On tegude aeg.

Vasta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Pauli »

Aga mulle kerkis silma ette järgmine pilt: täissuitsetatud tagatuba, ainsaks valgusallikaks eebenipuust kirjutuslaual olev rohelise varjuga laualamp. Laua taga tugitoolis istub Eelmaa ja keerutab jämedat Havanna sigarit näpu vahel. Teisel pool lauda, seljaga ukse poole, seisab mureliku näoga Varblane. Eelmaa põrnitseb lauda, siis Varblast ja uuesti lauda ning ütleb sõnu venitades: "Aga seltsimees Volmeri suhtes võtke tarvitusele, ... hm ..., meetmed." :roll: :) :D :lol:

Tõsisemat juttu kah: lugesin läbi Baddmanni viited Põhja-Ameerika jahinduse kohta, aga ei saanud suurt targemaks. Jutt oli liiga laialivalguv ja kiidukõnelik. Nagu ma aru saan, siis neil seal baseeruvad nii jahindus kui looduskaitse valitsusvälistel organisatsioonidel. Tore on, aga kuidas see süsteem reaalselt töötab? Kuidas toimib alade majandamine ja muu säärane? Piirkondlikud erinevused on arvatavasti suured, aga üldised võtted peaks ju samad olema.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Feen »

Paistab, et mõnel mehel on Volmeri suhtes selline paanika, et kõik foorumis sõna võtvad kasutajad on Volmerid ning kõik lindistused jms kah :D Oleks siis pris nii, saaksid nad nö ühe "vaenlasega" tegeleda. Jama on see, et maaomanike seas on neil palju suurem vastuseis kui nad karta oskasid. Lisaks, ma kunagi ehmusin päris ära kui ma normaalse koosoleku-kultuuri juurest sattusin meie jahiseltsi koosolekule. Hiljem kuulsin, et paljudel korteriühistutel käib ka asi nt nii. Ei kujutanud ettegi, et selline jama võimalik on. Lindistuste ja muljete järgi paistab see EEMLi koosolek ka päris ämber olevat. Rohkem mokalaat kui arvestatav koosolek. Juriidileselt pole nagu midagi, kandepinna osas pole midagi. Sama hästi oleks võinud siis oma jüngrid (kes ikka takka kiidavad) sauna kutsuda ja seda ametliku seisukohana serveerida. Siis poleks lindistusi ka... mis kõrvaldavad võimaluse liialt eitada ja edasi hämada. Probleem, kohe võetakse lugu ette, kuulatakse jms.

Seda ka palju mainitud, et lindistuse keelamiseks pole juriidilist alust. Kui mingi ime läbi tekib, siis protokollimise (kuulaja poolne märkmete tegemine) keelamiseks pole kindlasti alust. Kui kogemata keegi saab kogu selle koosoleku sõna-sõnalt konspektina paberile... :D Kui kellelgi liialt aega ja viitsimist, siis kõik arutatud punktid, arvamused (hiljem ka analüüs, miks midagi kusagile suunati, kus olid puudujäägid jms selgitavate märkuste osa) võiksid olla mõnel lehel välja toodud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas ozz »

See süsteem tuletab mulle meelde ühtesid kodanikke kus oli " MINU ARVAMUS ja Vale ARVAMUS"! Mul on väga suur soov edasi sorida selles rumaluses! Kuna moded on suurest "hirmust" :lol: lindistuse kõrvaldanud siis äkki keegi viitsib stenogrammi kirjutada ja üles panna!? Must valgel on "nalja" kindlasti rohkem- saab õhtul paari (b) kõrvale üles alla skrollida ja naerda nagu Šveiki lugusid lugedes!? Küll aga loodan, et peale sellise palagani suure kella külge panemist, on Jahimees ka arvestatav partner teistele!?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Eik »

ozz kirjutas: Kuna moded on suurest "hirmust" :lol: lindistuse kõrvaldanud


Moded on küll sellest süüst priid, meie pärast oleks see salvestus võinud siin rippuda kas või viimsepäeva laupäevani :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Feen »

Stenogramme võivad päris mitmed koostada :) Kui keegi huvi tunneb, siis ma tean kedagi, kes võiks miskit edastada :D Vist küll ainult neile kes sellele kellellegi tuttavad on, mine tea kes infot tahtma hakkab ning ei pärast Ando viriseb, et avalikku infot edastatakse avalikult.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Mart »

Sain ka sellise kirja 29.01.2011
Tere

Lugupeetud administraator

Palun EEML jahindusfoorumi lindistus viivitamatult foorumist ( viewtopic.php?f=14&t=7378&start=135) eemaldada ja kustutada. Hoiatame võimalike õiguslike tagajärgede eest. Foorumi lindistamine toimus ilma foorumi korraldaja loata ja osalejaid teavitamata.



Eesti Erametsaliidu juhatuse nimel



Ants Varblane

tegevjuht


Hr Ants Varblane ei ole nüüd küll see inimene, kes tuleb mulle ütlema, milliseid postitusi foorumist kustutada. Meil on foorumi reeglid paika pandud ja vastavalt neile administreerimegi.
Samuti ei tea ma ühtegi õiguslikku reguleeringut, mis oleks sundinud mind kõnealust postitust kustutama, samuti takistama lindistuse avalikustamist üldse.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:D Sai ju ennustatud ,et pööratakse tüülli (maaomanikud) ja seda veel enne ,kui asjaks saab minnagi.Mis veel siis toimuma hakkab ,kui neile mingine privileeg antaksegi :D Kõige naljakam on see ,et "klobitakse" valet meest.Volmeril polnud ju selle lindistamisega ja siia ülesse riputamisega midagi pistmist,mees pole siin isegi konto omanik ,äge! :A :A Ma loll ei viitsinud seda janti kuulata,nüüd kahetsen! Pange ikka uuesti ülesse! :D
Ps. Härrased ju teatasid enne foorumit,et selle otsused ei ole neile siduvad,mis hääletamist seal siis veel .... :)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Pauli »

mosse kirjutas:Aga mulle kerkis silma ette järgmine pilt: täissuitsetatud tagatuba, ainsaks valgusallikaks eebenipuust kirjutuslaual olev rohelise varjuga laualamp. Laua taga tugitoolis istub Eelmaa ja keerutab jämedat Havanna sigarit näpu vahel. Teisel pool lauda, seljaga ukse poole, seisab mureliku näoga Varblane. Eelmaa põrnitseb lauda, siis Varblast ja uuesti lauda ning ütleb sõnu venitades: "Aga seltsimees Volmeri suhtes võtke tarvitusele, ... hm ..., meetmed." :roll: :) :D :lol:

Jutustus jäi ennist pooleli, asi läheb edasi nii:
Varblane pöördub minekule, kuid uksel peatab teda Eelmaa hääl: "Oota, üks asi veel. ... See foorumipidaja ... mis ta nimi oligi ... Mart mingisugune," Eelmaa raputab sigarilt tuhka, "see kah." Põrnitseb lauda, siis Varblast ja uuesti lauda ning ütleb sõnu venitades: "Vaata, et asi paistaks õnnetusena."

Jätkub.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Suurema sõpruskonna süvaanalüüsiks välja pandud, väheke teavet ka juurde.

Tõnno koos EEML-i juhatusega.

Jaak Volmer rahule jätta.

Muidu tuleb ''rähn'' ja ''koristaja'' tuleb luuaga.
Juristi võtavad ka kaasa ja ajakirjanikud saavad väga hea materjali enda käsutusse.
Manused
EEML koosoleku esimene pool.WMA
(23.94 MiB) Allalaaditud 5148 korda
EEML koosoleku teine pool.WMA
(21.63 MiB) Allalaaditud 5148 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Eik »

Vabandused Ando Eelmaalt vastu võetud ja kokku lepitud, et tema Vabanduse ka foorumile esitan.

Jaak.

P.S. Samuti palun kõigil kuulata Kuku Raadio arhiivist Ilmaparandaja 29.01 saadet.

J.


-------- Forwarded Message --------
From: "Ando Eelmaa" <ando.eelmaa@neti.ee>
To: "jaak.volmer@ejs.ee" <jaak.volmer@ejs.ee>
Cc: "Eha Valeikiene" <eha@vilmets.ee>
Date: 31.01.2011 12:15:33
Subject: Vabandus

Tere!

Pean EEML juhatuse nimel vabandama, et eelmine kiri, kus Jaaku süüdistasin loata salvestamises, oli tehtud väärale informatsioonile tuginedes ja ennatlikult.

Seetõttu vabandan nimetatud intsidendi pärast, ning loodan, et Jaak andestab ebaõige süüdistuse.

Loata lindistamise fakt iseenesest toimus. EEML ei pea siiski asjale suurema kaalu andmist otsatrbekaks, kuna tekkinud kahju ei ole märkimisväärne.

Parimat
Ando Eelmaa
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Pauli »

Krt, tuksi keerasivad mu ilusa järjejutu, ma just hakkasin hoogu minema, kolm järgmist episoodi oli juba ette valmis mõeldud ja nüüd sihuke asi. Aga tuleb tunnistada, et herr Eelmaa peab ikka üks äraütlemata aus, lahke ja sooja südamega inime olema - vaat kui ilusti vabandab, kohe pisar tuleb silma kui lugeda.
P.S. Minu vanaisa õpetas mulle ikka, et enne kui katsuda maas vedeleva reha pulki jalaga katki astuda, tuleb kontrollida, ega rehal vart taga pole. Mõnel teise mehe vanaisa vist nii tark ei olnud.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mosse.

Aga järjejutt võib ikka edasi kesta, just hakkas huvitavaks minema :wink:
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul samad sõnad nagu Uugametsalgi. Oli tõepoolest hea lugeda ja teemast ka väljas ei olnud, sest nüüd sobib siia teemasse põhimõtteliselt kõik :D . Mõtete kogumiseks, personaalselt Mossele, üks klipp filmist "Burn after reading": http://www.youtube.com/watch?v=46h7oP9eiBk
Aga huvitavad kukerpallid on see jahiuutmisteema sisse küll visanud. Mehed ju soovitasid Eelmaale, et ärgu tehku end ja eeml-i naerualuseks ning lükaku asi kevadesse.
Aa, see ka, et tegelikult olen mina Volmer :D
Punarebane
Postitusi: 31
Liitunud: P Okt 25, 2009 9:52 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Punarebane »

Hetkel osoonis räägib ka uuest jahiseadusest.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sarvik kirjutas:....ja olen alati nõus põhjendama miks need asjad just nii võiksid olla :lol: :lol: :lol:


Teie väljapakutud variandi kohta.
Sisuliselt tänane olukord praktikas, ehkki praegune jahiseadus jahiõigust maaomanikule pakub.
Kas jahiõigus oleks jahikorraldaja õigus ka siis, kui maaomanik omab kõiki vajalikke dokumente jahiks(on pädev seega jahikorraldajaks), loeb oma kinnistu jahipiirkonnaks ning peab jahti näiteks väikeulukitele (kuna ringpiir suurulukit ei võimalda)? Või on jahipiirkond KKM-i määrusega, mis antud JS-ile ning see on nn "kõvema jahiõigusega", kui eelpool kirjeldatud üritaja?
Väljapakutud variant võib tekitada vastuolu kinnistule sisenemisel ja seal jahieesmärgil viibimisel, kui näiteks kinnistu on tähistatud ja piiratud ning omanikud ei soovi, et seal jahti peetakse. Siinkohal ikkagi kokkulepe vajalik.
Selline variant võiks sobida tõepoolest nn üleminekuühiskonda. Regulatsioon peaks aga olema seejuures turismijahil, sest muidu ei erine tänane segadus ses osas tuleviku "pudelikaeladest" mitte oluliselt.
Vasta