Probleem L-laika kehakaaluga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Ax1600 »

Sööda palju söödad aga koer läheb aina kõhnemaks. Väljanägemiselt normaalne, karva ei aja. Olen kõiksugu krõbinaid ja maatoite ( pudru lihaga) ära proovinud. Noor koer kõrval normaalse kaaluga. Koera jõudlus ei ole langenud (20 km jookseb ilusti).
Ussirohu kuurid regulaarsed.
Mis veel võib viga olla või mida anda, et kaal hakkak juurde tulema.
:(
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Tormis »

Tippsportlane, mis muud, oled sa normaalses kaalus etioopia või keenia jooksjat näinud?
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas vollifedja »

Peale taval. usside on veel ka igatsugu muid parasiite(kah ussid), mis ei hävine taval. ussirohuga.(paeluss, naakelsaba...jpm.)Targem oleks arstile näidata , lasta uurida.Samuti heida põgusam pilk väljaheitesse-mida sealt näha?(valged "riisiterad", verd, koostis, konsistents?normaalne?Kõike peaks jälgima)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas sooviku »

Kui koer on igati normaalse olemisega,lihtsalt natuke kõhnem,ei tasu väga pabistada.Mul oli sarnane mure oma esimese sakslasega.Sõi vähe,selgroog oli käega tunda.Samas koer ei tundunud haige olema,igati saksa jahiterjerile omaselt aktiivne ja lõbus.Rääkisin asjast siis tohtrile ka ja hakkasidki igatsugu proovide võtmised.Loomulikult raha eest.Öeldi veel,et võimalik et tuleb koera hakata vägisi toitma.Ükskord juhuslikult hakkasin uurima,palju see saksa jahiterjeri kaal siis standardi järgi olema peab ja tuli välja,et peni täiesti normaalkaalus.Poleks ise uurima hakanud,olekski mu koerale pulgaga toitu sisse toppima hakatud :? .Naksi on siiani terve ja ka kaks tervet pesakonda kutsikaid sünnitanud.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas jyri »

Nõustun Vollifedjaga seekord-paeluss on see,mis koera kõhnaks ajab.Ja iga rohi teda ei võta kah.Oma kogemustest-kui tabletti koera 10 kg kaalule müüakse alla 20 EEK/tk,siis ta paelussi/e ei hävita.Ise ostan 25 EEK/tablett,kahe koera peale 5 tk(26+24kg) ja söödan 2,5 tk kummalegi.4 korda aastas,sõltumata sellest,kas olen pärakust "lehvivat" paelussisaba näinud või pole.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas vollifedja »

Eestis paelussile tõhusat rohtu pole.Katsetatud kevadest saati igas hinnaklassis ja sisse söötmise sageduses ravumitega(ka süstina)Esimesel Venemaa tretil varun, ka tuttavatele jahipenidele.Sama häda tuttaval omadege penidega. Katsetame erinevaid (kõik ikka arstide poolt määratud ja arstid ka head tuttavad, koerakasvatajad-kinnitavadki, et pole!)
Kaalulangust ja söögiisu puudust(nagu vanasti) polnud, karv läks niruks ja tuhmiks, kuni meetri jagu välja venis ussi(noh ümber tikri põõsa, nagu vanasti Saaremaal olevat tehtud!)
maapähkel
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 21, 2009 7:47 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas maapähkel »

jyri kirjutas:Nõustun Vollifedjaga seekord-paeluss on see,mis koera kõhnaks ajab.Ja iga rohi teda ei võta kah.Oma kogemustest-kui tabletti koera 10 kg kaalule müüakse alla 20 EEK/tk,siis ta paelussi/e ei hävita.Ise ostan 25 EEK/tablett,kahe koera peale 5 tk(26+24kg) ja söödan 2,5 tk kummalegi.4 korda aastas,sõltumata sellest,kas olen pärakust "lehvivat" paelussisaba näinud või pole.

4x aastast...pikka iga su koertele...enda loomi kül niivisi ei mürgitaks....
alati mine järgi ja kontrolli hoolega.....
jyri

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas jyri »

Tänud,Maapähkel
Kõik mu siiani lahkunud laikad elasid 14+ aastaseks,ehk rohkem,kui kaasaja "krõbuskitel" kasvatatavad diivanterjerid.
Kõige rohkem mürgitavad organismi parasiidid,mitte nende tõrjumisvahendid.Muuseas infoks-üle 75% inimestest käib ringi "üürnikega",ehk paelussidega,saamata aru,miks neil üks häda teise järel.Ja analüüs ei näita midagi,sest solkmetel kah aktiivsus-ja passiivsusperioodid.Kui passiivi ajal teha analüüs-ei näe midagist.Sülitades intiimsusele julgen omal eeskujul väita,et kui ma omadest "üürnikest" lahti sain,muutusid drastiliselt minu toitumisharjumused kasvõi.Kui enne käisin öösiti pidevalt külmkaüpis kolistamas(üürnikku söötmas),siis peale vabanemist "söögikorv" vähenes tunduvalt.Nii on lood.
Pikka iga sinu loomadele paelusside tooitmisel.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas honkomees »

maapähkel kirjutas:... 4x aastast...pikka iga su koertele...enda loomi kül niivisi ei mürgitaks....
võid ju oma koeri lasta piinata ussidel, arvesta et ussidest lõplikult puhtaks ei saa sa koera kunagi. Ja iga päev sööb metsakoer ikka midagi ussidega sisse. Annad talle kondi, matab maha, laseb roiskuma ja sööb ussid sisse. Seega on 4X aastas ussikuuri teha on täitsa mõistlik ja vajalik. Eks ta mingil määral mürk ole jah, aga kahest halvast valida tuleb ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Jägervision »

Meil oli varjupaigas mingi hetk kass juba pikalt sees, sõi normaalselt aga ikka nagu koonduslaagrist tulnud. Läks aega enne, kui mõistsime nende teiste elajate vastu ka tõrjet teha. Iuuu, mis sealt välja tuli (öökiv smaili kuluks ära).

