jaht sõralistele v.a.hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas valgeronk »

Miks on see nii? Kas seadus ajale jalgu jäänud?Ise nagu ei tea.Mõned aastad tagasi küsisin ühelt Eeti jahijuhilt:miks ei tohi sõralistele jahti pidada läti hagijaga.Läti hagijas on aretatud jahiks sõralistele.Vastuseks sain:ta on hagijas.Minuteada jahitakse Euroopas sõralisi justnimelt misiganes tõugu hagijatega.Mis oleksid arvamused antud teemal?
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas Kellapoiss »

Idee huvitav.Mul on kodus üks hästi kirglik basset hound.Ajaks rõõmuga kõiki sõralisi.Millisesse kategooriasse tema kuuluks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei viitsi otsima hakata siit foorumist, aga sellel teemal tegelt rohkem, kui kord siin juttu aetud. Siis vist koorus välja mõte, et see piirang on kunstlikult eesti hagija pärast seatud. See pole suurulukijahiks aretatud. Võimalik, et inspektor pole nii pädev, et teha vahet eesti ja läti hagijal? ;) Lihtsam, keelame kõik ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas baddmann »

Nagu Kakuke viitas, sellel teemal vähemalt paar korda jutustatud. Kusjuures Eesti Hagija tõuühing ei olegi vastu sõraliste jahile (paari aasta tagune info, sry), küll aga ei peeta võimalikuks toetada metskitse jahtimist EH-ga. Teised sõralised ei oleks hullu. Kui EH tõuühing seda ütleb, siis minu jaoks ei ole põhjendatud ametnikepoolne jätkuv vastuseis. Aga samas peaks muidu tõuühing olema ise see, kes seda teemat edasi arendab või vähemalt sellega algust teeb.

BM
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas valgeronk »

Olen aastaid käinud Soomes jahil ja kalal.Kord küsisin kohalikult jahimehelt-koerakasvtajalt,kellel kodus oma 30 koera:Mis tõugu koertega nemad võivad jahtida?Vastus:Kasvõi krantsiga,peaasi et töötaks.Aga samas lisas,et igal tõul oma erinevad head ja vead.Aga samas nad eelistavad teatud tööomadustega koeri.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas vollifedja »

Jah, foorumis on juttu olnud Soome jahikoertest. Soomes tohib jahil käia tõesti ükskõik mis "krantsiga"-ajujahis turja kõrgus 28 sm. Kuid olles ise nüüdseks kah nats asjaga tutvust teinud just Soomes-krantsidege ei käida jahil. Jahimehed ei mõistnud mu küsimustki-jahiks on ikka jahikoer. See "töö" mida krants teeb ei ole jaht. Ka koera ajul ja ajul on vahe. Nii et krantsidega jahti ei minda.
Samas nn baieri verekoera(see kah hagijas) kasutatakse Saksas just metssea jahil
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas kakuke »

Võibolla vahe selles, et lääne-euroopa parkmetsades on hagijal sansid palju suuremad ellu jääda, kui siin tiheda alusmetsaga metsades? Sellest ka koerte valik. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas valgeronk »

Minuarust peaks jahimehel olema valiku vabadus,mis tõugu koera ta kasutab.Mitte nii, et kõike otsustavad ebakompetentsed seaduse loojad.Aegade jooksul selekteeritakse nagunii välja kehvad tõud.
jyri

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas jyri »

Kallid foorumlased
Olen juba maininud,et Eesti ainus "oma" jahikoer oli spetsiaalselt aretatud jänese/rebase ajamiseks.Ja piirang tema kasutamiseks sõralistele on täiesti õige ja õigustatud samm hoidmaks tõuomaduste puhtust.Teatavasti ei hooli ma suurt jahist hagijatega ega kuulu seadusandjate ridadesse,aga sellist piirangut pean igati õigustatuks. :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jaht sõralistele v.a.hagijaga

Postitus Postitas kakuke »

Idee ju üllas, et ainult jänese ja rebasejahiks, aga nagu nüüd enamasti on, et ei tehtagi seda sorti jahti, siis kannaks nagu kohe selle aastatepikkuse töö maha? Eluke tegelt suht karm, kui ei kohane siis sured lihtsalt välja, nii lihtne see ongi. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta