konserv

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Feen »

Ma olen toorvorste suitsutanud ka. Kuumuta vees läbi (nagu ikka, keema ei lase) ning siis sitsuahju. Kui magedad jäävad, siis saad kasutada mõne salati sees, või lõikad lahti, paned maitseaineid ja suitsupekki juurde ja teed määrdeks :D Ma ise olen pannud konservi ka (pärast seda kui katsusime klassikalise retsepti järgi teha) ag alihtsalt seakonservi (mis hakklihana) sisse tükeldatud kujul. Sel juhul sai hea. Vorsti karpi teha, äkki on isegi võimalik.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: konserv

Postitus Postitas serx »

Feen kirjutas:Ma olen toorvorste suitsutanud ka. Kuumuta vees läbi (nagu ikka, keema ei lase) ning siis sitsuahju. Kui magedad jäävad, siis saad kasutada mõne salati sees, või lõikad lahti, paned maitseaineid ja suitsupekki juurde ja teed määrdeks :D Ma ise olen pannud konservi ka (pärast seda kui katsusime klassikalise retsepti järgi teha) ag alihtsalt seakonservi (mis hakklihana) sisse tükeldatud kujul. Sel juhul sai hea. Vorsti karpi teha, äkki on isegi võimalik.


Aga kui prooviks nii, et annaks lihale toorelt mingi 10h suitsu ja siis teeks konserviks ? Võibolla tuleb päris huvitav asi välja ?
pirtsu
Postitusi: 2
Liitunud: N Mai 17, 2012 5:43 pm

Re: konserv

Postitus Postitas pirtsu »

olen koduperenaine ja sooviks teha ise konservi.AGA ei ole elus veel teinud sellist asja.Niiet pole mul ei autoklaavi ega ka karpe. :oops: kas keegi oleks nii lahke ja jagaks oma retsepti kuidas teha kodus konservi.et liha purki ja siis potti??ma olen range retsepti järgja ja sooviks väga head retsepti.. :D

kas keegi oleks nii hea ja aitaks :)
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Tormis »

Jahimehe köök, Peeter Kardi sulest. Veel võid internetist otsida, nt http://www.toidutare.ee/foorum.php?teema=973
pirtsu
Postitusi: 2
Liitunud: N Mai 17, 2012 5:43 pm

Re: konserv

Postitus Postitas pirtsu »

aitäh!!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Henz »

Tervitus! Küsimus selline, kas keegi on kursis kus kohast oleks võimalik saada nn easy open tüüpi konservikarbi kaasi? Need siis sellised kaaned mille saab ilma avajat kasutamata lahti. Paljudel poe konservidel sellised kasutusel on.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas honkomees »

me lasime eelmine kord sellistesse teha, säilivusega tekkis paljudel probleeme. Tavakarp ikka asjalikum.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: konserv

Postitus Postitas kalur »

Kas keegi hea inimene oskaks öelda ,kuskohast on võimalik osta konservikarbi kaanetajat Tartus?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas hundikütt »

Pole kuulnud,et keegi neid tööstuslikult valmistaks või müüks.Leia mõni treial-keevitaja ja teeb valmis.Hiljuti keegi Soovis pakkus ka,koos karpidega küsis 60 euri.
Külaline Pärnumaalt
Postitusi: 3
Liitunud: L Okt 12, 2013 7:52 am

Re: konserv

Postitus Postitas Külaline Pärnumaalt »

Tere!
Selline mure, muretsesin autoklaavi, kuid ei tea täpselt kuidas konserve kuumutada. Kuna tal on peal ainult termomeeter, siis kuidas käib kuumutamine temperatuuri järgi.
Küsimus oleks, mis temperatuurini kuumutada konserve ja kui kaua hoida sellel temperatuuril?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas honkomees »

Külaline Pärnumaalt kirjutas:... Kuna tal on peal ainult termomeeter, siis ...

autoklaav ilma manomeetrita on kui pomm, rõhku peab kindlasti jälgima. Mul on ainult manomeeter, termomeetri sissetorkamiseks on süvend küll olemas kuid ei kasuta. Külmalt tuleb rõhk sisse lüüa, ca 2 atti ja siis kuumutades viia 4 atini. Kuidas seda ilma manomeetrita teha, ei tea ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: konserv

Postitus Postitas jyri »

honkomees kirjutas:
Külaline Pärnumaalt kirjutas:... Kuna tal on peal ainult termomeeter, siis ...

autoklaav ilma manomeetrita on kui pomm, rõhku peab kindlasti jälgima. Mul on ainult manomeeter, termomeetri sissetorkamiseks on süvend küll olemas kuid ei kasuta. Külmalt tuleb rõhk sisse lüüa, ca 2 atti ja siis kuumutades viia 4 atini. Kuidas seda ilma manomeetrita teha, ei tea ...

Keskkooli füüsikast ( üle 45 aasta tagasi) mäletan, et PxV/T= constant. Temperatuur Kelvini skaala järgi (y) .
Nii et vahet pole, kas küljes on termomeeter või manomeeter või mõlemad, asja saab korda ajada.
Vabandan, et teemast mööda... :P
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas honkomees »

OT Koolifüüsikast ei mäleta küll midagi, ise kah hariduselt humanitaar, nii et see valem ei ütle ka midagi :oops:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: konserv

Postitus Postitas smtasku »

Mul siis manomeeter ja termomeeter mõlemad peal. Kõigepealt löön pumbaga 2 atti sisse. Siis kuumutan 120 kraadini, võtan voolu välja, kui langeb 100-ni, panen uuesti kütte taha. Sellist 100-120 temperatuuri hoian 20-30 min. Seejärel jätan jahtuma hommikuni.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Kulla sõbrad, kui autoglaavis vesi ainult põhjapeal ja kuumutatakse auruga, siis kõik mis üle 100 kraadi see kõrvetab lihtsalt ära.
Nii mõnedki laarid, oma lohakusest prügikasti rännanud :oops:
Vasta