Vene spanjel

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Vene spanjel

Postitus Postitas Olgerd »

Joosep Käba kirjutas:Kulla-kallis vollikene!
Sinu tiraadid teemadel eesti mees on nii ja naasugune hakkavad siin teemades pehmesti üteldes juba oksele ajama. Kui sa ei ole omale asjalikku meest suut sebida kurda krt naabrinaisele või otsi mõni neeger omale. Rootsis-Soomes väga populaarne. Ju siis neil ka oma tõugu meestega probleemid.
Ei midagi isiklikku.
Ja spanjel on ka tore koer.

(y) (y) (y) (b) (b)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Vene spanjel

Postitus Postitas Beretta »

Olgerd kirjutas: (y) (y) (y) (b) (b)

Karm.
Ühes olen siiski sama meelt- spanjel on tore koer.
Grumpy old man
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Vene spanjel

Postitus Postitas Jägervision »

Aga mis siis tegelikult nii valesti öeldud sai? Eesti näituste sagedase külastajana oli minu jaoks üllatav, kuidas Poolas ja Saksas käivad jahimehed oma jahikoertega näitustel! Esimese hooga tundus Poolas, et kõrval on lihtsalt jahikoerte erinäitus aga ei- terve rivi baieri verekoeri ja kõikvõimalikke hagijaid koos traditsioonilistes riietes jahimeestega täiesti tavalisel rahvuslikul näitusel. Nagu Volliriho ütles- see on traditsioonide ja uhkuse asi.

Soomest ma üldse ei räägi. See, kui suur on vahe sealsete ja siinsete inimeste mõtlemise vahel tuleb nö. minu alal väga hästi välja- Soomlased veavad Eesti varjupaikadest endale neid koeri, kes on kohalike jaoks liiga vanad või kol... see tähendab mitte nii atraktiivse välimusega (kusjuures konkreetselt küsitaksegi- kellest te arvate, et siin lahti ei saa), eestlane tuleb tihti kohale, esitab tellimuse (mis suuruses, iseloomu, värvi, kõrvaasendi ja karvatüübiga) ja kui ei ole sellist pakkuda, siis ei jõua ära kuulata, kui nõme ja mida kõike veel see varjupaik ja sealsed töötajad on. Ma ei tunne Soome jahimehi aga kui arvestada sealse üleüldise suhtumise erinevust siis on raske uskuda, et seal kehtivaid reegleid (või siinkohal pigem nende puudumist) saab otse siinsetele oludele kohaldada.
Vasta