"Eesti Jahimees": rahastamine, toimetamine ja EJS juhtimine

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas mustlesk »

baddmann kirjutas:No eks ühel hetkel hakkavad seltsid-klubid vast viimaks jalgadega hääletama ?

BM


Ei tea, kas tasub seda ikka loota. Eestlaste kombe kohaselt viriseme igaüks omas nurgas ja laseme asjal kulgeda lihtsalt oma rada. Viinapitsi taga paljud härga täis ja kohe nõus luid konte murdma, aga vajalikul hetkel suu vett täis. Ja Kuldile, eestlase nahk on ikka väga paks, kohe hirmus hirmus paks.

ps. blondiinid pole mul kunagi jalgu nõrgaks võtnud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas baddmann »

Njah, ega ma ei saagi kohe öelda, et ma sellele tõeliselt loodan ja sellest märgi unenägusid näen :). Kuid vähemalt saab vähemalt selles foorumiski välja öelda, et EJSiga suhestumises on ka vastupidine liikumisvariant olemas, eksole ? Mitte ainult et miks peaks jahindusorganisatsioon EJS-i liikmeks astuma vaid et ka teistpidi on võimalik ja olenevalt olukorrast ehk ka põhimõttekindlalt käitumise jaoks vajalik. Samamoodi nagu EJS väidetavalt jättis endast mulje, et teda pole vaja tõsiselt võtta, on EJS harjunud ka allapoole kuvatava muljega, et ilma temata ei saa. Kas ka päriselt nii on, eks aeg näitab.

BM
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Pauli »

kakuke kirjutas:Et teised huvid nagu, kas panna kaanele metssiga või siis hunt või kas panna mõni jahilugu või paar lk piirikirjeldust? :D

Saad ju aru küll, et küsimus pole paaris pildis ega isegi tolles õnnetus küsimustikus. Küsimus on selles, et heidetakse üle parda rahva poolt heakskiidu saanud asju, mis mingil misiganes põhjusel kellelegi juhtkonnast ebamugavustunnet põhjustavad. Teised huvid: isiklikud vs organisatsioonilised.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas aadu kadakas »

Feen kirjutas:Kindlasti ühinen toetajaskonnaga. Tänud selle töö eest ajakirjas "Eesti Jahimees" ning avameelse ülevaate eest.


Samad sõnad. Aga vaata ikka raiska küll, mismoodi asjad käivad. Oli plaanis hakata viimast numbrit põhjalikumalt kommenteerima... Nojah, miski monoloogi võiks ju siiski kirjutada. Indrek S.E. ju avasõna lõpus kirjutab: "Ikka inimesed omavahel. Siis selguvad kiiresti üksteise vastakad huvid ja eeskirjad ning seadused saavad tehtud. Või oli viimane lause juba kolmanda ulmelise monoloogi algus?"
Aga Eesti ühiskonnas on ehk sobiv kasutada väljendit "monoloog tundmatuga". Ootad vestluse/arutelu/asjatoimetuse teiseks pooleks mõistlikku identiteeti, kuid vastas on tihti tundmatu "asi" - igaljuhul sobimatu inimesele, aga kuradi hästi töötab siin ilmas.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Arles »

Nii head foorumlased. Muidugi on tore kõik asjad poolt õuna näinuna paika panna aga sellisel juhul ei ole tegemist päris tõega. Praegu olen ise seisukohal, et Indrek tegi ajakirja jaoks palju head ning kindlasti on tema arvamus õige.
Samas on õige ka EJS-i arvamus ja otsus.
Võib-olla oleksin Indreku toolil ise istudes sarnaselt käitunud ja võib-olla seltsi juhtides nende moodi. Kogu pilti ju ei ole. Sestap ei teeks ma siinkohal kumbagi poolt maha ja arvaks, et siinkohal ühekülgne kriitika ja naised-saunas-rääkisid jutt ei ole päris kena.

