Jaht ääretule padruniga?

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas kakuke »

hagijas kirjutas: Ilmselt Kakuke need suled mis lendavad, need on pigem ripsekad kui rindkere tabamused.

No kui sulgi jääb maha ikka paras posu siis ... ja seda mitte ühe linnuga nii olnud. Enamasti lastud toe pealt ja mitte müstilisele kaugusele. Lasta natuke oskan. Külje pealt ja tagant, ei mingit probleemi, kukuvad nagu kivi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas baddmann »

Kui sa lased pisikese tinaplönni linnule eest lennulihastesse, siis seal võtab suur rinnakuluu selle matsu kõik endale ja šokki ei järgne. Tagant, külgedelt jm on rinnakuluu kaitseotstarbeks praktiliselt kasutu ja efekt on nähtav.

BM
jyri

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas jyri »

Huvitavad kommentaatorid siin mõned.Loogika raudne-"kui minuga pole juhtunud,järelikult lausvale ja muinasjutt".Teaduslikult,kui ei eksi-subjektiivne idealism.Ja kahjuks mitte esimest korda.Vaatamata asjaolule,et nii mõnigi foorumlane kinnitas sellist võimalust ka oma kogemustest.Ehk mitte püss viia emeksisse,vaid mõne mehe hallollus täiendusele :VS Vist oleks siiski mõistlikum suhtuda teiste kogemustesse uurivalt?Konkreetne varese juhtum oli mul ainuke,võib öelda unikaalne.Teised varesed ja nendega samas suuruses linnud (nagu kaelustuvi näiteks),kukkusid ilma probleemita.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas andrus »

Oi aegu ammuseid,kui veel spordikas oli ja sai proovitud ühe vana volvo peal.Täpset kuuli tootjat enam ei mäleta(USA omad nagu mäletan) aga miskised hollow point kuulid olid,Anomes veel müüdi,püssiks oli cz-452.15m pealt tuiskas autost veel täiesti vabalt läbi.Lasta sai esi uste pihta.Mõlemad uksed ja polstrid lisaks.Nagu me teame volvod just eriti õhukese plekiga ei ole.Kas tõesti linnul need rinna asjad seal tugevamad on??Vast ikke asi kinni kuuli valikus.Aga hanele 22lr ikka lahja.Küll on juba 22wmr vähe teisest puust.
jahismurf
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas Tiit Karp »

Vibudega peetakse ka tänapäeval väga suurtele loomadele jahte, kuna surmavat jõudu piisavalt ja kukub selle nool veel enam, kui spordika kuul. Spordika kuul ei kuku kohe kindlasti rohkem, kui sileraudse mis tahes moon.
Miks küll kõik 22lr juures kohe kiirustavad näiteks põtra tooma? Mingi isiklik kogemus selles vallas? :M[/quote]


Ei, isiklik kogemus veel puudub. Kui spordikaga põdrajaht kombeks saab, küllab siis ka mina lasen. Põdrale vihje oli selleks, et oleks puust ja punane. Küsija kirjutas, et dzaulidest ei tea. Need andmed on kätte saadavad militaarkirjandusest. Huvi korral saan mõne asjaga aidata. Mida ja kui palju spordikaga lastud on saab teada kui rahvaga suhelda. Nagu ma aru saan, oli hea, et ma ei maininud 22lr kasutamist killerite poolt. Oleksin kohe kahtlustatav inimeste tapmises.
Muide kõik kuulid ja haavlid kukkuvad ühe kiirusega (kiirendus 9,8 m/sek), vaatamata sellele, kas nad on välja tulistatud, või kukkuvad laua pealt. Kukkumine ja trajektoor on erinevad mõisted.
Minu kirjutise sõnum oli, et 22lr moonaga jahitingimustes on raske tagada täpset tabamist. Usun, et kes laskmisega on sinapeal nõustuvad minuga. Aga eks eriarvamusi on alati.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas hunt »

lihtsalt infoks/näiteks:
22LR
CCI velocitor

FEATURES & BENEFITS

* 40 grain gilded hollow point nose at 1435 ft/sec
* 22 percent greater energy at 100 yards than regular
high-speed hollow points
* Special HP cavity design, derived from Speer® Gold Dot®
technology, retains virtually 100 percent bullet weight
* Clean-burning propellants keep actions cleaner
* Sure-fire CCI priming
* Reusable plastic box with dispenser lid


