Faasanijaht Taageperas (registreeru vms).

2005. aasta teemad

Kui tahad tulla faasanijahile, milline aeg sobiks?

14.01.05-15.01.05
0
Pole hääli
15.01.05-16.01.05
0
Pole hääli
21.01.05-22.01.05
0
Pole hääli
22.01.05-23.01.05
0
Pole hääli
28-29.jan
2
9%
29-30.jan
0
Pole hääli
sobib veebruaris
3
13%
ei sobi ükski päev
2
9%
kirjutan Feenile ise, millal mulle tegelikult sobib
8
35%
Sobivad kõik ajad
8
35%
 
Hääli kokku: 23

Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Faasanijaht Taageperas (registreeru vms).

Postitus Postitas Feen »

Suhtlesin hr. Jaak Põldma'ga. Temal on üks faasanikasvatus seal. Info hetkel selline, jaanuari alguses paneme täpse aja paika. Lindudega on nii, et hind 180 krooni, ja ei ole miinimumpiiri. St, paar lindu kavatsen isegi võtta. jube tüütud on variandid kus 50 lindu.... ja siis vaata ise mis nendega peale hakkad.
Täpsemalt. Mõte minna mõnel nädalavahetusel (15-16, 22-23 või 29-30). Ise eesistaksin ühte neist esimesest kahest, samas, ükskõik).
Probleem. Seajaht, laupäeval võivad paljud tahta seajahti pidada. Seega, variandid. Laupäeva õhtul kogunemine, pliidil jäägrinämmu valmistamine, väike naps ka ning pühapäeval jahti. Selle miinus, jäägrinämmu ei valmi faasanist, pärast jahti (lumes) oleks hea soojasse kööki (selline söögitoa-köögi variantne talutuba) maha istuda ja üks naps võtta, riided kuivama laotada ning kõike olnut meenutada. Seega kirjutage ka sel teemal, et kas koguneda lapäeval, õhtupoole ja teha jaht pühapäeva hommikul (aaa... pluss on see, et oleks jahiks rohkem valget aega), või minna kohale reede õhtul ja teha jaht laupäeva hommikul, või minna kohale laupäeva hommiku ning katsuda valgel ajal faasanid kätte saada.
Siis, ööbimine. Olemas mingi arv reformvoodeid ja madratseid, paar tekki ja lina ka, vist. Igaks juhuks soovitatav kaasa võtta magamiskott, või tekk ja mingi padi. Lauanõud. Jällegi, seal on taldrikud vist olemas, aga kuna ma nüüd täpselt ei mäleta, kui palju neid seal oli, siis igaks juhuks võiks mingi õõnesanuma kaasa võtta. Ja saun. Kohati ajab päris palju suitsu sisse, korstnaga mingi jama, vahepeal aga on üllatanud sellega, et kõik korras. Äkki siiski katsetab saunaga midagi ette võtta. St. mingi rätik, soovi korral, kaasa.
Siis kaasa püss ja padrunid ning vajalikud dokustaadid. Ning ise ka kohale.
Nüüd nendele, kest tunnevad muret, et neil uhke jeep ja äkki keegi vaatab halvasti... (siin mingid raginad läbi käinud), nendele teadmiseks. See nüüd pole küll põhjus miks tulemata jätta, loodetavasti jätavad hoopis need tulemata kes vaatavad viltu ilusatele autodele, uketele püssidele jms. Oluline on see, et oleks tore seltskond koos. Nüüd jeebimeestele, tulge kohale, taluni on äkki tee lahti lükkamata :D
Naps, mis olemise meeldivaks teeb, tuleks oma tunde järgi kaasa võtta. Mitte liigapalju, jahti on vaja ka jõuda (järgmine päev) aga mitte ka nii vähe, et päris kaineks jääks (va. need kes ei tarbi alkoholi või lihtsalt napsu võtta ei soovi).
Asukoht jäi ka teatamata, Taagepera, Kollaspalu talu (Tündre järvest mõnisada meetrit). Panen nädala jooksul mõned pildid ka üles). Ja teejuhi peaks ka valmis meisterdama.
Koertega see teema, kui keegi tahab linnukoera õpetada, võtku kaasa. Laikadega jt vastu pole ka midagi, aga teadma peab, et seal sibab notsuseid suht tihti, ja majast üsna ligidalt, mööda.

