Hane peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Hane peibutamine

Postitus Postitas Raud »

Pole hanejahiga korralikult veel tegelenud, aga mõtlesin see sügis asja korralikult käsile võtta. Kuna mul kogemusi erilisi selles valdkonnas pole siis küsiks inimeste käest kes oskavad head nõu anda. Kas ilma hanekujudeta on ka võimalik hanejahti pidada?( niikui ma üritan neile läheneda, panevad nad juba kaugelt lendu) Kui ma ostan kujusid siis milliseid ja kui palju neid läheb vaja? Kui vajalik on varitsustelk? (see päris kallis asi) Ning mille järgi ma valin põllu kus ma neid peibutama hakkan?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hane peibutamine

Postitus Postitas kakuke »

Ma küsiks veel lisaks, et kust kohast saada Eestist vilet, mis teeb rabahane või suur-laukhane häält. Kõike muud on, aga seda õiget pole. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Hane peibutamine

Postitus Postitas Olgerd »

Põllu valid selle järgi, kus linnud käivad ning kus on võimalik varjuda, kui pole plaani ise varjet ehitada või varitsustelki kasutada(pole viimast ise kasutanud veel). Kujusid võiks olla vähemalt 10+, mida rohkem seda parem kindlasti. Vaata, et kujudest oleks nii valvureid, kui ka, kõige paremad kujud on need koorikust vist 299.- kuni 365.- kr tükk. Lõpuks tulevad kujud kallimad kokku, kui see varitsustelk. Vile peaks juures olema just eriti, kui pole selline põld kuhu parv igapäev maha käib, sellises võib ilma vileta ka hakkama saada, kuhu on harjunud käima. Hanekujud tuleks paigaldada näoga vastu tuult, vähemalt nii räägitakse. Hanel on väga hea nägemine seega enda varjamisele tasuks alati kõvasti rõhku panna. Vilede teemal seda, et olen ise katsetanud ainult kahte erinevate vile üks neist see, mis Kakukesel ja kummagil neist pole olnud seda kõige õigemat häält ja efekti. Mihkelsoni poolt viidatud leht on hanevilede poolest päris rikas ning võimalik, et sealt saab selle õige, aga peab proovima ennem tellida ei julgeks. PS! Põllus võiks olla kohal juba varahommikul hämaras/pimedas ja siis kujud maha panna ja minna varjesse ootama, kunas esimesed linnud ööbimiskohtadelt saabuvad.
Teine variant on lasta põllus vindiga ja kaugelt, kuid see ei paku eriti elamust ning ega ka haned lollid pole, kui on koolitatud tõusevad juba paarisaja meetri pealt lendu.
Viimati muutis Olgerd, K Sept 08, 2010 4:40 pm, muudetud 2 korda kokku.
Vasta