jahikarabiin vs poolautomaatne jahikarabiin

2003. aasta teemad
Suletud
Külaline

jahikarabiin vs poolautomaatne jahikarabiin

Postitus Postitas Külaline »

Oleks huvitav teada kas poolautomaatne tulirelv jahipidamisel üldse ennast õigustab.Oman ühelasulist jahikarabiini ja siiani pole poolautomaatse püssi järele vajadust tundnud,nii tundub poolautomaat suht mõttetuna.Lisaks pidi automaat kinnikiiluma ja mida iganes käkki keerama.Ehk keegi omab poolautomaatset jahikarabiini ja oskaks selle relva häid omadusi ja muid võlusid välja tuua.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei tea sest poolautomaadist midagi.Ainult seda,et meil seajahil kiilus sellist relva omaval jäägril püss kinni ja sead muudkui vupsasid tal nina alt üle tee.
Viimati muutis Mart, E Sept 08, 2003 12:00 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Minu teada kiilub poolautomaat vähegi tõsisema külmaga kinni ja nii need sead lähevad.
Poolautomaat on hea hanejahil, kus on vaja kiiret ja täpset tuld anda ning ilm ka väga külm veel ei ole.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No jah,kui kiiret tuld seal ikka anda.Padrunite arvgi piiratud.Jahiseadus § 39. Jahipidamisvahendid

(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:

1) sile- või vintraudne või kombineeritud tulirelv, välja arvatud täisautomaattulirelv;
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;
3) püünis, välja arvatud taldrikraud;
4) peibutusvahend;
5) jahikoer;
6) piirdelipud.
NB!Ääremärkusena olgu lisatud,et jahikarabiini kohta padrunite limiit nagu ei käiks,kui ülaltoodut lugeda.
koll

Postitus Postitas koll »

Huvitav mis pumppüssist jahil saab. Kas jahtimiseks tuleb ka salv ümber teha või mitte ? Seal tuleb ju ka iga paugu vahel pumpa lõgistada nagu karabiinil.
Ise arvan et pooleksmurtav on üle kõige nii karabiin kui ka sileraudne, kui mööda lased siis süüdista ainult iseennast.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

[quote="koll"]Huvitav mis pumppüssist jahil saab. Kas jahtimiseks tuleb ka salv ümber teha või mitte ? Seal tuleb ju ka iga paugu vahel pumpa

ainult poolautomaatsel on salve mahutavuse limiidiks 2 padrunit. Eesti jahimeestel on selle koha pealt HÄMMASTAVALT kehvad teadmised, paljud mehed on minu sarkastiliseks üllatuseks oma kalleid raske töö vaevaga soetatud karabiine käinud ümber ehitamas ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Anonymous kirjutas:
koll kirjutas:Huvitav mis pumppüssist jahil saab. Kas jahtimiseks tuleb ka salv ümber teha või mitte ? Seal tuleb ju ka iga paugu vahel pumpa

ainult poolautomaatsel on salve mahutavuse limiidiks 2 padrunit. Eesti jahimeestel on selle koha pealt HÄMMASTAVALT kehvad teadmised, paljud mehed on minu sarkastiliseks üllatuseks oma kalleid raske töö vaevaga soetatud karabiine käinud ümber ehitamas ;)


Kuna ise olen sileraudse omanik siis ka mulle on see uudis.
Ma naeran küll nii et kõht kõveras(nii on eestlasel kombeks), sest ka meie sektsiooni karabiini omanikud on kõik ümber teinud, ei tohtivat olla rohkem. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

trucker kirjutas:NB!Ääremärkusena olgu lisatud,et jahikarabiini kohta padrunite limiit nagu ei käiks,kui ülaltoodut lugeda.


Tollepärast ma selle NB! kirjutasingi.
koll

Postitus Postitas koll »

Noo jahh kes seadusi täpselt ei viitsi lugeda see ehitagu aga püssi ümber. :D
Jõudu siis neile.
Suletud