täpne kuul aga ei tapa? Kuuli tabamiskoht ongi nr 1 tähtsusega uluki surmamise puhul!

Ahjaa, lp padrunilaadijad ärge palun Scenarite, 6,5 g HP ja teiste sportkuulidega mehi ikke suurulukijahti laske! Tean, et mõnel pool ostavad vanamehed Kuristiku tänavast odavat Scenarit,(no tõesti odav!) siis lähevad tuttava juurde ja lasevad nendega endale portsu 30-06 või 308 padruneid laadida ja lähevad rahulikult põdrajahti. Need kuulid ei sobi! Tabamisel killustuvad ja purunevad, muudavad suunda ja lendavad läbi ja igavene jama, kolm täppi verd ja loom läinud! Ainult sport!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kuulge kas see ei lähe juba tõeliseks raketiteaduseks :lol: . Siis peaks hakkama veel arvestama õhutemperatuuri ja -rõhuga ning suhtelise niiskusega ka.
Samuti peaks olema kõik kasutatavad seadmed kalibreeritud. kes laadivad ise, kas te olete ikka 100 % kindlad et rohu kogus on ka tegelikult see mis ta olema peaks :?: :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

A see laadimine ja ballistika ju ongi paras raketiteadus. Ma arvan, et siit hoopis palju asju kõrvade vahele võiks talletada. Mina vähemalt üritan. :D Ja ega see niiskuse jutt ka vale pole. Olen kuulnd et kõvemad mehed ka püssirohu niiskust mõõdavad enne kui laadimiseks läheb. :shock:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

eeru kirjutas: Pikk raud ja ta laseb edukalt märki aga see kuul looma ei tapa. Metsas laseb kolinal mööda.

Mul tekkis ka ikkagi küsimus, et miks märklehte laseb täpselt, aga metsas järsku mööda!!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

OK

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tõmbaks selle foorumi kah asjalikult käima, mind huvitab kuidas meestel poolmantelkuulid (Naturalis, BST, Alaska, Vulkan, Mega, Super Hammerhead, Oryxs, jne) hooajal töötanud on? Andke tulla!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Minul paremusjärjestus 2 hooaja jooksul:
cal.30-06
1. Lapua Mega 12gr.
+ei kaldu naljalt kõrvale-oksad jne.
+ei tekita eriti verevalumeid
+tapab hästi, ei killustu
-tuntav tagasilöök
2. Sako Super Hammerhead 9,7 gr.
+väga hea kiirus
+tapab hästi
-kardab kõrt ja peenikest oksa
-verevalumid (väiksema looma puhul)
3. Lapua Mega 9,7 gr. iselaetud
+täpne, kuni 150m
+väike tagasilöök
+-ei tea veel jahitingimustes
4.Norma Oryx 11,7 gr.
+küllalt täpne
-suured verevalumid
-hind
Suletud