Jahikoerapassi saamine.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas kakuke »

Mina ka ausalt öeldes ei saa aru, miks peab sigadele poolvägisi sisse söötma apelsine. Mõistlik inimene teab ise tahtes kvaliteeti, (või siis suuremat tõenäosust kvaliteedile) et kust kohast ja kuidas seda saada. Ja kui inimese jaoks pole kvaliteet oluline, siis jumal temaga ...
Takse ikka ei hakata ristama hurdaga ja väitma, et tegu lihtsalt suure taksiga. Aretus kui selline jääb ikka oma elu edasi elama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Jägervision »

:lol: Ma ei tea kuidas teistel kasvatajatel aga kui ma jahiomadused ebaoluliseks liigitaks siis ma arvan, et oleks ilmselt leivaga märksa lahedamad lood. Edukate näitusekoerte järglaste hinnad on julgelt poole rohkem, kui takside hinnad Eestis täna aga selleks peaks olema täiesti suva kas need koerad või nende järglased tööd ka teha suudavad.

Kui on kõik korras siis on korras. Eks seda, mis tegelikult saama hakkab ei saagi enne teada, kui see aeg käes. Lihtsalt võib vabalt tekkida olukord kus ühel hetkel tuleb hakata töötavaid koeri kusagilt sisse tooma, sest kohapeal on töötavaid tõukoeri nii vähe, et ei olegi nagu enam midagi võtta.
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas tädimaali »

Võibolla see ongi inimestel mingi (põhjendamatu?) hirm geneetilist varieeruvuse (ühe tõu siseselt) kadumise ees (kui vahepeal ongi mingi ristamiste ja segavereliste eelistamise laine ja osa koeri jääb aretuses kasutamata sihtgrupi hõreduse tõttu). Teisalt ehk varem või hiljem ilmselt jõuavad kõik tõud ristamise vajaduseni ...
Kakuke, Inglismaal ristatakse nt kasvõi hurta ja terjerit, lurcherid vist pole seal mingi haruldus.
Tsitaat ühelt Inglismaal koertega töötanud ja jahil käinud inimeselt:
Sel korral olid kaasas siis vaid segaverelised koerad. Tegemist oli greyhound mixidega, see pidavat olema taotuslik ehk greyhoundi ristatakse kolliga kui tahetakse koera jäneste jahiks, greyhoundi ristatakse salukiga kui tahetakse koera hirve jahiks ja greyhoundi ristatakse buldogiga kui tahetakse koera rebaste jahiks;)
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Olgerd »

Jägervision kirjutas:Kui hetkel on itk, et tõukoerte kutsikad ei hakka tööle siis sellise uue praktikaga muutub asi kordi nutusemaks. Kuskohast jahimehed siis oma koera võtma hakkavad? Külamehel on laika-saksa lambapea-kesteabmilleveel ristand kes on kõva jahikoer. Saab siis teise samasuguse ägeda jahikrantsiga kutsikad ja kutsikad saavad jahimeestele. Mõni võibolla hakkab metsas tööle ka aga mida teevad need kutsikaomanikud, kelle koerad tööle ei hakka? Kuul pähe? Selle eest, et koer kasvas täpselt selliseks nagu tegelikult oodata oligi? Kui paljudel jahimeestel on ruumi õuetäit selliseid paukasid pidada? Või ootad 15 aastat kuni eelmine kõrvad pea alla paneb ja siis loodad jälle parimat? Nagu ma aru saan siis hetkel ei ole õnnestunud tõukoerte baasilgi järjekindlate tööomadustega koeri kasvatada, kui võrrandisse lisada veel täiesti jahiomadusteta koerad, mis siis saama hakkab...

Sama seis on ju tõukoertega, palju on nähtud neid koer, kes ei jaga või ei taha asjast jagada mitte midagi, ometi peaks olema head eeldused ka vanemate näol. Ise näinud ja imestanud kohati. Ma arvan, et kui mõlemad vanemad nii krantside, kui ka puhtatõuliste näol teevad väga head tööd metsas on tööle hakkamise protsent sama suur.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Jägervision »

Olgerd kirjutas:Sama seis on ju tõukoertega, palju on nähtud neid koer, kes ei jaga või ei taha asjast jagada mitte midagi, ometi peaks olema head eeldused ka vanemate näol. Ise näinud ja imestanud kohati. Ma arvan, et kui mõlemad vanemad nii krantside, kui ka puhtatõuliste näol teevad väga head tööd metsas on tööle hakkamise protsent sama suur.


