konserv

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Külaline Pärnumaalt
Postitusi: 3
Liitunud: L Okt 12, 2013 7:52 am

Re: konserv

Postitus Postitas Külaline Pärnumaalt »

smtasku kirjutas:Mul siis manomeeter ja termomeeter mõlemad peal. Kõigepealt löön pumbaga 2 atti sisse. Siis kuumutan 120 kraadini, võtan voolu välja, kui langeb 100-ni, panen uuesti kütte taha. Sellist 100-120 temperatuuri hoian 20-30 min. Seejärel jätan jahtuma hommikuni.


Jah, vahet pole, kas peal manomeeter või termomeeter. Keskkooli füüsikast meenub mulle ka see valem.
Just nii ma toimingi, nagu kasutaja smtasku kirjutas. Muide eelnevatel lehekülgedel on ka kuumutamisest juttu, sorry, minu viga, et ei vaadanud.
Näiteks 5 - ndal lk. tegin copy - paste:

Nüüd natukese taustinformatsiooni

F-arv*
Toiduainetööstuses kasutatakse kuumtöötlemisel steriliseerimise ühikuna F-arvu. F-arv 1 vastab 1 minuti kuumutamist 121,1 C temperatuuril autoklaavis. Seda on vaja selleks, et häviksid parasiitide munad ja botulismi** tekitavad (C.botulinumi eosed) bakterid ning teised mikroobid.
Soomlaste arvates on toit steriilne kui F arv on vähemalt 3 kuid müügiks soovitatakse 10.

Minu poolest võib antud küsimuse lõpetatuks lugeda.
ifffff
Postitusi: 10
Liitunud: R Jaan 29, 2010 3:04 am

Re: konserv

Postitus Postitas ifffff »

Küsimus teadjamatele. Sai toodud printtarest konservikarpe ja proovisin karbile kaant külge kaanetada. Tulemus on aga kõike muud kui peaks olema. Panen juurde ka pildi. Mida ma teen valesti, et kaanetaja ei kaaneta? Kõigepealt ühe rulliga, mis peaks ääre ära keerama ja siis teise rulliga mis peaks valtsi kinni valtsima. Aga nagu ei tule tulemust.
Manused
20131018_194808.jpg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Anti »

Viimati tulid mul ka esialgu selliseid. Täpselt ei mäletagi enam, aga vist ühes neist oli põhjus:
1)rullide järjekord oli vale
2)kohati liiga tugev surve valtsimisel
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: konserv

Postitus Postitas TiitR »

Anti kirjutas:Viimati tulid mul ka esialgu selliseid. Täpselt ei mäletagi enam, aga vist ühes neist oli põhjus:
1)rullide järjekord oli vale
2)kohati liiga tugev surve valtsimisel

Oli meilgi kunagi jahikaaslasega sama pilt - ja õigus, rullide järjekord oligi vale :D
ifffff
Postitusi: 10
Liitunud: R Jaan 29, 2010 3:04 am

Re: konserv

Postitus Postitas ifffff »

Rullide järjekord on õige ja olen proovinud ka igatpidi seda sulgurit reguleerida. Tulemust pole. Kas selline asi on võimalik, et kuna sulgur on aastast kes teab, et vahepeal on konservi profiil muutunud ja lihtsalt kaanetaja ei sobi?
Saadud on kaanetaja tuttavalt ning kunagi aegadel ammustel olevat kaanetanud vägevalt.

Niih lõpuks asi kaanetaja osas minu jaoks selge. Kaanetaja lihtsalt ei kaaneta. Sain teist proovida ja too keerab kaaned korralikult peale. Tundub et esimesel on lihtsalt rullide kuju kas vale või ajajooksul ära kulunud.
Järgmine küsimus praktikutele. Kaua ja mis temperatuuril peaks konservi autoklaavitama. Foorumis on suhteliselt palju ebamäärast juttu ja infokillukesi sel teemal, aga päris konkreetset juhendit mitte.
Viimati muutis ifffff, N Nov 21, 2013 8:52 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: konserv

Postitus Postitas TiitR »

Ma pole vist tänapäevaseid kaanetajaid näinudki :D Kõik mida käes olen hoidnud, on ikka sügavast vene-ajast pärit, kuid karbid on tänased ja ideaalselt kaanetatavad.
Aga ütlen veelkord, et sama pilt avanes meil kui rullide järjekord vale oli.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: konserv

Postitus Postitas serx »

ifffff kirjutas:Küsimus teadjamatele. Sai toodud printtarest konservikarpe ja proovisin karbile kaant külge kaanetada. Tulemus on aga kõike muud kui peaks olema. Panen juurde ka pildi. Mida ma teen valesti, et kaanetaja ei kaaneta? Kõigepealt ühe rulliga, mis peaks ääre ära keerama ja siis teise rulliga mis peaks valtsi kinni valtsima. Aga nagu ei tule tulemust.



Liiga kiiresti ja tugevalt surud ......
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: konserv

Postitus Postitas sooviku »

Karbid on ikka samasugused,kui vanasti.Ma usun ka,et viga on rullide järjekorras.Kui on kahe soonega rullid,proovi üks teistpidi pöörata.Vaata ka,et soontes roostet poleks ja rull kergelt ringi käiks.Võimalik on veel,et surud esiti väga kõvasti hooba või keerad karbi liiga tugevalt vastu kaant.Kaanetaja kõik osad peavad hästi kergelt liikuma.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: konserv

Postitus Postitas kakuke »

Seda ka nähtud, et iga kaanetaja ei kaaneta nagu vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: konserv

Postitus Postitas duma »

kakuke kirjutas:Seda ka nähtud, et iga kaanetaja ei kaaneta nagu vaja.

Sedagi nähtud, et kõik kaaned ei ole ühesugused!
duo on parem
gunnraud
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 04, 2008 6:25 pm

Re: konserv

Postitus Postitas gunnraud »

Oskab äkki keegi soovitada treialit, kes teeks kaanetajale rulle või on kellelgi vanast ajast jäänud?
Ette tänades
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: konserv

Postitus Postitas aivar00 »

Mina võin soovitada :lol: . Kas sa aga Kohilasse tahad tulla :M
Arvan, et igas maakonnas -linnas on säherdusi oskajaid mehi küll :lol:
ikka lõbusalt
ifffff
Postitusi: 10
Liitunud: R Jaan 29, 2010 3:04 am

Re: konserv

Postitus Postitas ifffff »

Kaanetajaga sain asjad selgeks. Kaanetaja lihtsalt ei kaanetanud. Sain teise ja see keerab plekki nagu vaja. Kahte võrreldes tundub et vahe on esimese rulli soone kujus. Väheke on erinevad.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Henz »

Leidsin mina oma vana kaanetaja üles aga üks rull on teadmata suunas kadunud. Niiet kui kellelgi oleks kaanetaja rulle/valtse pakkuda oleksin huvitatud. Puudu on see rull, mis kaane ja karbi ääre ära keerab.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Eohippus »

Selline lugu juhtus, et autoklaavi termomeeter läks katki. Siit küsimus, et äkki keegi teab, kust võiks uue saada ning palju see nali maksaks?
Iga lõpp on uue algus...
Vasta