Laika kutsikad

2005. aasta teemad
Sunny
Postitusi: 2
Liitunud: E Nov 29, 2004 7:11 pm

Laika kutsikad

Postitus Postitas Sunny »

Kas kellegil leiduks laika kutsikaid. Ühest emasest oleks vägagi huvitatud. Või on keegi planeerinud lähiajal oma Laikale pesakonda?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

hmm, Laika muidugi olla ammusel nõukogude ajal kosmoseavarustesse jäänud, nii et kuidas temalt enam kutsikaid saada.... ehk täpsustad, millist tõugu endale sobivaks pead ? :)
Sunny
Postitusi: 2
Liitunud: E Nov 29, 2004 7:11 pm

Postitus Postitas Sunny »

Sobivaks pean nii Lääne- kui ka Ida-siberi laikat. Kuna viimane koer jäi huntide saagiks. Soov oleks teda harjutada metsas jälge ajama kui ka kodus heaks seltsiliseks. Muidugi oleks eriti ahvatlev vene-euroopa laika, aga neid kahjuks meie maal väga vähe ringi liikumas. Põhimõtteliselt oleks huvitatud paberitega isendist, aga kui on olemas head vanemad, kes metsas tublid, siis oleks ka nõus paberiteta isendit vaatama. Emane oleks eelistatum isase ees
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Plaan panna Lääne-Siberi laikad paari kevade poole. Isa (valge-hall) on katsetatud nii suur- kui ka väikeulukite peal. Töötab normaalselt (arengu ruumi veel on), inimeste vastu kuri ei ole. Emase (valge) kohta andmed puuduvad, inimeste vastu kuri ei ole. Mõlemad paberitega
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

vene-euroopa laika

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

tegelikult pole vene-euroopa laika niiväga haruldane enam ühti.. meiegi plaanime pesakonda kevadeks.. anna teada, kui niikaua oodata jaksad :roll:

imelik, et minu nime alla ilmub "ajaja" ei aja ma kedagi.. istun ikka truilt kodus :D
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Jahimees »

Jahimehe naisuke kirjutas:
imelik, et minu nime alla ilmub "ajaja" ei aja ma kedagi.. istun ikka truilt kodus :D



Äkki ikka ajad meest jahti :lol:
Kas tuleb jaht???
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jahimehe naisuke kirjutas:tegelikult pole vene-euroopa laika niiväga haruldane enam ühti.. meiegi plaanime pesakonda kevadeks.. anna teada, kui niikaua oodata jaksad

Ka mina oleks kutsikast huvitatud :!: Mul millegipärast sellised kogemused ,et Vene-eurooplased hauguvad looma peale paremini .Mul on olnud mitu lääne-siberlast ,lähevad loomale peale küll aga haukuda ei taha.Muidugi võib see olla sugupuu viga :M
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

http://www.koer.ee/loefoorum.php?forumid=2799

Siin pakkuda täitsa pesuehtne Vene-Euroopa laika kuts - seega, kel tuli takus - uurige aga julgelt järele!

Ma ei oska siia pilti lisada - aga pilt on sellest poisist täitsa olemas - huvilised võivad meiliaadressi jätta - saadan pildi :wink:
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

oleks isegi huvitatud ühest laika tüdrukust kevadel,nii aprillis mais.millist tõugu ei oska öelda,eks see rohkem õnne asi mis satub. vahest on ida-siberlane rohkem lääne-siberlane kui kui paljud lääne-siberlased ongi või vastupidi.
oluline on rohkem see et vanemad ka reaalselt töötavad,ehk annab isegi kaeda ja et saaks loota ka abile kasvatamisel sest eks laika õpib kõige paremini ikka vana TEGIJA kõrvalt.
kuidas siis jääb,kas on midagi välja pakkuda 8)
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Laika kutsikad

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

To Gloss
ma arvan, et praegu kipub minema selle karu naha jagamiseks, kes veel mööda metsa ringi silkab - uups - praegu vist magada põõnutab..

Kui kutsid käes - anname teada - eks?

