Öökulli jaht

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Öökulli jaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Juba 30 aastat tagasi taevastele jahimaadele läinud taat oli pikalt metsaülem ning eks siis käis ikka metskonnas igatsorti rahvast.
Korra oli keegi linnainimene uurinud, kuidas jahimehed siis öökullidele jahti peavad?
Ei hakanud isa siis pikalt-laialt teemat avama, vaid ütles:"Kui öökull telefoniposti otsa istub, siis ettevaatlikult kõnnid kaugemalt ümber posti ringiratast seni, kuni ta teise ringi alguses ise endal pea otsast ära keerab!"
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas valgeronk »

Aastaid tagasi oli selline juhtum.Olin kodus,nokitsesin midagi maja kallal. Vaatan sõber Sergu astub väravast sisse,käes haamer,saag.Küsisin,kuhu minek?Vastuseks:läheme teeme minu jahipuki korda.Mis siis vanal viga?Ja jutustab järgmise loo.Istun pukis,kuuleb,siga tuleb okastraataia alt läbi,traat krigiseb.Vaatab ,siga tuleb ja otse mööda tema jäljeradapidi.Tuleb otse puki alla ja hakkab seda lammutama.Ei jäänud muud kui,haarata ühe käega puuoksast,teisega lasta siga.Lask,mööda,siga läinud.Sergu küsib:Kas hakkas teadlikult lammutama?**** seda teab,vastasin.Eks me parandasime siis vana ja mädanenud puki.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas AndresR »

Otsisin teemat,kuhu kirjutada ja vast siis siia. Eile juhtus siis selline naljakas lugu.Istusin õhtul pukkis ja passisin siga.Oli juba parajalt hämar ka. Siis kuulsin metsa alt kõvasid raksatusi ja oli selge,et sead on tulemas. Võtsin asendi sisse ja lasin kaitseriivi maha.Samas näen silmanurgast,et miskit heledat tiirutab viljapõllu kohal. Sel hetkel,kui see hele olevus otsustas mu relva otsa maanduda,sain aru et tegu on kakuga. Ja vanal oligi kindel plaan minu relva peal jalgu puhata:) Juba sapsutas tiibu ja jalad olid juba maandumiseks valmis. Kui vahemaa relva ja kaku vahel oli umbes 30 cm, siis otsustasin et ikka ei lase tal maanduda. Ja olgem ausad ma olin ikka päris ehmunud ka:) Togisin teda relva otsaga eemale ja läinud ta oligi.Eks temagi ehmatas muidugi. Hea,et veel näpp päästikul polnud sel hetkel kui teda eemale togisin :D Sellega mu seajaht ka paraku lõppes,sest sigu ei tulnud ja kell sai palju.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas draiwer »

Minul ka Andresega sarnane olukord olnud.Nimelt istusin aastaid 15 tagasi lahtises pukis ja läheduses tiirles öökull hääletult ringi,vahepeal lähemalt uurides mind.Kaheraudne oli mul käes püsti ja toetus raudadega vastu puki piiret.Vahtisin ringi kui äkitselt ilmus lind hääletult minu ette ja hakkas sättima ennast raudade otsa puhkama.Küüned juba kriipisid raudasi kui ehmatusest üle sain ja püssi liigutasin.Lind lendas küll minema aga jäi ikkagi lähedusse tiirutama ja vahepeal ikka jälle päris lähedalt.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas sokk »

Mul juhtus ka mõni aasta tagasi selline lugu. Nimelt passisin sügisel lahtises pukkis siga, kui ühtäkki lendas kõrval oksale u. 1m kaugusele väike kakk. Vaatas ja vaatas mind, siis vaatas söödaplatsile, siis vaatas uuesti mind põrnitsevalt, et mis sa loll vahid sinna, seal ju pole kedagi ning ära ta lõpuks kadus. Siga muidugi tol õhtul ma ei näinud.

Teine juhtum oli alles sellel talvel, kui peibutasin rebast, mille peale kaks händkakku tulid uudistama. Igakord vilet puhudes tõusid lendu ja umbes poole meetri kauguselt nad minust mööda liuglesid. Paar korda sai isegi käega vehitud, et nad liiga lähedale ei lendaks.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas Ats »

Sügisel viljas redelil istudes on tüüpiline, et mõni kakuline tahab kas pähe või püssile maanduda.
Pole looma, pole probleemi!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas Pauli »

Assa nuga kus nüüd läks ületrumpamiseks. :D Aga kui kakk püssiraua peale maandub, siis häh, see pole veel midagi, vaat kus mul ükskord alles ...
Tegelikult polnud mul millestki rääkida :oops:
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas aivar00 »

Minule on talvel pukis istudes öökull pähe istunud. Õues oli üsna külm ning peale sauna sai pukki mindud. Pukk pole küll viisakas öelda - lihtsalt mõned sarapuu roikad haava okste vahel. Sõbraga tukume ja ootame. Lambanahksel kasukal krae üles tõstetud ja vanaema kootud villasest lõngast müts (nagu saksa sõjavälastel oli) peas. Tõenäoliselt silm vajus väheke looja kui tundsin, et keski või miski tallub nagu kass käppadega sõtkub pealael. Kuna saunas sai ka 100gr võetud ei saanud alguses aru mis toimub. Kuna villased labakud käes ning kasuka nahk kange, siis enne kui käega krabada jõudsin lendas öökull minema. Sõber itsitas tükk aega. Lugu selles, et öökull käis tihti nn. kõrvaloksal haava otsas istumas. Kui ise olid liikumatult, siis ta ei peljanud. Et sinder aga pähe istub ei oleks osanud arvata. Siit järeldus - nüüdseks istun kinnises kantslis ja seal võib ka tukkuma jääda.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas honkomees »

Aivar, ära puhu, sind küll sarapuu roikad ei kanna :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas Ats »

Pauli kirjutas:Assa nuga kus nüüd läks ületrumpamiseks. :D Aga kui kakk püssiraua peale maandub, siis häh, see pole veel midagi, vaat kus mul ükskord alles ...
Tegelikult polnud mul millestki rääkida :oops:


klikkan (n)
Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas aivar00 »

Siis kui see sündmus toimus olin ma veel noor pikk ja sale mees :lol: :oops:
ikka lõbusalt
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Öökulli jaht

Postitus Postitas gunnar »

aivar00 kirjutas:Siis kui see sündmus toimus olin ma veel noor pikk ja sale mees :lol: :oops:


Oleks sa lisanud veel et sa siis ilus olid ja olekski üks õige jahimehejutt valmis olnud :D
Vasta