Faasanijaht Taageperas (registreeru vms).

2005. aasta teemad

Kui tahad tulla faasanijahile, milline aeg sobiks?

14.01.05-15.01.05
0
Pole hääli
15.01.05-16.01.05
0
Pole hääli
21.01.05-22.01.05
0
Pole hääli
22.01.05-23.01.05
0
Pole hääli
28-29.jan
2
9%
29-30.jan
0
Pole hääli
sobib veebruaris
3
13%
ei sobi ükski päev
2
9%
kirjutan Feenile ise, millal mulle tegelikult sobib
8
35%
Sobivad kõik ajad
8
35%
 
Hääli kokku: 23

Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nüüd siis kiire kokkuvõte toimunust (ma siin veel üsna väsinud :) ). Reedel jõudsid kohale Mosse, Sass, Gunnar ja Veiko (kes ei ole foorumlane, kui ma ei eksi) ja mina ka. Aeg möödus lund rookides, ahju ja pliiti küttes, puljongit tehes ning niisama jututades. Hommikul Lisandusid veel Kult, Pikk, Trucker, Zakslane, Marks ja tema sõber (ka tore mees, aga kuna arvuti taga aega ei veeda, siis pole ka foorumlane). 11nekesi siis jahti läksimegi. Asi nägi välja nii, et võsastunud raisesmikul oli ring, laskekohad tähistatu kollaste paeltega, kütid ringselt paika, ja seest pidi linnud siis ühekaupa lahti lastama, aga lasti hoopis suht korraga... st, 19nest linnust umbes pooled lasti alguses lahti, kahjuks üsnagi korraga ja kui ikka linnud ühes suunas tuhisevad, kambakesi, siis oli päris keeruline neid lasta kui püss tühjaks lastud oli. Tulemus oli see, et kui kaks vooru läbi, siis oli alla lastud 7 lindu. Edasi järgnes otsijaht, selle käigus saadi 3 lindu veel kätte. Iseenesest oli see isegi põnevam, natuke jahimoodi juba :) Eks varsti peaks kusagile ka pilte üles riputatama. Ahjaaa.... enne seda saime taldrikuid ka lasta. Üsna ebakindlalt aluselt anti siis taldrikuid vastavalt vajadusele. Lasksime 2 vooru, mõlemas 5 lasku. 10t taldrikut keegi alla ei saanudki. Parimaks jäi Marksi tulemus 7 taldrikut. Edasi järgnes juba hulk tegelasi 6 taldrikuga. Hea, et ümberlaskmiseks ei läinud... nali naljaks, aga mul tuli faasanijahis padrunitest puudus. Üldiselt võis jahiga rahule jääda (kahju ainult, et nii vähe neid, va faasaneid, alla tuli, aga kuna see polnud peamine, siis ei lasknud ennast keegi, loodetavasti, sellest häirida). Edasi siis suundusime pesitsuskohta kus päev jätkus juba toitudes. Päris kena suitsuvorsti valik oli kohale toodud. Sööki oli üldse päris palju, samuti ka jooki. Päeva jooksul tegeles Mosse saunaga, aga kuna see on seal selline saun, et iga 10-15 minuti tagant peaks puid lisama, ja rahva hulgas oli huvitavam, siis saunamõnusid nautisid need kes kiirelt tegutsesid ja esimeses satsis sauna läksid. Lund oli ka parajalt, et vahepeal ennast hange heita. Aga jällegi, ajast tagasi tulles... Kolevoll käis läbi ning vaatas olukorra üle, pajatades ka nii mõnegi nalja ja huvitava loo. Siis läksid Gunnar ja Veiko kodumaile, sest hundijaht vajas pühapäeval pidamist. Samuti võtsid milllagi kodutee jalge alla Marks ja tema sõber hiljem ka Kult (sest ka temal oli hundijahiplaan). Ja vahepealset sagimist täiendas Kakuke, kes tuli seajahist. Tuli just sel ajal kui esimene rebane, Kuldi juhendamisel ja asjatamisel, üsna nülitud oli. Ka teine rebane sai ette võetud, aga see oli suht külmunud ja lõpetatud sai ta alles pühapäeval. Nülgimisel sai siis kasutatud lusikat, millel servad natukene teravamaks aetud, väga hea asjandus (selle eest suur tänu Kuldile, ja kui juba tänamiseks läks, siis suur täna Sassile ka, kes tõi CD-l filmi Jaht Eesti moodi, selle plaadis siis rekvireeris osa Tartu seltskonnast :) ). Edasi... õhupüssid. Pikk võttis oma hiinaka kaasa ja Sass võttis kaasa õhupüstoli, eks siis sai üle köögi, teise toa seina najal olevale alusele kinnitatud märklehtede pihta põmmitud. See mõte, et teeks kaine vooru ja siis joogisema vooru, ei läinud läbi. Kaineid tegelasi oli selleks ajaks juba minimaalselt jäänud. Aga niisama põmmimine (5 lasku), andsid umbes sellise tulemuse, et mina sain 41 silma 50st, Trucker oli 38 järgmine... ja sealt edasi enamasti 32-37 vahel. Arvestades sellega, et alkoholi oli joodud ja püss tundmatu, siis polnudki väga paha, järgmine 5ne tiir oleks ka päris huvitav olnud, aga siis võeti püstol ette ja siis lasti mõlemast ja palju, aga tulemusi enam ei fikseerinud. Aga jällegi, ajas tagasi minnes, Trucker demos siis mõningaid vidinaid; ulukiotsijat, söödapildurit, padrunitaskut (mida siis püssilaele ja randmele saab panna).. äkki oli midagi veel. Aga ulukiotsijat sai ka faasanijahil proovitud. See näitas suuna kätte küll, et kus linnuke passib, aga kuna seal ikka eriline tihnik oli, siis nende kättesaamine oli ainult osaliselt edukas. Pühapäeva hommikul sai siin veel natuke aega tiksutud, hommikust söödud ning oligi selleks korraks kõik. Endale see olemine täiesti istus, seltskond oli super... mis sa hing veel tahad. Ja eks siis teinekordki... mitte faasanijahil, aga teemasid on hulgi, mille raames kokku saada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