Nii, et - jahifoorumlaste jaht vol.1 - faasanijaht, teeb otsa lahti. Huvilised, registreeruge. (privatsõnum täiesti ok).
Ps. lehepäälik eriti oodatud, nagu ka kõik teised toredad foorumlased.
Pps. naiivsed marurohelised, kui teist keegi siia satub, ja tekib mõte, et tuleks jahti segama, päästmaks mõne linnu elu, siis sellega te ei päästa küll kedagi (need linnud lastakse kellegi poolt hiljem maha, või nad ei ela lihtsalt talve üle). Kirjutage mulle, ma soovitan mõnda hoopis asjalikumat projekti või ettevõtmist, millega võib tõesti kedagi päästa (ei ole endastki roheline liikumine mööda liikunud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Transpordi teema ka veel. Arvatavasti on mõistlik koopereeruda mingi seltskonnaga, et sõidukulud väiksemad oleksid, ja kui keski mulle kirjutab (kes asjast huvitatud, võiskid seda kindlasti teha), siis transpordi võimaluse/soovi ka kirja panna.

Ja küsitluse teemal on mul selline tunne, et ühele kahest viimasest küsimuselt vastates, paneb ta mõlemale ühe juurde (või on vastamine tõesti nii sünkroonis käinud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii, et siis selline pool kunstiline ülevaade antud kohast. Pilt ei ole küll kõige parema kvaliteediga, aga midagi siiski. Vasemal pool on siis see metsavahimaja, keskel garaaz ja paremal nõksa lagunema kippuv aida/lauda/milleiganesristandi-hoone ning kõige-kõige paremalt tulevad saunatuled. Öösel tehtud pilt, pikk säri. Endal tuli seda pilti vaadates nii mõnigi tore hetk meelde. Eks ma katsun mõned pildid juurde scannida, kunagi olid need arvutis ka.... aga selles serveris läks lehe hoidmine tasuliseks...

http://www.jmk.ee/kollaspalu_talu.jpg
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tean Feen, et oled selleks mingi kuupäeva juba välja valinud. Ehk pajataksid sellest ka siin foorumirahvale? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Üks hetk veel kannatust (pean enne asja üle helistama ja täpsustama, aga tundub, et põhimöll saab olema 29 jaanuar (st, kuupäevad siis 28-29), kui sealsele raffale sobib. Ja piltide teemal pean ka asja uuesti ette võtma.

Nüüd on teada, et see on 5.veebruar. Ise lähen kohale 4ndal, ja pühapäeval on seal nö ärkamine, ringutamine, söömine... lahkumine
Viimati muutis Feen, R Jaan 21, 2005 6:22 pm, muudetud 3 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Võiksid ka pajatada kuidas see jaht ise-enesest korraltatud saab olema ?Kas linnud on eelnevalt metsa lastud (otsi jaht),piiratakse küttide poolt mingi ala sisse ja siis päästetakse linnud lahti (ajujaht) v on veel mingi moodus?
Kivi kotti!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Plaan on väga ahvatlev,aga enda jaoks jääb natuke liiga kaugele.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii, asi paigas. Helistasin hr. Jaak Põldmale ja panin kuupäev ja mõned asjad paika.

Toimumisaeg:5-6. veebruar (no, 4s läheb mul ja soovijatel ka mingis osas suht sisse)

Linnu hind: 180 krooni.

Vaja oleks teada umbkaudselt, täpselt lindude hulka, palju me tahame. St, oma sooviavalduskirjas ka see ära märkida.

Kuidas toimub: mehed pannakse laskekohtadele ja hakatakse linde ükshaaval lahti laskma. Linnud pidada liikuma seal poolkaares. Täpsemalt ei oska ma öelda, et mis ja kuidas see välja näeb. Eks seal selgub. Kes enne sellist tüüpi jahiga kokku puutunud, võib pajatada.

Üldkulud, millega arvestada: No, sinnasõit. St, transpordi teemal on mõtekas jõud ühendada. Paar autot peaks kindlasti Tartust teele minema. Kakuke nt plaanib minna... Nu, Kütt ja Mosse on ka Tartu tegelased ja omavad liikurit. Hetkel küll ei tea kas nad tulevad ja kui tulevad, siis kas autoga või kelllegi teise autos. Viljandist näeks heameelega rahvast tulemas (pole ju väga kaugel), lehepäälik on eriti oodatud, sest foorumlaste faasanijaht, ilma päälikuta :M Ok.. aga Tartu teemal tean seda, et edasi tagasi kulub kütteks kusagil 200 eq. Ahjaa... põhjamaalased, kui ikka nii pikka retke oma transpordiga ette ei taha võtta, siis bussiga Tartusse, ja siit siis kellegagi edasi.
Toit See sõltub juba inimeste arvust. Aga kogemused on näidanud, et 10le inimesele läheb söögikord kusagil 150-200 eq maksma (kokku). Saab ka odavamalt. St, kui kellelgi kartulit jne... ühe korra jagu siga vean ma ise kohale... laupäeval, mulle tundub, saab faasanit küpsetada. Toit siis... 50 eq, väga umbes. Joogid lisaks. Ja see on see teema, kus iga üks peaks nüüd enda eest väljas olema. Suht sõidetava (kaine peaga) maa peal on ka kauplus, kust saab asju juurde tekitada, kui vaja. Tee ja kohvi võtan ise kaasa.
Taldrikute põmmimine. No, võiks teha sellise jõukatsumise 10le taldrikule, st 50 eq veel lisaks.
Faasan, nagu mainitud, on siis 180 eq. Mina ise nt ei teagi palju mul plaanis neid osta on. 1 kindlast.. arvatavasti 2... rohkem küll plaanis pole.