Velocitor #0047
Caliber Bullet Weight (gr) Bullet Type Box Count
22 Long Rifle 40 CPHP 50

Velocity, ft/sec
Muzzle 50 yards 75 yards 100 yards
1435 1230 1149 1084

Energy, ft-lbs
Muzzle 50 yards 75 yards 100 yards
183 134 117 104

Trajectory if sighted at 100 yards
25 Yards 50 yards 75 yards 100 yards
0.9 2.1 1.9 0.0
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas vana känd »

No varesed ja tuvid kukuvad küll spordikaga lastes esimese matsuga 75m pealt kui ikka pihta saad, olenemata sellest kas seisab küljega või otse.Mul oli kunagi nõuka aeg Pavlovi nim. majandis (Aegviidu poligonil) üks tuttav metsavaht, (nüüdseks juba ammu parematel jahimaadel) kes laskis sead ning põdrad kõik TOZ-17 ga. Siga laskis ca 25m. pealt pukist ning põtra mitte kaugemale kui 80m. ja siiski lendas veel kuul põdrast läbi.Moonaks siis need vanad vene mustad ohhotnitsnõe patronõ.Kui mõistus ja püss kokku klapivad, siis spordikas taparelv missugune. Põdrale laskis alati kopsu paugu, ootas siis liikumatult niikaua kui küljeli kukkus ja seale otse ajusse.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas honkomees »

Krt, metssiga ja põtra pole lasknud spordikaga, küll aga kukke (oli teisi igavene kari koorunud ja suureks kasvanult ei õnnestunud neid püüda ja kaela kahekorra keerata), vot need raputasid kaela ja peapaugu peale vaid pead ja ei midagi, ikkagi kanaaju naa pisike. Seatapul kasutasin ka spordikat, kontaktlask ajju, see küll võttis korraks seal külje maha ja siis sai ära susata, pärast seda kargas siga alati püsti ja ringi liduma, veri taga. Kui noatööga hiljaks jäid, siis vaata et ei saagi kätte. Ometi see spordika tinaplönn oli alati ajus ... (vene ajal sai aastas ikka oma 3 siga ära veristatud, lisaks mõnikord ka küla peal)
Mina selle asja jahikõlblikkuse ei usu, täiesti antud juhul seadusandja poolel.
P.S. Jutt ikka 22LR, mitte vingematest ääretulepadrunitest
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ah minge puu taha spordikaga põdrale kopsu ja kukub ümber. Nojah on ju ka karusid 22LR-ga lastud. Osa mehi jälle on karud ***** pist kes niukest nalja teind.
Igas juhuseid võib olla.
Samas oleks võind vana käest ka küsida palju neid põtru metsa koolema jäi. :evil:
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas vana känd »

Aega olla kulunud veerand tunni ringis kui kops verd täis jooksis ja põder küljeli kukkus ning siis teine veerand tundi, ennem kui ligi läks.(igaks juhuks muidugi jämedam tukk ka hõlma all)Kord olnud selline juhus, et sõduritel mingi õppus ja seitse sõdurit järsku raiesmiku servas ja põder jooksu.Läinud teine esimese hooga ca kilomeeter kui mingi lai kraav või kaevatud kanal vastu tuli, kus tankistid harjutasid uppunud tankist hingamismaskidega välja tulekut ja põder sinna lähedale vette siis prantsatanud. See olla ka ainus, millest ise lihatükikestki ei saanud.Paar suuremat siga olla küll ära läinud ja siis ainult väiksemaid võtnud.Ega siis sellel territooriumil korda ega looma puudust sellel ajal ei olnud.
jyri

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas jyri »

Vana kännuga vist samal alal või samade meestega jahti peetud,nii u.40 aastat tagasi.Aegviidu polügon oli tollal ajal KVO 188(endine 151) pärusmaa,kus ka mina 15 aastaselt jahipileti saanud posikesena kaasa tegin.Kuigi põen nägude-ja nimede mälu puudmistõbe,nii mõnigi tolle aja tegelane meeles.Aga mõnedele tarkpeadele,kes siin suurte spetsialistide pähe esinevad,teadmiseks,et kopsupauk,sõltumata kaliibrist,oligi kõrgeim pilotaaz,sest loom kukkus 100%,ja kui tal kukkumist ei takistatud,siis laskmise kohas.KVO-s oli piisavalt tegelasi,kellel sõda ja sellejärgne periood seljataga,seega ka erinevad kõhutätmise meetodid selged.Kui nõrganärviline hakkas jälitama,siis võis ka 5 km järgi joosta.Kui oodata,siis maks.200m laskmiskohast oli maas. Praegustel tarkpeadel,kes ei saa aru,milleks peetakse näiteks piimakarja ajal,kui isegi koolilaps teab,et piima saab poest osta,on muidugist üliraske sellistest asjadest aru saada-ikka 45/70,läbi 10cm paju-ongi kõrgeim pilotaaz (y)
Aga 22LR pole ikka metstuvist suurema linnule õige kaliiber küll,eriti praegu,kus relvavalik suur.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas valgeronk »

