Kaugpommitamisest

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
jyri

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jyri »

baddmann kirjutas:OT:

Surfa ikka veidi arhiivis, siis näed, et mitte koertega rahulolu pole nendele nüüdseks vist juba ilusti-kenasti külge jäänud nimetuse põhjuseks ;)

BM

Äkki ütled,mis eesmärki sa ajad,norides minu kallal?Me pole koos jahil olnud ega vaevalt et juhtu kah,teineteist isiklikult ei tunne jne.Äkki tahad kuulda ja veenduda,et mina olen tegelikult :VS Teen sulle head meelt ja tunnistan,et olengi tegelikult :VS .Tahad kuulda,et mu koerad täielikud (n) -tunnistan,et mu koerad tõesti täielikud (n) Tahad kuulda,et ma ei oskagi lasta ja relvadest ei jaga midagist-avaldan saladuse-tegelikult ma polegi jahil käinud,koeri mul kah pole,relvadest rääkimata!
Kas läks nüüd kergemaks?
Idamaised targad oskasid tähele panna,et 1.Teisele tehtud "käkk" tuleb sulle endale kunagisti kindlasti kordades suurenenult tagasi.2.Ära vaata,kes räägib,kuula,mida räägitakse.Ja viimaseks 3:-kui loll saab teada midagist uut,on ta veendudnud,et nüüd teab kõike,kui tark kuuleb midagist uut,siis lihtsalt konstateerib,kui vähe ta teglikult teab.Eks loe see 3. ütlemine paar korda üle ja ürita arvata,mis kategooria alla oma norimisega kuulud.
Minul,nagu mainitud,poogen mida minust arvatakse,ei meeldi,kui segatakse kellegagi diskuteerimist,ja just ainult see häirib veits.Kuid midas ikka haige(te)lt inimes(t)elt oodata?
jyri

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jyri »

Muri kirjutas:On olnud võimalus harjutada laskmist 300 m peale ja tean kuhu millised kuulid jooksevad, olin kindel oma relvas, moonas, optikas ja kõige tähtsam iseendas,et suudan 300 m kauguselt surmava lasu teha. Elagu kauged lasud!

Ja ongi "kaugpommitamise" formuleering antud-nii kaugelt,kust OLED KINDEL ulukit tabama.Mitte ainult pihta saama,vaid nimelt tabama (y) .See siis minu resümee sellele teemale
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Wsm, Hendrik ja Muri on vastu võetud Kaugpommitajate Kõrgliigasse! :D Mees kes tunneb oma relva, laskemoona-kuule mida kasutab ja oskab mõistlikku-jõukohast laskemaad hinnata on tunnustust väärt! :)

Minu jahimaadel on ka kuldmedali :?: -trofee-suuruluk mida ma mitme aasta jooksul ainult põgusalt, vilksamisi olen näinud.
Aga, kui sügisel kohtume :shock: olen valmis väga pikaks ja kompromissituks lasuks, olen 100% valmis! :D
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, L Dets 11, 2010 11:08 am, muudetud 1 kord kokku.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jagwelt »

Kaupo mis maa pealt sul hakkab kaugmaa pommitamine? :M
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Algaja jaoks on iga üle 100 m lask kauglask! Kogenud jahimehe jaoks läheb "asi tõsiseks" :x suurulukijahis 150-200 m pealt! Väikeuluki jahis pakun kaugeks lasuks 250-300 m ja enam! :)
Hämaras on ka 150 m väga kauge lask! :roll:
jyri

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jyri »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Algaja jaoks on iga üle 100 m lask kauglask! Kogenud jahimehe jaoks läheb "asi tõsiseks" :x suurulukijahis 150-200 m pealt! Väikeuluki jahis pakun kaugeks lasuks 250-300 m ja enam! :)
Hämaras on ka 150 m väga kauge lask! :roll:


Kui suurulukile see maks.on 150-200m,siis milleks niipalju BC-st rääkida?BC 025 ja 0.5 juures vahe mõni cm kõigest,on siis vaja "algajat "segadusse viia" va selle teooriaga?Lasku millega tahab,peaasi,nagu MURI kirjutab,edukalt tabaks looma omamata taskus kalkulaatorit .
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas hendrik »

jyri kirjutas:Seda üllatuslikum on mulle foorumlase Hendriku pikk kiri,kust loeb välja vaid tema enda poolt "teiste suhu" pandud ütlemisi.Arvan,võin ka eksida,et koos internetiga kadus tal ka mingi ravimi toime,sest teisiti ei oska seletada nii mõndagi.Näiteks-6,5 mega 10,1 g omab 200m peal sama kineetilist energiat,mis kaliibrist .308 lastud Alaska 11,7g.
2.Eestis on ainult 2 eset,mille nime ees on lisa"million"-Toompea peldik ja Vabaduse platsi käkerdis.Koeri solvab ikka see,kes peremeest ei julge otse :mrgreen:
3.Tootjatehase(kuuli,auto,pesubulbri jne) soovitusi saab teooriaks nimetada tehnikast vääääga kauge inimene,sest kõik soovitused tuginevad katsete tulemustele,mis on aga praktika.

"Subjektiivne idealism" on mateeria olemasolu eitamine väljaspool teadvust.Meeldetuletuseks.


Jyri!

Keegi on vist jube ärritunud? Sul pidi ju poogen olema, mis sinust arvatakse, vähemalt oma jutustiiliga oled seda kindlasti näidanud ja tihti ise maininud. Ma saan aru, et sul tekkis 3 muret seoses minu postitusega, proovin sulle siis vastu tulla ja lahendust aidata leida.

1. Mis me peame hakkama pihta teadmisega, et tehaselaetud .308win ja 11,7 norma alaska kineetiline energia (1972J) ning nt 6,5x55SE 10,1g mega energia (2022J) on sarnased... Tore! Loodan siiralt, et antud laskemoona kasutajad oskavad sellest viimast võtta ning mäletavad ka seda, et elu ei alga ega lõppe kineetilise energia juures.

2. Eestis ei lisatagi eriti tihti millelegi sõna "million", see inglise keele kasutajatele.. Hüüdnimetuse "miljonikoerte omanik" oled sa ausalt välja teeninud enda sõnade kohaselt igakordselt jahininimekirjale lisatavale koerte hinnakirjale, kus peni haavamine 5000euri ja surmajuhtumi kompensatsioon 20 000euri. Otse kursiga korrutades ei tule küll miljonit krooni välja aga mõte on ikka sama ehk absurdne.

3. Proovi siis teinekord sellise asjaga mitte vääratada..

Üldiselt ma soovitaks heatahtlikult veidi vähendada seda "mina ja mu maailm" suhtumist, siin ilmas on ka teisi kodanikke peale Jyrri ja tema vaadete. Heade juttude ja asjalike kogemuste vastu ei ole ühelgi mõtleval inimeselt midagi, küll aga pideva, kohati pea lausidiootliku mölapidamatuse kohalt võib küll allergia tekkida. Kui sa ei usu, siis loe oma postitusi ja vaata igaks juhuks peeglisse ka. Siinne foorum peaks olema asjalike kogemuste ja võimaluste jagamise kohaks, mitte nende Jyriga kohandumine. Loodan siiralt, et ei pea Sinuga ühele jahile sattuma, sest kardan tõsiselt, et enamus aega läheb auru peale ära ja su "kullast" koerad lihtsalt korrodeeruvad samal ajal kui peremees oma pead mölast tühjendab.

Peace!

PS! Vabandan foorumi ees teemast kõrvalkaldumise pärast. Lisaks siia ka küsimuse foorumihaldurile, kas ei oleks võimalik foorumit nii kasutada, et mõne mehe postitusi üldse ei näeks ega teaks nende olemasolust?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jyri: suurulukile algab kaugpommitamine 150-200-st meetrist mitte ei lõppe! :lol:

Teatan pidulikult, et täna astus Tormis Saaremaalt Kaugpommitajate Kõrgliigasse! 8)
Üks lask! :D Jooksev põrsas, 345 m, mõõdetud GPS-iga, 308 Win, kuul 11.7 Norma Plastic Point, püss Mannlicher Pro Hunter, uus Zeiss. Sihtimispunkt 1.5 m ette, 30 cm üle turja, kuul selgroo alt läbi! :o

Ahjaa, püss ikka männioksale toetatud, muidu "käelt" oleks veel ulmelisem! :)
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, L Dets 11, 2010 8:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas hendrik »

Ma jätsin täna ca 350m pealt Suurele Kuldile lasu tegemata... Rabas kõrges lumes ja asjaolusid arvestades (ca 70cm lund) uskumatu kiirusega liikunud siga oli alul 300m kanti aga aur kulus looma soo kindlakstegemiseks. Pärast oli võsa segamas, ei tahtnud enam proovidagi.Naaberkütt uhas enda võimaluse saabudes siiski umbes 450m pealt 2 lasku .308 ja 11,7 sellierbelloti sp-ga. Võimsal kuldil muutus vaid minek vihasemaks, viga ei saanud õnneks. Head teed tal minna!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Tormis »

Sigaülbe tunne on küll, samal ajal kui sooli lasin, erapooletu komisjon tegeles mõõtmisega, öeldi, et koba, nõus aga neid kobasid hakkab natuke palju olema, nägin paralleelselt teega üle elektriliini minevat musta looma, jooksin tagasi teele jooksupealt optikat 12 peale kruttides, ennem teed toetasin püssi vastu mändi, sea kari läks üle tee, sihikurist oli põrsaste selja kohal, tõstsin nats kõrgemale, võtsin ette ja nats kõrgemale, vajutasin ja kellegi jalad siplesid kraavis. 280 sammu pealt hane laskmine sai ületatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas kakuke »

hendrik kirjutas:PS! Vabandan foorumi ees teemast kõrvalkaldumise pärast. Lisaks siia ka küsimuse foorumihaldurile, kas ei oleks võimalik foorumit nii kasutada, et mõne mehe postitusi üldse ei näeks ega teaks nende olemasolust?

Kasutaja Paneel -> Sõbrad & Persona non gratas -> Persona Non Gratas
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Isapull »

UUUU, Mehed!

Palun teemaalgatajana omavahel mitte "nattida". Hea diskussioonitava ütleb, et argumenteeri oma seisukohta teise seisukoha vastu, kui on mida öelda, mitte teise isiku vastu. Seega, kirjutised a. ala "ei tahaks sinuga ühele jahile sattuda" on siinkohal kõik liiast - pole vaja.

Räägime parem asjast. Õnnitlused Tormis'ele! Jooksev siga 345 meetrilt on väga tubli saavutus, väga hea, et kirjutasid meile palju ette ja üles võtsid, sedalaadi kogemusi ongi vaja jagada. Tänu Tormise kogemusele teavad nüüd paljud, et nii kaugelt tuleb 308-ga poolteist meetrit ette sihtida, seda kirjutas meile Kaupo. Keegi teine, olles samas olukorras esimest korda ja kogemuseta võib ennast kiruda, kui leiab lasu tabamuse kohalt sea asemel selle küljest ära lastud sabajupi, sõra, aga võibolla ka kabja, sarve :) vms.

Jahis ja laskmises on palju kiiret ja kainet kalkuleerimist vajavat mõtteainet, ehk, kui kaugel, kui kiirelt loom liigub, kas puhub tuul, millega lasen, veelgi põnevam - kas on ikkagi loaga määratud sugu, vanus.... jne, seega kõik reaaljahist tulenevad kogemused on oodatud. Jahil käime selleks, et saada positiivseid emotsioone ja kogemusi, jagagem neid siis siinkohal..