Tegelt mul ikka kasutaja nimi siin foorumis, kuid aja puuduse tõttu polegi mul siin ühtegi kommentaari. Püüan end parandada ja aega leida ka oma mõtete kirjapanekuks. :wink:
Olen jahis käind juba üle kuue aasta, kuid sellegi poolest ei olnud mul üldse aimu faasanijaist - see on väga tore. Ikkagi uus kogemus, plus kõik need uued jahijutud. Oled ju harjunud kuulama oma jahiseltsis ikka ja jälle neid samu lugusid. :?
Nii toredas seltskonnas pole ma ausalt öeldes mitte kunagi jahti pidanud. Keegi ei viilinud ega mahkerdanud nagu see koduseltsis ikka toimub.
Selliste meestega läheks luuresse küll...
Ei jõudnudki tänada jahi korraldajaid, nii et SUURED TÄNUD!
TEINEKORDKI...
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
marks
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 9:02 am

Postitus Postitas marks »

Tere.

Suured tänud Feenile, kes oli võtnud vaevaks kogu seda ilusat talvist üritust vedada.
Tänud ka Trukerile, kes oli toonud kaasa palju abivahendeid jahiks ja oli nõus neid kõikki ka demonstreerima.

Lugupidamisega
Margus ja Jüri
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Kuigi ise ma ei saanud kahjuks ürituse kõigist tegevustest osa, leian et kokkusaamine oli peris tore (seltskond, kogemuste vahetamine, jahilood). Oleks meeldiv kui toimub ürituse seebikastumine, st et tuleb veel järgnevaid osi. Seniks aga jõudu kokkusaanuile.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Tänud Feenile, norm üritus mina jäin rahule, kunagi võiks korraldadagi taldrikute laskmise, nö. mitteametliku võistluse. :D
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

mönusalt

Postitus Postitas sass »