Jyri, olen sinu postitusi lugenud,Sa jagad ja tead jahist ning jahieeskirjadest,mina võtan sinu ees mütsi maha.Hea ,et oled juhtinud tähelepanu meie seaduste ja eeskirjade puudulikkusele.Eks minagi üritan sama.Mäletan kuidas said materdada,teemasse ja seadustesse mitte süvenenutelt.Mis on sinu arvamus 22wmr.ga jahtides?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas peepk »

Ostsin samuti kunagi "suure hurraga" selle ZKM 452 - 22 LR - i just linnu laskmiseks. No lageda peal ju alati kuuli lendu "korrigeeriv" tuul ja hanel suur võimalus eluga pääseda. Ja varest lastes rehkenda seda tuule suunda ja tugevust, mis sest, et varese optika ristiga ilusti neljaks võrdseks osaks oskan jagada. Vaikse ilmaga saab pihta ja tapab varest küll ja ikka ühe pauguga nigu (y) .Siiski selle tuule pärast ja liiga temperatuuri tundliku moona pärast, müüsin püssi ära.
Valgeronga WMR on hoopis midagi muud, ei loe see tuul ja sada meetrit lasta just paras. Olen tema püssiga varest pika maapealt ja puuladvast maha "tõmband " ja tava 22 lr minu silmis nagu "pool asja". ja kindlasti enam sellist moona (22 LR) kasutavat relva ei ostaks. Hea oleks pingereas j'rgmine sobilik padrun oleks 22 Hornet kesktule padrun. Saab seadust rikkumata metsas ja põllul toimetada ja ära kaob see lollakas ja piire seav sõna "ääretule padrun",samuti lastavate elukate valik ju jupi suurem (y)
Viimati muutis peepk, K Sept 15, 2010 7:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas hundikütt »

Joosep Käba kirjutas.Ah minge puu taha spordikaga põdrale kopsu ja kukub ümber. Nojah on ju ka karusid 22LR-ga lastud. Osa mehi jälle on karud ***** pist kes niukest nalja teind.
Pole küll vist päris teemasse,aga lugu järgmine.Paar aastat tagasi olime hagijatega jahil,koerad ajasid ja kõlas kaks lasku.Jõudsin sihile kus lasti,laskjaks vanem mees,küsin ,et mis lasid.Vastus -põtra ,ja näitab üheharune pull teispool sihti maas.Kuna põdrajaht käis ja load üleval ,siis lõik õige. Küsin ,aga teine pauk.Pika kokutamise peale räägib välja ,et esimese lasu oli teinud teisele pullile ,vist oli 2-3 haruga,aga kuna pidasime hagijatega jahti siis teises rauas olid nr.2 haavlid.Oma koeri ma tunnen ja kuna peale laske oli vaikus ja koerad kadunud ,siis läksin koeri vilistades otsima.Vilepeale sain koerad kätte ja need viisid mu otse põdrani,mis oli muidugi juba surnud.,peas 7+7haru sarved.Loom oli läinud umbes 3-400 m ja siis kokku kukkunud.Tabamus oli ,nagu ma oletasin ,abaluu taha,rinnakorvi.Haavlid olid tunginud ribide vahelt kopsu ja suur loom lihtsalt lämbus.
Põhimõtteliselt on ka spordikaga võimalik põder tappa,kui õige tabamus.Aga see ei tähenda,et ise seda pooldaksin.Minuarust praegune seadus küll õigesti määratlenud,millise kaliibriga ja mida lasta.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht ääretule padruniga?

Postitus Postitas valgeronk »

Hundikütt,mis kaliiber on spordikas? Nimeta asju õigete nimedega. Jutt on kaliibrist 22 WMR. (22lr.teine teema)
Vasta