Eks kirjutama praegu ajendas ka siin kõlanud üleskutse - teeme ühe suure organisatsiooni asemel mitu väikest .. nujah, on ka lihtsamaid viise endi nõrgestamiseks. Kui kellelegi ei meeldi tema klubi esindajate otsused, siis mille pagana pärast ta selle sinna ette siis valis?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas aadu kadakas »

Aga häda ongi selles, et seda tervikpilti "ei ilmutata". Eelpool oligi ju viide, kes peaksid siis selle teise poole õuna avalikuks tegema. Seda ka, et üsna tavaline on ju see, et "sul on õigus küll. aga..."
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole ma paraku Arlese mõttega päri. Kuhugi kuuluda, ei pea olema kohustus, pigem võiks see olla soov. Alati ei pea jääma kaasa plaksutama halli massina, kuna teised ju plaksutavad. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Feen »

Juhtide valimise osas on palju räägitud, et ise valime. Tegelikult võiks välja tuua skeemi miks on ladvikus see juhatus kes on. Keda valib lihtne jahimees, sektsiooni esimeest. Tema võib olla sobilik igati. Samas, tema käib ja valib voliniku, kes läheb ja hakkab EJSi juhatust valima. Seega, vahele jääb veel 1 aste, ka see isik võib olla igati sobiv, va see, et ta toetab neid isikuid, kes pärast palju kriitikat saavad. Protestimeeled lahtuvad selles süsteemis ära ning pigem kirutakse natukene ladvikut ning loodetakse, et äkki ei lähegi halvasti kui minnakse enda esimehe kallale. Selleks, et EJS-i ladvik sõltuks tavajahimehe arvamusest (kes valimise ajal enamasti ei tea keda valitakse või mida valitav endast kujutab) peaksid valitavad enne silma paistma oma tegevusega (ja ka siis pole alati välistatud, et ootused tegelikkusega kokku ei lange).

Ja kui polda rahul, siis kusagilt peab urgitsema hakkama. Alguses mõned urgitsejad ja kurtjad, siis rohkem ja lõpuks äkki piisav hulk, et midagi muudetud saaks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas baddmann »

Arles kirjutas:...Nii head foorumlased. Muidugi on tore kõik asjad poolt õuna näinuna paika panna aga sellisel juhul ei ole tegemist päris tõega...


Hmm. Mina ei tea, kas Indrek S.E. nimeline kasutaja sai kellegi käest suunise siia foorumisse tulla enda poole õunaga (julgen oletada, et ei saanud). Samas olen ma veendunud, et mitte keegi ei keelaks registreeruda Hegne L nimelisel kasutajal vms ja tulla siia samasse foorumisse ja teist poolt õuna meile näidata.

Pigem julgem ma isegi oletada, et tõenäoliselt enamik foorumlasi ootaks pikisilmi, et pelgalt nurga tagant lugemise asemel (mis on teada) võiks ka EJS foorumis esindatud olla ja kasutada n.ö siinset sotsiaalset meediumi oma töö hõlbustamiseks ja seisukohtadest teadaandmiseks. Seda, et see ei ole seni juhtunud, ei saa ette heita "esimesele õunapoolikule".

BM
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Arles »

Kahjuks ei esinda mina poolt õuna - mitte kumbagi. Lihtsalt ütlesin oma arvamuse. See, et Indrek enda oma ütles on ka tore.
Aga miks teine pool ei ütle ei pruugi olla tore. Näiteks püüaks isegi pigem jätta ütlemata ja jätta loll mulje juhul kui ütlemine teist poolt kuidagi kahjustada võiks. Olen isegi sellise lolli vaikijana pidanud olema. Ikka ütlen oma teadmiste baasil, et mõlemad käitusid pigem õigesti.
Loomulikult pooldan ise ka, et selts end siin foorumis aeg-ajalt väljendaks ja esindaks aga see on nende valikute ja prioriteetide küsimus.