Ja nende koerte vanemad töötavad? Kui vanemad on tasemel ja kutsikale võid loomaga vastu pead anda ja midagi ei juhtu, siis kusagilt peavad need geenid ju tulema. Kes teab mis nende koerte eelnevate põlvede järglased teevad? Ma olen kuulnud ka kuidas räägitakse kõrgilt, et mis see aretus loeb- näe minu koera ema/isa ei tee mittemidagi aga koer on vägev tööloom. Aga ega need ema/isa geenid ei haihtu õhku vaid suunduvad rõõmsalt järgnevatele põlvedele edasi kui seda ägedalt töötavat koera edasi aretatakse ja ühelt maalt võivad end ka näole anda. Siis on jällegi hämming ja räägitakse, et aretus ei loe midagi, näe vanemad töötavad aga kutsikas on tuhm. Kahjuks ei ole nii, et hästi töötav koer+hästi töötav koer= kõik hästi töötavad kutsikad kui taust on kirju.

Ninasaba, kui suur osa sinu tõus (aretussuunas kus tööomadusi silmas peetakse) sünnib kutsikaid kes halligi ei tee?
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas tädimaali »

Jägervision kirjutas:kui suur osa sinu tõus (aretussuunas kus tööomadusi silmas peetakse) sünnib kutsikaid kes halligi ei tee?
Noh, karva ikka ajavad, halli just :D. Tõsisemalt - minu praegune mulje on, et kuna meil on neid asju nii palju, mida üks koer peaks suutma, siis reaalselt ikka on mõni asi nõrgem, pole võimalik saada kõiki asju hästi vingena ühe keha sisse. Aga tervikuna koera vaadates siis nagu ei tule väga ette, et kogu koer on täiesti mõttetu (kui ollakse vingete jahikoerte sugupuuga) ja midagi ei tee, enamasti on suurem osa omadusi ikka head hoolika aretuse korral. Muidugi võib juhtuda, et võetakse koer ainult nt pardijahiks ja koer ei ole just kõige säravam igasuguse sodi üles korjaja ja kandja ning jahimees ei pruugi siis rahul olla, samas sama koer on väga hea suurulukijahiks, seisukoeratööks, verejäljel ... jne.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas vollifedja »

Nii. Leedu Jahikoerte TÜ on üliõnnelik, et sai läbi surutud seaduse-jahti lubatakse AINULT FCI tõutunnistusega jahikoerad. Ja väga tubli! Pole see tõukoerandus mingi tulutoov ettevõte. tehke kutsikad, kasvatage ja õritaga mahamüüa kah , et tulu tuleks...!(ütlem memm, kelle koertel pole kungi kutsiukaid ja ei saa olemaa-isased!)Olen täiga selle poolt ja võitlen viimse veretilgani, et krantid metsast välja! see, mida krantsiomanik arvab tööks ei pruugi tegelikkuses(jahiseadusega) mingi töö olla. Kui koer midagi metsas haugub,...mida siis? mida ta veel seal teeb? keda murrab? Miks siis jahimehed hävitavad hulkuvaid külakoeri metsas?nad ju teevad tööd!(murravad kitsi).Ei saa loota, et bullterjer teeb metsas seda tööd ja niiviisi ,nagu päris jahikoer.Olen viimasel ajal suht palju ringi sõitnud eri riikides just jahikoerte katsetel ja kohtunud enamuses jahimeestega, kes oma koertega katsetel. Jah, igal pool(Rootsi, Soome, Leedu, Poola, ka Läti) on seda meelt, et jahis PEAB käima jahitõug,. ja seda ka tehakse...Läti jahikoerte ühing maadleb oma LKF ga et saada Tõuraamat kah LKF kätte üleantud.
Töökatsetest.Meil pole kohtunikke.Näit. verejälg-atesteeritud 5 , võimelised metsas müttama -3. nendest ühel töö segab -on lubanud tulla, viimasel hetkel ütleb ära. üks on kinni oma eluaegses arusaamas jahikoera tööst ja katse tegemisest, jääbki üks. Aga minu koerad on tema all kümne ringis juba olnud. Seepärast sõidangi mujale, lihvi saama.Metssea aeda pole Eestis sel aastal saanud. Pole sigu.Käin Lätis koeri jooksutamas. Eksami tegime Poolas rahvusvahelises jahikoerte võistlusel.Mõlemil I diplom.Tahaks ka Eestis....nüüd sõidan Leetu. Kõigis riikides on korralikud baasid. meil pole tehisurgu(vabandan, aga see, mis meil on on naljanumber tükis oma nn reeglitega.See on koera narrimine.Sama seaaed.Tahan minna, raha maksta, viin mujale...
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Olgerd »