Koeramamma reklaamiks - haugub siga, põtra ja karusloomi. Metskitsede kohapealt ümmargune null - need mu oma viga.. nii armsalt kogu aeg meie õuepeal ja kutsikast saati olen keelanud koeral metskitse taga ajada. Koer on lahtiselt - kanu, kasse ja muid koduelajaid ei kiusa. Tegelikult jagab kassiga kuuti, kui ilmad külmad. Omapead jahil ei käi ja hulkumas ka mitte. Praegu tal "koolitusel" siledakarvaline foks. Eelmisel nädalal müdistasid suisa kahekesi urus ja tõid 2 mäkra välja.


Väga hea jahi-, diivani- ja näitusekoer.

Jahimehe naisuke,
ajab niiti nõela taha 8)
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Re: Laika kutsikad

Postitus Postitas madis »

Jahimehe naisuke kirjutas:Koeramamma reklaamiks - haugub siga, põtra ja karusloomi. Metskitsede kohapealt ümmargune null - need mu oma viga.. nii armsalt kogu aeg meie õuepeal ja kutsikast saati olen keelanud koeral metskitse taga ajada.


Minu meelest hea koer siis, aga kitse ei tohikski koer ju taga ajada. Ma võin muidugi eksida, aga minu meelest on küll nii.
beliving that the bow has soul
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Kippus ka noor vene-eurooplane kitse ajama. Sain ühel korral kitse ja koera vahele, ütlesin koerale kõva häälega paar sitta sõna ja asi oli kohe koeral selge.
Üldiselt on nii, et arukad koerad saavad aru mida nad tegema peavad ja kui looma eest ära ei lase, saavad aru, et pole vaja ajada. Isegi põdraga pikalt ei jända kui jaht mõnda aega läbi on.
koos koeraga
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kuulduste kohaselt vene-euroopa laika mitte ei "haugu paremini" (eks see ole konkreetsete isendite olemusest rippuv siiski) vaid pigem tegeleb looma peatamise ajal rohkem haukumise, mitte looma otsese füüsilise ründamisega. Seega siis kaudselt ikkagi haugub paremini. Kõige rohkem pidavat metsseajahis kihvade otsa jääma just läänesiberlasi, kuna need oma kõrge kasvu ja suhtelise agressiivsuse tõttu rohkem ründavad, eriti paaris või kolmekesi töötades. Naljaga pooleks võiks öelda, et pisike vene-euroopa laika ei aja siga nii närvi kui suuremad ;)
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

see eelmine sõnavõtt kehtib taksi või saksa jahiterjeri, mitte aga vene-eurooplase kohta. vene-eurooplane (edaspidi VE) jaksab loomaga rassida küll, pealegi ei ole ma üldse kindel, et koer peab tingimata sea hoobilt külili tõmbama või selga võtma. samas ei oska ma VE puhul metssea ründamise ja kinnihoidmise kohta küll midagi halba öelda. olen oma "venelaste" eest nii mõnegi sea noaga võtnud. tõsi, sellel on ka halvad küljed: iga talv on mõni suurem või väiksem koeralappimine :(

üldiselt mul on erinevatest laikatõugudest oma arvamus ja olen seda korduvalt siinsamas foorumis ka esitanud, kuid kasutan juhust ja teen seda veelkord: isiklikule kogemusele tuginedes (3 VE vs. 4 lääne-siberlast) hakkab noor VE kiiremini ja kergemalt tööle. samuti on ta universaalsem, ehk tunneb oma siberi suguvendadest suuremat huvi ka väikeulukite vastu. ja veel (see võib vabalt olla meelevaldne järeldus): VE on inimestega, eriti lastega, sõbralikum ja seltsivam, tigedaid isendeid esineb harvemini.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

No ei ole laika ülesanne looma füüsiliselt kinni hoida. Põtra näiteks "hoiab kinni" koer, kes tiirutab haukudes 10 m kaugusel ümber põdra ja lähemale ei lähe. Seaga on põhimõtteliselt sama asi
Noaga sea hukkamine on koerale väga halb eeskuju. No mida õpib koer kui peremees sea otsas on ja verd laseb. Tulemuseks on agressiivne koer ja tihedad arstivisiidid.
koos koeraga
Suletud