TOZ-122

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ma neid Vene Mannlichereid kunagi müünud, sealt see eelpoolkirjeldet mõte tuligi. Kusjuures ka sihik on kahtlaselt tuttava moega.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jep, sihiku tundsin isegi ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Oot-oot kas siis tõesti tegu vene rauaga,ma juba mõlgutasin kah mõtet see püss osta.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mis te mehed jamate?? On olemas kah püssi milles te vigu ei leia??
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See kõigepealt kahtlus, eks huviline peaks asja terasemalt uurima.
Ja kui ongi, ei tähenda see seda, et raud kehv on. See puhtalt minu hüpotees, et allhankest väljapraagitud raudadest on saanud rauad IZ-18-le. Sest kuskil sai juba mainitud - ei hakkaks venelane oma törtsu jaoks sellist sibulavindiga rauda tegema.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ei usu! Mannlicher ei vaja mingit vene rauda, pealegi, olles kunagi Nürnbergis IWA messil pikalt Iževski "vendadega" vestelnud, tean, et nende tehnoloogia, eriti kroomimise teema ei haaku vähimalgi määral Euro-standarditega. Välisviimistluse nüansid ei reeda raua tegelikku omadust ega tootjat...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo, vaata linki eelmisel lk. Rösslerist on jutt. IZ-18 raud ei ole kroomitud.
Viimati muutis puukoi, T Dets 20, 2005 10:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Käin homme poest läbi või helistan ja uurin selle täpsemalt järgi,eks siis paistab millega tegu.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

IZ- 18 raud ei ole kroomitud? Arvan, et on küll! See püss muidugi ei ole IZ rauaga...
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

IZ 18 raud ei ole tõepoolest kroomitud.
Minu käsutuses oleva info põhjal on iz 18 rauad toodetud Austrias.
Ei välista, et esialgu mõeldud kasutamiseks selles koostööprojektis Manlicheriga. Kui nüüd veel veidi arutada, siis milliseid kaliibreid toodab venelane - 308, 7,62 x 54R, 5,6x39, 7,62x39, 9mm paar varianti ja kõik.
Vaadake aga millistes Euroopas levinud kaliibrites on võimalik saada IZ 18 -t ! Ei usu mina ilmapeal, et venelane hakkab püsti panema liini mingi x kaliibri tootmiseks, mida vaid länes tarvitatakse.
Siit teen küll järelduse, et need rauad Austriast toodud ja nüüd siis lähevad IZ 18 käiku.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Missugusele informatsioonile tuginedes on võimalik väita, et IZ-18 rauad on toodetud Austrias?
Ma tean küll ühte juhtu kus (sõja)tehas Ižmaš kus valmivad ka biatlonistide BI-7 sportrelvad pidi peale tellima Anschütsi roostevabad rauad sest külmaga alates -15C hakkasid BI-7 rauad hirmsasti loopima. Projekt lõpetati ära (püssid läksid liiga kalliks) kuid mõned Vene koondislased laskvat siiani Anschütsi rauaga BI-7-ga!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Info sain venekeelselt netileheküljelt. Kahjuks ei märkinud aadressi täpselt üles. Seal oligi juttu Vene -Austria ühisprojektist karabiinide tootmiseks ja selle lõpetamise põhjustest.
Aga infot kinnitab ka asjaolu, et IZ 18 ON sarnase ehitusega ehk nagu siin nimetatud "sibulavindiga" raud. Samasugune nagu Manlicheril. Ja IZ 18 raud ei ole kroomitud.
Ja veelkord - kas tõesti hakkaks veneane tegeme ERALI RAUDA IZ 18 -le !!??? Ja seda pea kõigis Euroopas levinud kaliibrites !

Seega - vaatamata foorumi arvamusliidrite sügavale põlgusele IZ 18 suhtes on tegu väga hea RAUAGA relvaga. Sellest on muide aru saanud juba päris mitmed laskimise osas kodus olevad jahimehed. Näitena: Rein Valdru - Eesti kuulikoondise treener.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jah, see võib isegi olla vastupidi, nagu Ülo arutleb. Ilmselge on see, et mingi "keemia" siin mängus on.
Mis nüüd siis IZ-18 rauda puutub, siis ma küll ei saanud oma 222rem-i mingi nipiga jooksma. Ja nagu varemalt öeldud, olen näinud väga täpse tulega IZ-18-t.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Jahikaaslasel on IŽ-18 22LR cal ja pole üldse rahul. Raua soojenedes hakkab kuul ronima kella 11 suunas üles, iga lasuga rohkem. Kuna mees on kogenud laskur, statiiviga laseb püsse sisse, pole viga laskjas. Püssil seesama "sibulavindiga" raud, normaalne optika. Tema sõnul on ka teistel sama probleem. Ju siis mingi partii praakraudu.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ülo kirjutas:IZ 18 raud ei ole tõepoolest kroomitud.
Minu käsutuses oleva info põhjal on iz 18 rauad toodetud Austrias.
Ei välista, et esialgu mõeldud kasutamiseks selles koostööprojektis Manlicheriga. Kui nüüd veel veidi arutada, siis milliseid kaliibreid toodab venelane - 308, 7,62 x 54R, 5,6x39, 7,62x39, 9mm paar varianti ja kõik.
Vaadake aga millistes Euroopas levinud kaliibrites on võimalik saada IZ 18 -t ! Ei usu mina ilmapeal, et venelane hakkab püsti panema liini mingi x kaliibri tootmiseks, mida vaid länes tarvitatakse


Olen veendunud, et tegemist on totaalse infomüraga. IZ-18 on tõepoolest toodetud nii kroomitud kui ka kroomimata rauaga aga väide, et rauad on toodetud Austrias?????on väär järgmistel põhjusteL:
1.Relva väljamüügihind Iž tehasest on võrdne kinda või sokipaari hinnaga Austrias, selle hinnaga ei toodeta (ega transpordita) sepistatud terasest tippkvaliteediga raudasid!
2.Kaliibrivalik on väga kaugel Kesk-Euroopast (nr 1 on 7X64 ja teisel kohal 7X57 ) ja kuldne Vene kolmik: 7,62 x 54R, 5,6x39, 7,62x39, on Euroopas täiesti tundmatu.
3. Olen neid tavotised pappkarbis IZ-18 relvi välja võtnud ja nende koostekvaliteet ( loe: avamisel ja sulgemisel on vaja algul hiigeljõudu ) ei jäta just parimaid muljeid...
4. Mõned püssid (millele kohe on ostetud see mono-teras jalg) lasevad jahiolukorras täitsa täpselt, au ja kiitus...Eriti 222 REM , nendega on lastud hulgaliselt rebaseid ja kopraid. :oops: :lol: :twisted: :roll:
Vasta