vollifedja kirjutas: Kui koer midagi metsas haugub,...mida siis? mida ta veel seal teeb? keda murrab? Miks siis jahimehed hävitavad hulkuvaid külakoeri metsas?nad ju teevad tööd!(murravad kitsi).

Mainiks ära, et jahimehed ei salli hulkuvaid koeri sellepärast, et nad on hulkuvad koerad mitte sellepärast, et nad on krantsid. Kui laika saaks kitse kätte, siis ta murraks kitse ka maha(talvel teatud lumeoludega täonäoliselt ka saab).
Ma arvan, et paljud mõtlevad siin pigem nii öelda sellist teemat, et näiteks taksi ja hagija segu koertega saaks metsas jahti pidada, see et keegi dobermaniga metsa lähkes, kahtlen vaevalt(muidugi on igasuguseid inimesi). Vanasti oli neid taksi ja hagija segu koeri palju, kes metsas väga hästi tööd tegid. Selline pidavat hagija häälega kilkama ja vajadusel ka rebasele urgu järgmine minema. Sellised on vähemalt jutud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

Tõenäoliselt oleks iga monopolist üliõnnelik, kui saaks läbi suruda mingi normi, mille kohaselt tema monopoolne seisus veelgi tugevneks. See pole veel argument ei puhtatõulisuse poolt ega vastu :D

BM
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas valgeronk »

Vollifedja, kas keegi sunnib sind selleks,mida sina oma koertega teed?.Sõidad oma koertega mööda maailma,näitad neid,taotled häid hindeid ja tunnustust ja mis iganes veel.Kas koerte kasvatamine on sinu bisnis? Mis leedukad teevad,on nende asi.Sa peaksid enesele teadvustama,inimesel peab jääma VALIKUVABADUS.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas vollifedja »

SEE ei ole minu bisniss!Sunnib suur uudishimu, kuna nii rumal NAINe, nagiu olen, tahan rohkem teada, ise katsetada omal nahal ja sellest saan ometi aru, kui kehv on meil olukord jahikoeranduses.Teenimiselt-tööl käin selleks, et teenida, Kutsikaid pole ühtegi pesakonda, ega paaritust, ei plaani ka.Teenitakse tööga, mitte koertega, kui keegi pole sellest veel aru ei saanud.Olen aru saanud, et eesti mees(enamjaolt!) mitte midagi ei liiguta, kui kasu(raha, tükk, kamakas) ei paista ja ei saa ka aru, ei ise peale makstes on kah võimalik oma elu vägagi põnevalt ja huvitavalt ära elada.Selleks on teil ka raske aru saada, on asju mida tehakse puhtast naudingust, makstes peale, rahuldusest tehtud edu üle,entusiasmist, aatest, kontrollida, tõestada, (et ka taks on jahikoer, saab hakkama, mitte kehvemini , kui Eestis ainukeseks jahikoeraks tunnustatud laika.)(mul pole laikade vastu midagi, kui nad on õpetatud-paraku meil kohtab selliseid harva-vabandan, kui keegi tunneb end puudutatuna..Leedu, nagu enamuses EU maades on jahinduse(jahikoerandusega siis) meist liiga ette jõutud. Me oleme kindlalt viimasel kohal, mis puudutab oskusi koertega jahti pidada. Seda on paha kirjutada ja valus lugeda, paraku puuduvad meil ENTUSIASTID(hm, taas tasuta töö!), kes üritaks midagigi edasi nihutada ja midagigi ära teha.Ka selle pärast sõidan, osalen ja õpin, uurin, vaatan, et taas veenduda, kui mäda on meil jahikoerte õpetus ja sellest tulenevalt ka kehv töö metsas. Millal tulete konnatiigist klapid peas välja, ja vaatate ka omast nabast kaugemale? Miks peab midagi leiutama, kui on olemas EU ,ühine liit oma ühiste nõudmistega, lihtsam, on teiste läbiproovitud omale mugandada, kantida. uue jaoks on vaja ka uusi, vastavalt koolitatud inimesi. Meil pole "vanugi".Saan aru küll, et kriitikat on jube sant lugeda, veel kehvem kirjutada, sellest aru saada, aga kellelgi pole keelatud ühineda, rõõmuga võtan ka teisi huvilisi kaasa.Koledat pole midagi ei Lätis, Leedus, Poolas ega Soomes. vägagi heameelega näidatakse, räägitakse kõigest ka omadest probleemidest. Me ei ole maailmas üksi, tuleb ka naabritega arvestada, nii reske kui see ka ei ole (eesti mehele..)
Igastahes Poolas oli vägagi uhke tunne, EEsti lippu varas(õigetpidi) näha kõrvuti 7 riigiga. Mis sest, et esindasin üksi ja taksiräbalatega.Aga sakslastelt kiidusõnu kuulda EESTI TAKSIDE nii välimik,kui töö)aadressil oli igavesti soojendav.Nad ei arvanudki, et meil on taksid ikka taksi tegu ja nägu.Ilmselt selleks sõidan kah, et näidata, tõestada, et EEsti on ikka olemas, elus.Keegi peaks ju seda "tööd" kah tegema. Tasuta, naudinguga.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Jägervision »