Aga lisaks ussirohutamisele tasub kaaluda koera toortoidule panemist. Ma olen erinevate kuivtoitudega koeri söötnud aastad (sh kõige kallimad, mis meil saadava ja kõige odavamaid vaid hädaolukorras) ja kui tundub, et kuivtoidul koer on ilus ja terve siis toortoidule pannes võtab ennastki imestama, kui palju parem võib asi olla. Pudruga sama asi tegelikult (ei ole see koer ikka terasöödik, kaer rohkem hobuste värk). Koera jaoks on liigiomasest toidust toitained kõige paremini kättesaadavad seega ka koera tervise seisukohast kõige parem ning on aidanud väga paljudel koertel vabaneda paljudest müstilistest tervisehädadest mille peale ka moodsate arstide mõistus ei hakka.

Toortoidu põhimõte on üritada koerale selline frankensten-saakloom kokku ehitada loomade osadest põhimõttel 80% liha (süda läheb siia alla), 10% söödavat konti ja 10% organeid (millest pool maks). Mulle tundub, et minu elukad saavad konti küll rohkem aga sellised % on targemate poolt välja toodud. Praegu peaks jahimeestel eriti hea hooaeg olema- minugi koerad söövad seda osa põdrast, mis parema kraami lõikumisel üle jäänud.

SIIN üks teema selle kohta.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas vollifedja »

Jah, meil sama-et kui mehed lihakeha puhastavad, jahinaised majataga sisikonna kallal(igale oma, vastavalt spetsialiseerumisele, eks) koertele süüa hankimas. Põdramagu on meie lemmik-organ, valad sodi välja, keerad teisipidi, klopid puhtamaks ja mmmm maius missugune koertele!
Pole minu koerad krõbuskeid saanud kunagi-puhas kodutoit(lasteiast tasakaalustaud jäägid +toores liha-kont.
Arvan, et need ussid, mis koer sööb oma peidetud varudest sisse pole ohtlikud see on läbimälutud, seeditud liha,-ohtlikud, arenemisvõimelised on ussimunad. Paljud koerte parasiidid hakkavadki arenema alles teat. aja möödudes sisikonnasmunadest. Ei luba omadel hiiri-rotte süüa-nendes on kõige enam igatsugu saasta, parasiite(siga saab kah neilt)Sealiha (organeid) annan eelnevalt sügaskülmas hoitult mõned kuud,
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Pauli »

Hiirtelt-rottidelt võib peale parasiitide veel igasugu peeni tõbesid saada - klassikalised õpikunäited on tulareemia, katk ja marutõbi. Aga kõige ohtlikumad on paelusside vastsed ehk põistangud - need riisitera kuni tennisepalli suurused valged või poolläbipistvad põiekesed kudedes ja siseorganite välispinnal. nende hulgas leidub ka sihukesi liike, kes koera seest läbi käinuna inimest suudavad nakatada (koera poolt väljasitutud munadest tekivad inimesel samasugused põekesed sisikonda, nagu sea või põdra sees näha). Ühesõnaga need peremehed, kes oma koerale süstemaatiliselt ussirohtu annavad, hoolitsevad kaudselt ka enda tervise eest.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Feen »

Vaatan Maapähkli postitusi, huvitav, kas tal endal ka mõni koer on, või jahimehena praktikat? Tarkusi jagub nagu kommunismi, aga reelelus kõlab lihtsalt targutamisena.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas Ax1600 »

Vaatasin siis apteegist ostetud (19eeku) tablette ja seal paelussi tõrje infolehel ilusti kirjas. Mis puutub loomade ja inimeste vaheliste suhetesse, siis otse loomulikult peab loomaomanik ka oma tervise eest hoolt kandma (kel loomad sel nakkussoht suur). Peatoidule iga kord ka mõned värske lihaga kondid juures. Õnnestunud jahis loomulikult ilma toore lihata ei jää. Kuna ise olen suht valiv ja eeltöötlus looma puhul ei ole alati hea, siis loovutan pigem koerale, kui ise ära tarbin.
Kerge soovitus: Kopse (kopsuuss) ärge keetmata koertele andke ja ka metssealiha ilma keetmata ei taha anda (keeritsuss).
jyri

Re: Probleem L-laika kehakaaluga

Postitus Postitas jyri »

Kopsude kohta jutt õige,aga (mets)sealiha kohta mitte.Ei soovitata toorelt, kuna võib nakatuda "Aujeski"(või kuda õigesti kirjutatakse) tõbesse-inimesele ei mõju,koerale küll- ja lisaks mistahes toores sealiha kutsub esile kõhulahtisuse,mis ei ole kõikse parem asi,eriti korteris koerte pidajatele.Trihinella koera ei tapa.
Vasta