Jutu teine pool kaldus meil aga demokraatiasse ja poliitikasse. On ju ka meie esindusorgan poliitiline. Mitte erakondlik aga toimib nagu väike ühiskond. Peaministrit me ju otse ei vali. Ja valikutrepil üks aste rohkem. Samas võime me oma seltsi esimehele pea iga päev helistada ning klubist läbi astumine või klubi esimehega kohtumine pole ka eriline probleem. Sellel trepil on tee küsimuste ja tagasisideni palju lühem. Tunnistan, et minul pole põhjust olnud praegust tegevjuhtkonda läbi esindusjada kritiseerida kuid saaksin seda vabalt teha. Feenil on õigus, et meie esindusmehed ei pruugi meie moodi mõelda - aga me saame ju neile oma soovidest teada anda. Milline oleks see parem tee? Koguda iga paari aasta tagant 15 kiloinimest suurde saali ja valida juhatust nagu parteikongressil ... või valida ainult iseseisvad kohalikud organisatsioonid, et jahimehed ka tegelikult nõrgemad näiksid ...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Lihtsalt selleks, et hajutada kahtlusi nagu ei oleks mina mina, vaid näiteks vanaproua Gustaffson, panin oma pildi siia juurde.
Samuti on Baddmannil õigus kahtlustada justkui kirjutasin oma selgituse kellegi suunamisel. Kuid tõsiasi, et ma ei tööta enam EJS ajakirjas ongi peamiselt sellest sündinud, et üldiselt ei saa mind suunata... peale mu kalli abikaasa muidugi. Tema käest söön mürki kui vaja ja liputan sabagi selle peale!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas aadu kadakas »

Arles kirjutas:Ikka ütlen oma teadmiste baasil, et mõlemad käitusid pigem õigesti.

Positiivsus on hea loomuomadus. Tänapäevase positiivsuse üheks väljendusviisiks on ka tolerantsus. Ainult sellega on too häda, et siia alla on hakatud liigitama ühtviisi nii häid kui halbasid asju soovimata neil vahet teha. Loomulikult on kõigil täiesti õigus kaitsta oma seisukohti, olgu siis seisukoht tulenev otstarbekusest või soovist muuta teiste seisukohti. Lihtsalt tõde on olulisem, kui kellegi seisukoht tõest.
Ma arvan, et ilmselgelt "mees metsast" ei saa oma esindajatelt piisavaid vastuseid. No kujutage näiteks ette, kui mingi "vana" hakkab juhte pommitama küsimustega. Varem või hiljem muudetakse olukord stereotüüpseks "ah jälle see ...". Feen nimetab seda 1 astet, mis vahele jääb. Mul meenub see hetk, kui hakati allkirju uue jahiseaduse vastu korjama. Mingitel kitsamatel kohtumistel, kus JS-ide esimehed asja arutasid lendus ikka õhku väljendus, et "mina see ja see esindan nii ja niipaljusid jahimehi ning minu allkiri tähendabki seda arvu, kuhu ma allkirja viskan..."(samas lokaalsel tasandil lahtist arutelu ei toimunud). Teiselt poolt on ka palju liikmeid, kes lihtsalt kunagi "nokka lahti" ei teegi. Võimalik, et mõlemates näidetes käituti pigem õigesti? Mulle aga tundub, et mitte sinnapoolegi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas baddmann »

Indrek S. E. kirjutas:...Samuti on Baddmannil õigus kahtlustada justkui kirjutasin oma selgituse kellegi suunamisel...


Eiei, just vastupidi.

BM
baddmann kirjutas:...Hmm. Mina ei tea, kas Indrek S.E. nimeline kasutaja sai kellegi käest suunise siia foorumisse tulla enda poole õunaga (julgen oletada, et ei saanud)...

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas aadu kadakas »

unt kirjutas:
mosse kirjutas:. . . Haakub väga kurvalt teistes teemades juba korduvalt tsiteeritud foorumlase PS'i arvamusavaldusega.