tädimaali kirjutas:
Jägervision kirjutas:kui suur osa sinu tõus (aretussuunas kus tööomadusi silmas peetakse) sünnib kutsikaid kes halligi ei tee?
Noh, karva ikka ajavad, halli just :D. Tõsisemalt - minu praegune mulje on, et kuna meil on neid asju nii palju, mida üks koer peaks suutma, siis reaalselt ikka on mõni asi nõrgem, pole võimalik saada kõiki asju hästi vingena ühe keha sisse. Aga tervikuna koera vaadates siis nagu ei tule väga ette, et kogu koer on täiesti mõttetu (kui ollakse vingete jahikoerte sugupuuga) ja midagi ei tee, enamasti on suurem osa omadusi ikka head hoolika aretuse korral. Muidugi võib juhtuda, et võetakse koer ainult nt pardijahiks ja koer ei ole just kõige säravam igasuguse sodi üles korjaja ja kandja ning jahimees ei pruugi siis rahul olla, samas sama koer on väga hea suurulukijahiks, seisukoeratööks, verejäljel ... jne.

Seda ma silmas pidasingi tegelikult, et puhttuhm koer on haruldus, sest aretuses kasutatakse järjekindlalt korralikult töötavaid koeri ja tehakse seda sihipäraselt. Weimid on selles suhtes sellised kokk-kondiiter-keevitajad, et neil on eri ameteid rohkem, kui enamikel jahikoertel (saksa kinnukad käivad samasse kategooriasse) ja minu arvates täiesti arusaadav, et kõik ei saagi igal koeral võrdselt vinged olla. Varieeruvus jääb alati aga teatud järjekindlus tööomaduste avaldumise koha pealt on ju olemas. Kui nüüd võtta tõud, kes ei pea nii erinevaid ülesandeid täitma siis peaks olema vähe lihtsam aretada koeri selliselt, et 1/3 (keegi kunagi väitis et umbkaudu selline osa aga ei mäleta kas oli juttu hagijatest või laikadest) koeri on jahi jaoks sisuliselt kasutud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas sooviku »

:) Naised,ärge hakake jälle...Jutt peaks tegelikult käima jahikoerapassist.Niisiis,meil oli jahitunnistuse pikendamise koolitus ära ja ei sõnagi lemmiklooma passiga jahipidamisest.Eestis käiakse hetkel peniga jahil jahikoerapassiga või esmase jahikoerapassiga.Mis uue seadusega olema hakkab,seda ei tea inglid ka taevas :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
-Tauri-
Postitusi: 23
Liitunud: T Nov 06, 2007 6:45 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas -Tauri- »

Aga kas kellegil ei ole lääne-siberi laika jahipassi?
Kui keeruline on seda saada?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas hundikütt »

Kui tahad mingile pollale saada ,siis keeruline aga kui sugupuud tõestavad paberid korras ,siis ainult passistus näitus ja kõik.Kutsikale saad ka ilma näituseta ajutise passi.
Vasta