relva puhastus komplekt

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
ekdah
Postitusi: 5
Liitunud: T Jaan 19, 2010 2:35 pm

relva puhastus komplekt

Postitus Postitas ekdah »

Küsimus järgmine: kas relvapuhastus komplekt on erinevatel kaliibritel eri jämedusega. Pean silmas vintraudseid relvi või on universaalsed komplektid.
Ise soetasin äsja kaliibri 6,5x55 :roll:
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: relva puhastus komplekt

Postitus Postitas s!!m »

Ikka on erinev jah - kui sul 6,5 siis seda mine poodi nõutama kah.
Igatahes!!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: relva puhastus komplekt

Postitus Postitas peepk »

oma 6,5 torule ostad ka vastavad nühised - harjad. Ei peenemaid ega jämedamaid, kui just sinu püssi kaliibrile ette nähtud. Ja varras vali sellise pikkusega, et luku poolt suudme poole lükates ikka nühis (hari) raua otsast välja ulatab. Vales (suurem) mõõdus asja rauda toppimine, lõpetab vähemalt harja küll ruttu ära.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relva puhastus komplekt

Postitus Postitas TiitR »

s!!m kirjutas:Ikka on erinev jah - kui sul 6,5 siis seda mine poodi nõutama kah.

Kindel ikka? :roll: Mina olen paar komplekti vintraudsel läbi nuhkinud ja kogu aeg on saadaval vaid 1. väikekaliibrilise vintrelva tarvis 2. suurekaliibrilise vindi (sain aru, et kõik kaliibrid kuuluvad sinna alla? :M )tarvis 2. sileraudse tarvis.
Ise ostsin oma esimesele relvale, milleks oli .22RL poolautomaat selle tarvis puhastus komplekti (kleenflo oli vist?) ja hiljem suurekaliibrilisele lisasin vaid teisemõõduga harjad (kõik sama sarja harjaste keermed ühtisid). Sileraudsele sai hoopis teine asi ostetud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relva puhastus komplekt

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:...Kindel ikka? :roll: Mina olen paar komplekti vintraudsel läbi nuhkinud ja kogu aeg on saadaval vaid 1. väikekaliibrilise vintrelva tarvis 2. suurekaliibrilise vindi (sain aru, et kõik kaliibrid kuuluvad sinna alla? :M )tarvis 2. sileraudse tarvis....

ikka, kui sul pakend alles (KleenBore puhul siis selline plastiktoruke),siis vaata järgi. Selle peal on kirjas kaliiber, mul vintraudse omi kahes mõõdus, 7,62 ja 7 mm. ([b]KleenBore kirjas 30/7,62mm rifle model no A-180 ja 270/7mm rifle model no A-179[/b]) Tegelikult saab muidugi üsna kulunud 7,62 ka puhastada 7 mm toru. 6,5 mm toru jaoks peab ikka peenem olema
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: relva puhastus komplekt

Postitus Postitas Joosep Käba »

7,62 jaoks olen ka 8 mm nühiseid ja harju kasutanud. Ikka peris erinevas mõõdus on neid ju saada ja pea igale kaliibrile.
Alati ei ole erinevatel kaliibritel vajalik kasutada erinevat mõõtu puhastusahendeid.
30-06 ja 308 ja 300 peaks samad sobima. :shock:
Samas ise proovinud ei ole ja kodus katsetada ise ei soovita. :lol:
Vasta