Konteiner vintrelvale

2005. aasta teemad
kaaren
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 02, 2004 11:38 am

Postitus Postitas kaaren »

tahaks sellist asja proovida. http://www.reloadammo.com/sabot.htm
ei tohiks ju midagi seaduse vastast olla ka?
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Päris huvitav asjake. Polegi varem kuulnud sellisest. Huvitav kas eestis juba kasutatud? Kas laske täpsus ei kannata ja kuda püssile mõjub???
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Huvitav tõesti. Ma kohe akkasin unistama kuidas ma oma 30-06 rauda paugu siukse asjaga panen ja sokkujahti tõttan-augustis muidugi. :D Jääb poemehele 20-30 kilo peenema püssi raha viimata. :wink:
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Joss kirjutas:Huvitav tõesti. Ma kohe akkasin unistama kuidas ma oma 30-06 rauda paugu siukse asjaga panen ja sokkujahti tõttan-augustis muidugi. :D Jääb poemehele 20-30 kilo peenema püssi raha viimata. :wink:

oh sind lihtsameelset :roll:
Nad eisuuda 2aasta jooksul uut hornady kuulipartiid üleookeani tuua ja sellised kahtlased vidinad :P Lased soku vigaseks ja .... see selline ädavahend nagu purjussommil kalliraha eest taksojuhilt muretsetud tablett.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

EERU : :D :A Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Oh sind lihtsameelset eerut.
Mis sa arvasid, et topikski vint mingeid plastjubinaid sisse?
Ja kui ei suuda, võibolla ei taha eiole mõtet seda hornady kuuli tuua. Mitu tükki sa ise oled ostnud?
Oled kõva mees too ameerikast asjad homme ära. Ostan ka 2 tk kindlasti.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Huvitav palju tollest mingit jama rauda jääb ja kuidas puhtaks saab.
Idee iseenesest huvitav,padruni vahetusega kohe kaliiber vahetatud :D Muidugi ei tea selle jubina ballistilistest andmetest midagi.Laadimise andmed pidavat kaasa antama.Huvipärast prooviks ära küll.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

ei oma küll uut ja hirmkallist püssi, aga ka oma kasutet sako sisse ei paneks ka proovimiseks eales sellist asja. punkt.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Joss kirjutas:Oh sind lihtsameelset eerut.
Mis sa arvasid, et topikski vint mingeid plastjubinaid sisse?
Ja kui ei suuda, võibolla ei taha eiole mõtet seda hornady kuuli tuua. Mitu tükki sa ise oled ostnud?
Oled kõva mees too ameerikast asjad homme ära. Ostan ka 2 tk kindlasti.

Tegelikult ma teadsin et Joss sellist sodi oma püssi ei topi. Ma oleks kurb kui niijuhtuks. Sama kurb kui Kaupo otsustaks ükspäev jahipidamiseks ainult Los-i, Waltheri optikat ja S&B kasutada. Seda nimetatakse seltsimehed taandarenguks ülejäänud ..% hulka. Jahimehest saagu pigem joodikas kui muretseb raipeküti jahi :oops: abivahendeid. Kõik need sumparid, sulased, sõjaväelaskemoon sobib aastal 2004.a pigem mõnes "lõunaosariigis" kus mees metsaminnes ei tea veel täpselt mida jahtima. Lohutuseks jänkid lasevad .30-06 Spr. texases ainult suslikuid ja nemad gringot ja eisaa nüüd 7.62mm sokku lastud. Mul seda hornady HP 8tk veel alles. Õues külm :cry: valtsime Sako raua mõõtu ja TEEME KAUPA!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mul kadus sellise kurja jutu peale isegi huvi ära :lol:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Huvitav palju tollest mingit jama rauda jääb ja kuidas puhtaks saab.


Eelpoolviidatud kodulehelt:
You may want to use faster burning powders and you want a really clean barrel since there is no friction from the nylon sabots. Expect +4,000 fps speeds and devasting effects on targets upon impact.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siin ka kirjas,et ei kahjusta ja millise solvendiga puhastada
http://www.eabco.com/reload02.html
Isegi holg on valmistatud kuuli paigaldamiseks sellesse jubinasse.
Laadimis andmed
http://www.eabco.com/Reports/report04.html
nii et ta lendab siiski...
20$ eest saab sada jubinat ja holgi,
aga huvi pauku teha ei tulnd ikka veel tagasi.
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen umbusklik, kas vindirauast seee "sabot" jooksma hakkab? Silerauast on USA tootjad päris korralikke tulemusi saanud aga vindi siseballistika on tunduvalt komplitseeritum. Selliste projektide puhul, kus peaeesmärk on raha kokkuhoid, kannatavad muud tulemused. Vestlesin paar aastat tagasi ühel messil ameeriklasega, USA tuntud kuulitootja esindajaga. Tema "unistuste jaht" oli preeriakoera jaht kus ta suutis päevas neid nii 200-250 tk maha lasta! (jätame siin küsimused miks? ja milleks? ma ei jõudnud küsidagi...) Padruneid kulus 300-400 tk! Selge, et kuuli hinna kokkuhoid on sellise jahi puhul väga tähtis! Uurime asja!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma olen ka selle värgi peale umbusklik. Kuidas see kuul ikka tsentris püsib ja kuidas lennuks vindi sisse saab? Kas lennates loperdama ei hakka. Ja mingi jääk ikka rauda ju jääb.
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Postitus Postitas laffaa »

:roll:
Põhimõtte sama mis haavlikonteineril, peale rauast väljalendu, "jätab kuuli maha. Isiklikult arvan, et mingiks 100 m lasuks ehk sobibki.
koopaorav
Suletud