Nii... kokku siis. Transport 250 (tallinnlased nt) - 50 (tartlased nt). Toit 50, laskmine 50, lind 180 - x, jook 10 - x :)... oeh... ega ei olegi nii vähe. Ma ise lugesin oma plaanitud kulud kokku ja tundub, et 650ga tuleb arvestada. (st, 2 lindu, ja 140 eq eest juua). Aga saab ka odavamalt. St, lindu ei osta, laskmisest osa ei võta, naudid ainult seltskonda ja üldist olemist. Siis peaks hakkama saama kusagil 200-300ga.

Nagu siin sai juba mainitud, kes ei taha lindu lasta (või ei saa), on sellegi poolest oodatud. Seltskond on see, miks see asi sai päevakorda võetud.
Ja õhus on ka küsimus... naised? Sellega on see teema, et kui keegi tahab prouat kaasa võtta, siis minul selle vastu pole midagi (kui kellelgi on, siis hõisaku), ja loomulikult on siin ka naissoost foorumlasi. Aga teadmiseks, et mingi euroelamu ees ei oota, pigem selline metsa põgenemine ja ürgne olemine :D Maja peab sooja, puud ja ahi olemas, mõned reformvoodid ka (mitte just väga palju). Hea oleks madratseid kaasa võtta (seal on neid küll ka mingi hulk, aga arvatavasti mitte piisavalt). Toitu valmistatakse puupliidil, pestakse ennast (tavaliselt) külma veega, kausis. Aga kui saun väga palju suitsu sisse ei aja, siis saab seda ka proovida. Välikäimla. Aga kaev on selle eest vundamendiga :lol:

Kes reedel ei jõua, sellel väga palju kaduma ei lähe, laupäeval põhiline tegevus, ja pühapäeval, nendele, kes veel kohale on jäänud, vaikne lahkumine.

Nüüd siis veel mõningad soovitused ja mõtted. Taldrik (ja kausike) kaasa, ja kahvel-lusikas ka. Seal küll on mingi hulk, aga ma ei mäleta kui palju. Papp- ja plastiknõusid äkki ka. Rätik. Siis... kui lanti käisin loopimas, sealkandis, siis ühes jõekäärus on kopraurg, ja nägin neid seal iga kord. Nagu internet pajatab, siis saab sealt koprajaoks loa võtta, hinda ei tea. (aga äkki tekkib tahtmine asja kaeda.

Siis... siin on nüüd neid ka, kes mingis jahivaldkonnas (relvad, loomad jne) päris kodus, äkki tahab keegi teadmisi jagama tulla. Et lisaks jahile siis ka väike õppemoment.

Oehhh... tundub, et sai palju teksti... ära väsitas kohe. Kirjavead andestage mulle.

Ja nüüd siis kirjutama, mulle ka... et kes tuleb, kust tuleb, kuidas tuleb, või otsib transporti... mitu lindu tahab... jne?
Viimati muutis Feen, K Veebr 02, 2005 11:00 am, muudetud 2 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Rahalises mõttes oleks osaleda soovijatele muidugi kasulik eelnevalt teada, kas makstakse lahtilastud lindude pealt või allalastud lindude pealt. Reeglina - ja see lindude lendu laskmine viitab tõepoolest pigem sellele variandile - toimub maksmine lahtilastud lindude pealt, mis tähendab, et oma raha niiöelda tagasi saamise lootus on väiksem. Kuna faasanijahte korraldatakse ka suurusjärgus 250 lindu, siis võib üsna hõlpsasti ette kujutada, milline jaht on laskmisvõimaluste poolest ühel ja milline teisel juhul (kui tellitakse nt 25 lindu). Muidugi, olenevalt jahikorraldaja võimalustest võib soodsate asjaolude kokkulangemisel juhtuda, et lasta saab rohkem linde kui tellitud on (varasemast jahist metsa jäänud isendid), aga eriti selle peale loota ei saa, sest ega kõiki linde reeglina ei tabata.