MÖNUSALT EDASI JÄRGMISTELE KOHTUMISTELE:::kõik oli (y) ...eriti minusugusele ,kes mättal istub.Kogemusi vahetades võidame kõik.
Tänud Feenile kellel jätkus jõudu asi läbi viia.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üritus oli tore tõesti ,veelkord tänud korraldajale.Seltskond oli tore ja on meeldiv tõdeda ,et siiski on jahintusse peale kasvamas ka noori asjalikke mehi!
Edaspididisest :Mõte liigub kolba all selline ,et kui jahid möödas ,ja on parasjagu selline kevadine aeg kus veel inimesed oma kevadiste tegemistega väga ametis pole võiks tõesti mingi laskeürituse korraldada.Olgu selleks siis VSS-50m väikekaliibrilisega v 100 m täis kaliibrilisega,või hoopis jooksev põder.Kuna olen ise järvamaalt ja tiirgi meil olemas siis keskmine koht peaks kõigile sobima.Kui on huvilisi olen valmis asja ära korraldama!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

ooojaaa.... mina oleks igatahes käpp... aga kui peale taldrikute muu teema on, siis on mul juba kellegi relva vaja :) Ja kevad on ideaalne aeg selliste asjadega tegelemiseks. Pakuks välja sellise asja, et teeks enne rebasejahti ka... aga probleem on selles, et kus :M Omast kogemusest tean, et see igati lahe ettevõtmine, aga pärast jahti tahaks kusagil seltskonnaga ka olla. Meie maadel vähe rebuskit, ja pole nagu kohta ka kus olla... kui keegi midagi välja pakub (ikka kurdetakse, et liiga palju neid), siis andku tuld., endal on sel teemal pisuke nõutus.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

VSS oleks väga hea mõte (või midagi muud tiirus). Ise oleks kindlalt käsi. Kui aga rääkida selle vahel rebasejahist siis ise mõtlen, et kas neid üritusi nii tihedalt oleks mõtet korraldada. Võib kaduda mängu võlu/ilu ja paljuks seda aegagi enam alles on, et saaks seda koertega läbi viia. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ohh,sain ka lõpuks arvuti taha.Feen'ile SUURED TÄNUD asja korraldamisel ja Mossele saunal elu sees hoidmisel. :D Üle pika aja jälle toredas seltskonnas aega veedetud.Ühe jahikogemuse võrra rikkam jälle,polnud ju faasanijahil enne käinud.Ilm oli ka super ja seltskond veel rohkem.
Tore,et sai ka põra peibutamisest rohkem aimu ja sedagi,et meie põder natuke teisiti häälitseb.Tänud Kuldile,et helindid kaasa võttis ja vilele õige tooni peale sättis.Siis veel praktilisi näpunäiteid rebase nahastamisel sai kõrvataha panna,jälle tänud Kuldile,eks vanakooli mehed juba teavad ja oskavad noorematele õpetada.:wink:
Hommseks saan mõned pildid kah Albumisse.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ürituse ja seltskonna kohta (y) ja väike kevadine laskeüritus oleks mullegi meeltmööda.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Väike laskeüritus oleks väga tore,aga ise ka vinti veel ei oma.Äkki jooksev siga,või siis tõesti taldrikud.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

VSS oleks lahe. Saaks ka foorumimeestega kokku. Tunneb metsaski teinekord ära. :D 100m VSS siis.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Suured tänud Feenile. Tore üritus oli!!!!!

Mis puutub taldrikute laskmisse siis Tartu kandi inimestega võiks Elvas vahetevahel käija taldrikuid laskmas. Eelmine aasta oli vist paar krooni taldrik. Saaks mingi pundi kokku oleks lõbusam käija, muidu vahel seal olid kõik superlaskurid kohal ja siis oli nagu häbi minna ässade koos laskma. ( Häbi loomulikult minu poolne) :oops:

Kui keegi satub trapperisse siis võiks Arno käest küsida et kuna see laskmine jälle pihta hakkab, või äkki saab nädalavahetusel käija?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul sealse tegelasenummer olemas. Vahepeal käin seal oma püssist kuuli ja haavlit põmmimas (põhiliselt ikka kuuli). Tahaks millalgi seal jooksvat siga ka lasta (pidi täiesti võimalik olema), ja siis peaks uurima seda taldrikute asja.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud