Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Puust ja punaseks, kannahoidja peab olema sama firma toode, mis matriits ja number peab ka vastama sellele, mis matriitsi karbil kirjas. Siis jamasid pole kalibreerimisega. Olgu selleks firmaks siis mis iganes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

RCBS´i ja Hornady keermed ongi samad.
Laadimiskomplektist rääkides, pole erilist vahet millist raami kasutad, hornadi ja RCBS´i matriitsid on sama tööpõhimõttega, kuid erineva viimistlus kvaliteetidega.
Mida odavam matriits, seda kehvem viimistlus kvaliteet hõõrde pindadel.
Seega Hornady tava matriitsid vajavad rohkem õlitust ja oht oma hülss sinna sisse kinni pressida on suurem, kui kasutada kvaliteetsemaid matriitse.
Hornady odava komplekti kvaliteet on hulleim, kui Lee või RCBS´i oma selle olen ise üle kontrollinud. Hetkel olen kõik hornady matriitsid välja vahetanud ja ülimalt rahul RCBS´i matriitsidega, nagu oleks Mosse liigast WRC´e autosse istunud.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kirp »

Mul nii Hornady, RCBS kui Lee matriitsid. Kõigil sama keere. Hornadyga tõesti vaja kõige suuremat jõudu. Eriti kehv tundub Hornady enda määre (nii, et ka määrde valik on tähtis). RCBS on hea, aga ega Lee kah paha pole. Lee matriitsidega on see omapära, et reguleerimine toimub teistmoodi kui teistel (neil nimelt annab mingit alumist jublakat matriitsi sisse pressida).

Minu arust on see mikromeeter-reguleerimine vähe reklaamitriki maiguline. Ise püüan kuulil 0,1-0,15 mm täpsusega istutada ja selleks on tavaline reguleerimiskruvi täiesti OK (praktiliselt mikromeeter reguleerimist ei kasuta kuigi see Hornady matriitsidele olemas).

Kui kellelgi suuri kogemusi ja edusamme nende mikromeeter-reguleerimistega, andku teada.
Külaline

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Külaline »

Pole see mikromeeter mingi reklaami trikk. Täpsuses pole vahet, küsimus on kiiruses.
Kui kiiresti sa suudad vajadusel seada matriitsi 0.001 tolli lühemaks. Samuti hõlbustab
mikromeeter sama seade juurde naasmist. Kui kasutusel on mitu erinevat kuuli ning
padrunipikkust, siis mikromeetriga matriitsil keerad teisel korral õige numbri ette ja palun.
Tegemist on puhtalt mugavuse ja kiirusega.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise näen mikromeetri mõtet matriitsil ennekõike selles, et saab ilma proovimata õige pikkusega padruni kiirelt kätte, kui eelnevalt oled omale numbrid ülesse kirjutanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas tuuker »

RCBS mikromeetriga matriitsi võib siis ikkagi lugeda heaks valikuks.
Kuigi alles alustan laadimisega ja olen nn võhik siis odavam tuleb soetada kohe korralik komplekt kui hiljem hakata algelist varustus välja vahetama.Võrdluseks oleks nii nagu uue mersuga sõitma õppimine vahtraleht peal.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eestis on praegu 2 vindilaskmise tipplaskurit, harjutus VSS 200-st 200 p 2 meest, Priit, ja "suure FITASC 400" p. harjutuse värske rekordimees Arles kes jagavad Eesti parima vindilaskuri tiitlit paarisaastatel ja paaritutel aastatel kuidagi üle aasta või aasta kaupa 8) :lol:

Ja harjutuses VSS 200 on veel Tiit Karp ja mina saavutanud 199-p 200-st aga keegi sellest neljast ei ole mikromeetriga matriitsi kasutanud... Kuulide hajuring on 100 m peal nii 10 mm ringis...
Pigem üritame püssirohtu väga täpselt mõõta. :)
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas reinuvader »

kasutan mikromeetrit kõikidel kuulipaigaldus matriitsidel,
soovitan seda kõigile ässadele, (y) aeg on vahepeal edasi läinud, uurige järele kui ei usu 8)
Teeb elu tõesti lihtsaks kui kasutate erinevaid kuule,
nagu Hr. Külaline mainis: Tegemist on puhtalt mugavuse ja kiirusega.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Mulle pigem tundub tuttav seda juttu lugedes jutt vanatüdrukust, kes kuniks polnud saanud ei teadnud tahtagi, aga kui järgi sai proovida, ei tahtnudki muud, kui vaid seda samust. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Külaline »

Kirjutan veel kord, et mikromeeter ei anna matriitsil ega ka dosaatoril juurde täpsust. Matriitsil võimaldab see talletada täpse seade ja hiljem selle juurde naasta.

-Näiteks kui soovin laadida TTSX, pikkusega 85.5 mm, keeran matriitsi pressi, mikromeetri näidiku 3.8 peale ja laadimine võib alata. Ei mingeid mõõtmisi ega etalonpadruneid. Kui oleks vaja SAMA KUULIGA teha padrun COL 85 mm tuleb matriitsi keerata 3.8 - (0,5/(0.001x25.4))= 3.61.

- Dosaatoria sisuliselt sama lugu, kuid mikromeetri näidu ja graini vahel pole otsest seost. See tähendab, et kui näiteks 54,5 graini on 5.85 mikromeetril, siis 1 graini lisamiseks pole mina veel suutnud tuvastada täpset ühikute arvu. Samas, kui tahan saada 54.5 graini keeran mikromeetri 5.85 peale ja laadimine võib alata.