Mahalastud lindude pealt maksmisega jaht aga oleks huvitavam, kuna sellisel juhul on - jällegi, variatsioonidega - kohapeal mingi ajutine faasani"populatsioon", mida siis jahtima minnakse ja lastakse võimalusel. Kui tahetakse,siis võib kasvõi koeraga õhku peletatud linnu laskmata jätta, päris pidevalt meelega "möödatulistamist" (et lasuelamus saadakse kätte, aga maksma ei pea ;)) tavaliselt ei lubata.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kui lund ei tule ja seajahti ka mitte, siis olen kah Tartust tulija, kas masinaga või kambas. Kui lund ... Kui palju ette oleks vaja registreeruda?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

mul enda torkas ka korra p2he, et 29 on arvatavasti paljudele selle talve viimane seajaht (nt mulle muidu oleks). huvitav, kas veebruari esimene n'dal sobiks paremini? voibolla peaks selle n'dalakese hiljemaks lykkama :M Veebruariks lubati luna ka.

Seda ka, et maksmine toimub lindude ostmise j'rgi. St, kui ostame nt 10 lindu, siis need lahti lastakse, oma asi kui palju alla saame. (nii ma sain aru). Ja seda kuidas see ostmine, laskmine, jagamine toimub, selle paneme kohapeal paika.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Feen kirjutas:mul enda torkas ka korra p2he, et 29 on arvatavasti paljudele selle talve viimane seajaht (nt mulle muidu oleks). huvitav, kas veebruari esimene n'dal sobiks paremini? voibolla peaks selle n'dalakese hiljemaks lykkama :M Veebruariks lubati luna ka.


Jaanuar nagu hästi ei sobi jah just selle jahilkäimise tõttu. Ehk siiski veebruari keskpaik või lõpp oleks sobivam selle ürituse tarbeks.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

juhin tähelepanu, et 19. veebr. peaks toimuma kalapidu Pühajärvel (pole veel ära jäetud...) arvatavasti on paljud jahimehed ka kalastajad, sestap... arvestatagu selega.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

AHTUNG!!!

Postitus Postitas Feen »

Selline teade, et asi lükku täpselt nädala edasi. St. 04.02.05 on kogunemine (reede), või neile, kes varem ei jõua, siis 5s (laupäev), aga siis oleks vaja hommikul kohal olla (kellaaega veel ei tea, 10st vast ok, või 11st). 6ndal on vaikne lahkumine. Põhimõtteliselt kõik nagu eelnevalt pajatatud. Ahjaaa... punased vestid kaasa (ühisjaht ikkagi).

See kuidas lindude jagamine käib võiks olla midagi sellist, et puhastame ja tükeldame (kui tükeldame) seal ära, ning valmistame mingist osast (nu, minupoolest kasvõi kõigist) õhtueine ning kui midagi üle jääb, siis jagame selle ära. Kõik sõltub sellest kui palju linde ostetakse ja lastakse... nagu ütlesin, seal paneme paika. Nii, et kui kellelegi ideid, tulgu seal lagedale.

Hetkel on tulemas:

Trucker - 2 lindu
Feen - 2 lindu
Kakuke - 1 lind (samal ajal auhinnaks saadud seajaht, katsub mingist osast siiski osa v6tta).
Mosse - 1 lind
Gunnar ja üks jahimees veel - 2 lindu
Zakslane - 1 lind
Kolevoll - jõuab alles õhtul ja lindu ei võta
Marks koos sõbraga ja koeraga - 4 lindu
R12345 - lindude arv veel lahtine
Sass -2 lindu
Kult - 2 lindu
Pikk - 1 lind


Selgus, et Teder ei saa tulla.

Nagu ma aru saan on veel õhus sellised isikud nagu Kütt (sel juhul siis koos elukaaslasega)... Pikk (juhul kui aega leiab). Vaeras plaanib ka tulla.

(nimekiri täiustub vastavalt sellele kuidas mulle tulekust teada antakse...)

ja minu mobiili nr on 56658430, kui kellelgi vaja, ja tulijatel arvatavasti on vaja.
Viimati muutis Feen, R Veebr 04, 2005 12:13 pm, muudetud 18 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Saatsin nüüd mõned kirjad ka laiali, kõigile ei jõudnudki, nii, et kaugemates kohtades elavad (nt Tallinn.. Harjumaa.. virumaalased...) ning kõikidele teistele, kes asjast huvitatud, aga kirja ei saanud, andke oma tulekusoovist ikkagi teada.
Ja kui keegi pole faasanijahit huvitatud, siis on võimalik tegevust leida ka sel ajal kui teised faasaneid taga ajavad. Nii, et tulgu siis niisama kohale.

Ps. Reedese p2eva teemal on nii, et ma l2hen ise sinna kohale ja hakkan kytma ning asjatama... ja kunaise transporti ei oma, siis l2hen sinna koos kellegagi. Kuikellelgi on igav, v6ib yhineda. Nii, et p6hikogunemine vist ikkagi laup2eva hommikul. Kellaaeg on lahtine. Eks ma annan enne teada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud