Kaliiber 28

2004. aasta teemad
Suletud
lempo
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 25, 2004 4:28 pm

Kaliiber 28

Postitus Postitas lempo »

Ootan infot sellise eksootilise kaliibri nagu seda on 28- kohta, samuti otsin kaaskannatajaid, kellel on selline sileraudne nagu kaliiber 28. Minul on selline nüüd olemas, tahaks sellele ka moona- relvakaupluses öeldi, et väikseim võimalik tellimuse kogus on ca 150 padrunit.
Seega kes on huvitatud koopereerume- võimalik tellida "Poleva" kuuliga 28 kal padruneid.
Juhul, kui osta selline kogus tuleks ühe padruni hinnaks ca 15 EEK.
Kui on huvilisi helistage tel 5053376.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Kas sul Lempo mittemidagi peale püssi 28kl ei ole?Enda 28-se relva ostsin 24 aastat tagasi ja kasutan ka tänapäeval vahel.Üht-teist on kõrvade vahele kogunenud.Vaevalt see teema siin eriti paljusid huvitab.Saada privaatsõnum oma küsimustega , püüan vastata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina olen üks neist "kaaskannatajatest". Siiani olen ise omale kuulipaugud laadinud. Järvere mehe käest Polevo hinnaga 2.5 kr/tk ja sellele rohtu alla 1.3g ja jookseb 50m peale kui vanakurat. Pole ise oma silmaga veel täpsemat sileraudset näinud. Eks see ka ole põhjuseks miks teisest loobunud pole. Kõige suuremaks mureks on olnud mul kestad. Nimelt polevo kuul tahab väga täpset kesta saada. Siiani on parimad olnud vaid isetreitud vaskkestad, kus kuul tihedalt sees istub. Mul vanaisa kasutas sellel püssil optilist sihikut ja blondot. Ütles, et sai praktiliselt kuul kuuli jooksma. Olen kasutanud ka poes saadavate kaavlipaukude plastkesti, aga nendega on olnud selline jama, et kesta vasest kapsel mille sees plast istub kaardub peale pauku nii kõvasti, et alumisse rauda seda sisse ei meelitagi. Proovisin ka teha sellist asja, et lõikasin kohe poepaugul roosi pealt ära, sellele kaalusin rohu peale ja Polevo otsa. Horisontaalsuunas tihedus hea, aga kuulid kukkusid kõik ca 20cm. Juu jäi niigi lühike kest liiga lühikeseks selle sammuga. Poest kui küsinud olen siis olen saanud vastuseks, et muu maailm tunneb selle kaliibriga püssi vaid haavlipüssina ja saada vaid haavlipaugud. Nii palju kui ise olen erinevatel moonatootjate lehtedel kolanud pole kohanud neist ühelgi kuulipauku. Isegi sportingut harrastavad mõned proffid selle kaliibriga. :shock: Tean siit foorumist vähemalt kahte, kellel selle kaliibriga püss kodus. Räägi nüüd välja, et kes ja kus pakub seda moona? Mis tootja jne. Vaatamata korralikule hinnale ehk on olemas isegi huvi. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Millegipärast arvan, et ainukesed, kes sellistele imelikele kaliibritele kuulipauke pakkuda võivad, on leedukad
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
lempo
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 25, 2004 4:28 pm

Postitus Postitas lempo »

"Poleva" kuuliga 28 moona pakkus Deerhunter Tallinn Faehlmanni 3.
Käisin seal ise alles hiljuti. Samas oligi probleem tellitavas koguses, sellest tulenevalt ka ühe padruni hind.
Mida rohkem tellida seda odavam tuleb padrun. Terve karp oli vist ca 270 padrunit ja selle koguse puhul tuleb padruni hind kuskil 11- 13 EEK.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

teema tore! ka minul mainitud kaliiber olemas ainult selle vahega, et alumine on vintraud. Püssil ka optika peal ja seetõttu olen kasutanud tugevamat rohulaengut. Polevole 1,7g sokolit. Lähipäevadel plaanis üks relv veel hankida kui õnnestub. Metsas kasutan ikka pronksi aga tiirus oma laskmishimu rahuldamiseks kasutan omavalatud tinakuule millel 50m peal täpsus täitsa hea. Sama tinakuuliga lasin 9 aastat tagasi ka põdra läks mõned sammud üle tee metsa ja seal maas ta oli. Püss väga hea aga kuna kuulid kerged siis soovitan tugevamaid rohulaenguid kui 1,3. Ja kuna metsea jaht toimub ikkagi enamjaolt põrsastele siis paremat kaliibrit raske leida. 12 kal kuuliga lased ju põrsa pooleks.
naised saunas rääkisid
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lempo-> ega pole teada, et kes moona tootja on?
Teadjamiis -> Mis kuule ise valad kui saladus pole? Kas valad ka teistele?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

ei ole saladus, kunagi ajakirjast "oxota" sain joonised vormi valmistamiseks ja üks kohalik rauamees tegi valmis. Ei oska ta nime öelda (raamat on kodus) aga välja näeb nagu õhupüssi kuul. vorm koosneb viiest osast ja iga endast lugupidav treial teeb ta valmis. Endal siuke probleem, et tina sulatan toas pliidi peal ja saan teha paarkümmend kuuli jutti ja siis on kopp ees. Kui teen pundi kuule valmis siis annan teada.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

teadjamiis kirjutas:Ei oska ta nime öelda (raamat on kodus) aga välja näeb nagu õhupüssi kuul.


Ma vis arvan, et see nimi eesti keeles võiks olla diabolo, meil ka üks jahimees neid valas ja ostsin talt kunagi ühe partii, jookseb peaaegu ideaalselt. (y)
Aksel
Postitusi: 10
Liitunud: T Dets 07, 2004 4:43 pm

Postitus Postitas Aksel »

Mul on TOZ. Ostsin ta sügaval vene ajal rebasejahiks ja arvasin tast saavat head kuulipüssi. Hea kerge, lühike - urujahil ja padrikus väga viis. Moon - vaskkestaga igavene jama, ei saa haavleid kinni. Peamine aga, et relv tehtud paksu kesta jaoks ja pikale tuletongile, siit haavli hajumine. Rohtu võib julgelt rohkem panna, peaasi, et haavlilaeng või kuul kaalus on. Ka vormi, diablo, lasin teha. Pole relva teab mis ajast kasutanud, sest urujahti pole mõtet teha ja rebast põllult ka temaga ei lase. Täna ma enam sellist relva ei ostaks. Kui keegi soovib, tean kahte täiesti uut relva, mis pole paukugi teinud.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Mul ka koorus peale aastaid katsetusi välja õhupüssi ja blondo hübriid.Vorm neljast osast.Hea taga koeraga padrikus müdistada.Kogu paugu hind tuleb vast endale 1-2 kr vahel.Ma ei teagi palju tänapäev SOKOL maksab. Kuuli kaal19gr. Katsetanud olen 12 kuni 25gr -ni erinevaid kuule. Kuul istub pinguga kestas.
Suletud