IP
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas -Ivar- »

Tormis kirjutas:Sigaülbe tunne on küll, samal ajal kui sooli lasin, erapooletu komisjon tegeles mõõtmisega, öeldi, et koba, nõus aga neid kobasid hakkab natuke palju olema, nägin paralleelselt teega üle elektriliini minevat musta looma, jooksin tagasi teele jooksupealt optikat 12 peale kruttides, ennem teed toetasin püssi vastu mändi, sea kari läks üle tee, sihikurist oli põrsaste selja kohal, tõstsin nats kõrgemale, võtsin ette ja nats kõrgemale, vajutasin ja kellegi jalad siplesid kraavis. 280 sammu pealt hane laskmine sai ületatud.

Kas sa lasid viimast põrsast karjast või võtsid lihtsalt sihiku karja esimes põrsa peale.(Kas sa tabasid kindlalt seda looma keda sihtisid või kukkus hoopis mõni tagumine sealt karjast)?
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Tooming »

Eelnevalt on kirjutatud, et kui palju peaks kuulil energiat olema, et surmata looma. Netist uurides, videosid vaadates jäänud mulje, et nii palju ikka looma surmamiseks energiat vaja ei ole, kui tabelis oli soovitatud ( mingi tabel, et seale nii palju energiat ja kitsele nii palju jne.). See tabel on soovituslik, tegelikkus on aga vist see, et see tabel on päris suure varuga :?:
Netis ringi kolades ja uurinud, mis kuule kasutatakse kaugpommitamiseks (jahtimiseks, mitte täpsuslaskmiseks), silma jäänud A-max kuul. Kannab vist päris hästi energiat ka pikkadel distantsidel + lõhub(tekitab suuri vigastusi), see omakorda võimaldab ka väikest praaki, kuul ei pea tabama täpselt "10" piirkonda.

http://www.youtube.com/user/figi94 Kitse-soku jaht. Mees kasutab 308. kaliibrit,kuuliks A-max ja lasud 400-525m. 308 kaliibriga on võimalik ikka päris pikkadelt distantsidelt jahti pidada! Lugenud ka artikleid kus peetakse 308 kaliibriga edukalt jahti kuni 500 meetrini hirvele.

Nb! Ei õhuta kedagi kaugele laskma. Seda võib teha, aga selleks peab olema ikka väga korralik varustus + kõva treening, mitte ainult tiirus kus tuult ei ole, vaid peaks kuskil avamaal trenni tegema. Jahimeestel kahjuks selliseid laskeväljasid ei ole :( .
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Joosep Käba »

hendrik kirjutas:Naaberkütt uhas enda võimaluse saabudes siiski umbes 450m pealt 2 lasku .308 ja 11,7 sellierbelloti sp-ga. Võimsal kuldil muutus vaid minek vihasemaks, viga ei saanud õnneks. Head teed tal minna!


Minu arust veidi vastutustundetu nii lasta. :shock: Lastakse ikka siis, kui ollakse tabamises kindel. Mis peaks olema see põhjus niimoodi huupi summida....
Kui sellise laskmise tagajärjel vigane loom minema läheb siis võtaks küll "kõrvad pihku". :?

Ise miski pommitaja pole. Pole olnd juhuseid (ca 8+8 harust põdrapulli 300 m peal seismas) ja ka vajadust. Kõige kaugem korralik lask olnud ca 220 m täiskuuvalgel viljapõllust kesik. Siis olid küünarnukid toetatud ja tundus, et peaks nagu minema. 30-06 9,7 g Sako SHH.
Tookord sai lausa kaks jutti võetud. Peale teis pauku pole aga sead kunagi veel põldu jäänud.

Kui minu(vastutatavas) jahis oleks mees 270 WSM-ga pigistaks silma kinni ja ilmselt oleks vajadusel just see mees kusagil põllul.
SKS-i meestele loeks sõnad peale ja valiks kohta. Mis siis et tohiks risti vastupidi.
Mu arust see super hea näide praeguse normi jaburusest selle kandi pealt.
Vasta