Kaalun KÕIK laengud RCBSi elektroonilise kaaluga ära ja oma kogemusest võin öelda, et 0,1 mm COL kõikumist mõjutab haju oluliselt rohkem kui 1 grain.

Näide:
TTSX 52,5 graini VV5 col 85.5 haju alla 20 mm
TTSX 55 graini VV5 col 85.5 haju 35mm
TTSX 52.5 graini VV5 col 85.6 haju 45 mm

PS. Võib olla sõltuv kaliibrist, kuna pikemalt olen toimetanud ainult 1 kaliibriga ja
tavalise jahivintrelvaga, mitte match rauaga.
(just vaatasin tabelist, 5 erineva kuuliga tehtud üle 70 katse...).
Viimati muutis Külaline, K Okt 06, 2010 9:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Mart »

Kaupo Kindsigo kirjutas:
Miks osta Hornady pressi RCBS matriits? Mina ei saa aru! :roll:


Sest RCBS matriitsid on lihtsalt kvaliteetsemad. Võta kätte ja vaata.
Hornady komplekt on lihtsalt natuke libedama väljanägemise ja disainiga. Libedam väljanägemine ei võrdu parim kvaliteet.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Sest RCBS matriitsid on lihtsalt kvaliteetsemad. Võta kätte ja vaata.

Mina sain vahest juba nii aru, kui liigatasin pressi ühe ja siis teise matriitsiga. Vahe millist jõudu ühe või teise firma toote puhul kalibreerimiseks vaja on, on märkimisväärne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Mart »

tuuker kirjutas:Tänud nõuande eest,
Panin siis sellise komplekti kokku.
Hornady LNL Classic Kit (laadimiskomplekt, lootuses ,et pakendis leidub ka digikaal)
Hornady Cam Lock Trimmer (trimmer)
Hornady LNL Conversion Kit (matriitsi kiirvahetus puksid 3tk)
Hornady hülsihoidja nr.1
RCBS - Gold Medal Match-Matrize (22-250 Rem matriitsi komplekt)
Algajale peaks vist selline varustus olema hinna ja kvaliteedi suhtelt kõige mõistlikum.


Gold Medal seeria matriitsidel ei ole seda kaela "bushing"-ut kaasas, need pead eraldi juurde ostma. Millist valida on RCBS õpetus järgmine :
The other is to measure the neck wall thickness of your case, multiply by two, add the diameter of your bullet and subtract .001".
RCBS suggests that you have neck bushings one to two sizes above and below your target diameter.

Üldiselt seda Gold Medal sarja algajale ei soovitaks, Competition sarjast küll.

Komplekti võta veel juurde Stoney Point O.A.L. mõõtja ja RCBS Precision Mic hülsi ja padruni pikkuse mõõtmiseks.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas Sarvik »

eks iga mees kiidab oma riista ....:lol: ....aga....

kui elu läheb edasi....tehnoloogia uueneb/paraneb/tootekvalteet reeglina tõuseb..... siis enamus valdkondades valitakse/ostetakse uus ja parem mudel...

nüüd rcbs laadimiskomplekt mis 18 a tagasi sai see aeg juhuslikult täieliku võhikuna lambist ostetud....on huvitaval kombel siiani mu vajadusi rahuldanud :M

jääb vaid mõelda.... kas:
* siin valdkonnas tõesti tootearendust pole toimunud
või
* oli rcbs oma ajast tõesti nii palju ees
Või
* on minu ambitsioon/nõudlikus liiga väike :lol: :lol: :lol:
kärbes kirbule!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Plaanis soetada korralik laadimiskomplekt

Postitus Postitas kirp »

Selle mikromeetril on võib-olla mõtet siis kui matriitsi keeramine pressi on ühesugune (standartne). See on võimalik Hornady pressi puhul vaid siis kui bajonett-muhvi matriitsi küljest ära ei keera (kahjuks mul ei jätku neid kõikidele kaliibritele). Otse pressi keeratavate matriitside puhul on võimalik täpne olla vaid juhul kui stopperkruvil on fiksaator (ja seda pole kõigil matriitsidel) - muidu pead ikka matriitsi põhja järgi kruttima ja sel juhul ei ole küll kunagi kindel mikromeetrilistes täpsustes. Teoreetiliselt peaks mikromeetriliste täpsuste puhul ka olema jõumõõdikuga matriitsikeeraja, et kogu aeg ühesuguse tugevusega matriits kinni keerata.

Mis naisterahvasse ja tema soovidesse puutub (ref Kakuke), siis olen saanud proovida :lol: , aga ikka ei kasuta mikromeetrit (karbis olemas) igapäevaselt. Ei usu ka, et väga paljud mikromeetriga padruni pikkusi mõõdavad (ka need on mul olemas, aga ei kasuta). Mulle jätkub tavalisest nihikust, millega 0,1mm abijooned (tegelik täpsus ei ole kindlasti 0,1mm) - ju olen tõesti vähe vanamoodne. Muidugi võivad erinevad kaliibrid ja torud (!) oma COLi-kapriisuselt erineda. Omaette teema on plast ja pliiotsaga kuulid, mille pikkust on suhteliselt mõtetu mõõta kui pole spetsiaalset "divaissi", mis fikseerib kuuli küljelt.
Vasta