Aga just nii! PS on omalt seisukohalt lähtudes öelnud päris palju õigeid asju. Ja kui tagasi vaadata, siis - kust kohast sai alguse jahiäri/jahiturismiäri? Ikka sealt tipust. Ja süsteem on ehitatud üles nii, et "tipp" saab oma äridega praktiliselt alati igasse maakonda, igasse piirkonda, sest seal on olemas nende emissarid. Ja kust said alguse suured jahipiirkonnad? Jälle sealt tipust. Mis siis, et juba kolhooside ajal. Siis jahitati nendes suurtes piirkondades parteiladvikut. See süsteem oli mugav oma asja ajada ka vabariigi "viljastavates" tingimustes. Ja PS on seda oma sõnavõttudes korduvalt rõhutanud!
Miks ma siin ühes teemas mainisin, et siga ja kits peaksid olema "väikeulukid"?! Aga just sellepärast, et see lõikaks sellel "tipu" äril ja rahavool "naksti, munad maha!". Aja veel oma emissaride kaudu asja kui äkist on kõik maaomanikud saanud ise "isadeks". Muidugi, eks ikka saab, aga hakka nüüd iga "matsiga" läbirääkimisi pidama.
Ja palun, ärge nüüd enam mind liigikaitselisest aspektist ja ulukite arvukuse aspektist lähtuvalt rünnake. Ma tean neid ohtusid vägagi hästi. Peale selle, ei ole olnud seltskonda, kes nimetatud "looduskaitselisele" aspektile oma seisukohti kaitstes ei oleks rõhunud.
Aga ma näen ka seda, et suured jahipiirkonnad ja maaomaniku vägagi piiratud jahipidamisõigus ei anna maaomaniku kätte siiski seda hooba, millega "tippude" äri piirata. Ehk teisisõnu - maal elav jahimees/maaomanik võib väga suure tõenäosusega jääda edaspidises vägagi suurde "paluja" rolli. Ja see ei ole mitte PSi teene.

Asjalik ja julge avaldus. Ühinen paljus sisuga. Viimane lõik eriti. Teema püstitus muidugi pisut kitsam, kuid ...lisan mõne nüansi nö mõtteaineks ka omalt poolt. Arvatavalt on PS "ladviku(s)" (ehk seal, kus toimetatakse üle tavainimese peade) asjadega hästi kursis. Küsimus on ainult selles, millist osa ta siin meile nö "puust ja punaselt" paista laseb. Nähes EJS-i leigust jahimeeste esindusorganisatsioonina ja samas EEML-i jõulist võimuvõitlust jahiteemas, on täiesti arusaadav, et üks võte EEML-i poolt on sisemiste vastuolude tekitamine ning vaid negatiivsete tahkude esiletoomine (mis küll, tahes-tahtmata, vastavadki tõele). Tuletage meelde, milliseks lahmimiseks läks EEML-i poolt, kui EJS lõpuks otsustas "vastu hakata". Niisiis on ehk õigem esialgu vaadata/kaaluda seda varianti (mida on juba mitmes võtmes siin arutatud), et kuidas oma esindusorganisatsiooni parendada (kasvõi Feeni kirjeldatud variandid esindajate valimisest). No muidugi juhul, kui see ikkagi võimalikuks osutub.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: "Eesti Jahimees" rahastamisprobleemide käes

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... kajat.html

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht otsib oma töö jätkajat ja kuulutab välja konkursi

EJS tegevjuhi ametikohale

Tegevjuhi ülesandeks on seltsi juhtimine ja igapäevatöö korraldamine ning koostöö erinevate partnerite ja organisatsioonidega.

Pakume motiveerivat töötasu, vaheldusrikast tööd ja võimalust osaleda Eesti jahinduse tuleviku kujundamisel.

Ootame kandidaadilt orienteerumist jahindusvaldkonnas, head suhtlemisoskust, võõrkeeltena inglise ja soovitavalt vene keele oskust.

Palume CV ja kandideerimise avaldus saata ASAP ejs@ejs või postiga aadressil Kuristiku 7, Tallinn 10127 Eesti Jahimeeste Selts

Lisainfo:

Hegne Lump tel +372 5143505


Selliselt siis :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta