kasutatud sile? usaldusväärne relvaärikas?

2004. aasta teemad
fenzo
Postitusi: 8
Liitunud: N Nov 25, 2004 3:02 pm

kasutatud sile? usaldusväärne relvaärikas?

Postitus Postitas fenzo »

Tere,
Ütlen kohe, olen jahinduses algaja, kuid huvi selle vastu tohutu. Olen tutvunud siin foorumis ingasugu infiga, ning enamus teadjad mehe soovitavad esimeseks relvaks ikka sileraudset, arusaadav. Kuid samas kui asjaga nii kursis ei ole, ei tahaks eriti suuri summasid panna esimese relva alla, seetõttu otsustasin et prooviks kasutatud. Siit ka mu küsimused:

* Millist (mark, mudel) siledat soovitate, nii suur kui väiksema uluki jahiks, mis oleks kõige optimaalsem?

* Ehk oskate õelda mõnda usaldusväärset kasutatudrelva ärikat, et tüüp ei hakkaks saasta pähe määrima?

Igasugune info teretulnud!
Tänades, Lemps
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=214
Kui viitsid veel sorida siin foorumis ja kasutada otsingumootorit siis leiad ka ülejäänutele küsimustele vastused. Need Sa pead ise leidma, teised võivad jäädagi soovitama. Tegelikult vihje päälikule, mida aeg edasi seda enam tekib foorumisse tegelasi sooviga omale esimene "toru" soetada. Mõistlik oleks vist avada foorum ESIMENE RELV vms ja selle all kõik selline läbi kord korralikult nämmida? :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
fenzo
Postitusi: 8
Liitunud: N Nov 25, 2004 3:02 pm

Postitus Postitas fenzo »

jah, see jutt täitsa õige, et sõiks olla selline koht nagu "esimene relv", ning tänan lingi eest, kuid see pole ju päris see mida ma küsisin...ok, pool vastust on nagu olemas, et siis kas IZH-12 või TOZ-34.
Aga kaupmeest? lehekaudu nagu eriti ei julge...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Proovida võid ju ikka. Oluline on nt. see, et sellega enne ostmist tiirus käid. Siledal paistavad roosteplekid ka välja (vaatad torusse, normaalses valguses, kindlasti on see õlitatud ja läigib ning eredas valguses (liiga tuhmis ka) puhastatud roosteplekke ei märka. Siis vaata, et kusagil mingeid lokse seel poleks. Vaata kas kätte istub. Kui kuulist plaanid lasta, siiis oleks hea kuid tsokid poleks väga tugevad (no, mul 0.75 ja 1.. linnujahiks hea, aga kuuliga laskmisel paras jama).
Nii, et kui relva ostma lähed, siis uuri tiirus proovimise võimalust, teadmisega, et padruneid sul endal pole (kui ma ei eksi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Hea Fenzo. Päälkiri sai vähe karm, ärika all mõtled kindlasti relvakaupmehi. Tallinna pool võib küll soovitada nii Küti Äri, Jahipauna kui Deerhunterit ( järjestus täiesti juhuslik). Kuulutuse peale võid osta küll kui oled ennast vähe harinud Kakukese soovitatud viitelt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

fenzo kirjutas: Aga kaupmeest? lehekaudu nagu eriti ei julge...



Aga mis mitte lehe kaudu, mina sain terve komplekti 9-10 aastat tagasi 2000.- krooni eest, püss IZ-12, 2xpadrunivöö, palju haavleid, padruneid ja muid komponente, pluss hunnik laadimis riistu. Vanem mees oli ja lõpetas just jahipidamist, läksin ise Tallinnasse järgi ja tõin ära.
fenzo
Postitusi: 8
Liitunud: N Nov 25, 2004 3:02 pm

Postitus Postitas fenzo »

nojah, ärikas või kaupmees, suht vahet nagu pole, kuid pidasin silmas rohkem sellist kohta, et äkki on selle(kasutatud relvade siis) jaoks kohe eraldi pood vms, või kas äkki Deerhunt`is ja ka teistes relvaärides on müügil kasutatud relvi?
Kui nii siis võib muidugi selle sõidu ette võtta, et siis proovida erinevaid relvi, et kuidas istub/laseb/jne...
Ja selle lehekaudu asjaga on nii, et enamus kes ikka müüvad ju mandri inimesed, ning kui igakord lehest midagi leian ja hakkan siis oma tagumikku hiiumaalt kohale vedama, läheb see lõbu mulle 3 korda kallimaks kui osta kohe uus relv :(
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See omaette "Eestimaalt" kohale sõitmine on küll kallis jah. Veel võid proovida ka Kuristiku tänavalt Jahimeeste seltsist. Jahimeeste sesltsis on ka tihti kuulutused müügi kohta olnud. Muidugi uuri oma tutvusringkonnas, kas ei ole mõnda vanemat tuttavat jahimest, kes tahab püssi ära müüa. Paljudel vanematel meestel on sileraudsete arsenal kodus ja mõne püssiga pole iidamast-aadamast enam pauku tehtud. Samuti politsei käest võid uurida. Sinna satub ka teinekord täitsa korralikke relvi, millised lähevad lihtsalt hävitamisele omaniku surma tõttu. Üldreeglina neid püsse komisjonikorras poodi ei viida, sest pood soovib komisjonitasu kaupluses hoidmise eest, mida aga pärandvara saanud isik ei taha maksta ja seetõttu lähebki täiesti kobe törts hävitamisele. Kes otsib see leiab. Muideks ega sealt suurtest "relvaärikate" poest relva ostmine on samuti õnnemäng. See tasu, mis sul tuleb katsetamise peale tiirus juurde maksta "relvaärikatele", teeb sama välja, kui osta uus sileraudne.
ikka lõbusalt
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kas keegi mitte kunagi ei soovitanud vaadata Raplasse, seal olevat vanu vene relvi ja palju :? Et FENZO, kahjuks täpset vihjet anda ei suuda aga ole hea, uuri-surfa siin foorumis, kusagil oli pikalt teema...Ka telefon figureeris.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Raplas on tõesti pood,rääkisin ise just eile omanikuga,on uusi ja on ka kasutatud relvi.Omanik ise ka tore mees teab ja tunneb asja.Helista ja uuri järgi
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

fenzo kirjutas: siis oma tagumikku hiiumaalt kohale vedama, läheb see lõbu mulle 3 korda kallimaks kui osta kohe uus relv :(


Soovitaks vaadata ka kodu ligidalt.Keegi ikka müüb.Lase jutt lahti ja varsti, ennäe imet, hakkab pakkumisi tulema.Mõni mees pole oma kappi sellise pilguga võib-olla vaadanudki,et midagi ära müüa.Ja Hiiumaa küllalt väike,et keegi püssiga enne müüki mingit jama hakkab tegema.
Õnne relvaostul!
fenzo
Postitusi: 8
Liitunud: N Nov 25, 2004 3:02 pm

Postitus Postitas fenzo »

jah, väkie ta on see hiiumaa. Mingil määral uurind ka et kus ja mis, kuid sellest "suurusest" tingituna on ka see sama valik selline. :(
Aga sain ka selle Rapla nr, tänud kõigile vastanutele!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

miks sa just pukki tahad? olen neid mitmeid pidanud ja löpuks ikka iz-58 kasuks otsustanud. Venelasel hästi önnestunud relv ja hind ka taskukohane. Toz-34 on väga örn relv ja sellega pead käituma nagu armukesega. Pukid on ilusad kull aga ega metsa näitusele lähe. Olen vahetanud Toz-34del köveraks väänatud vinnastushoobasid ku"mmnete kaupa ja vedrud tukivad ka purunema.
naised saunas rääkisid
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

teadjamiis kirjutas:miks sa just pukki tahad? olen neid mitmeid pidanud ja löpuks ikka iz-58 kasuks otsustanud. Venelasel hästi önnestunud relv ja hind ka taskukohane. Toz-34 on väga örn relv ja sellega pead käituma nagu armukesega. Pukid on ilusad kull aga ega metsa näitusele lähe. Olen vahetanud Toz-34del köveraks väänatud vinnastushoobasid ku"mmnete kaupa ja vedrud tukivad ka purunema.


Vinnastushoobadega on see jama jah et kipuvad kõveraks minema :oops: Asja mõte on selles et kui tunned et mingi liikumine on takistatud siis ei tasu asja jõuga lahendada. Asjade õppimiseks on kaks teed valulikum ja valutum tee, mina valisin kahjuks valuliku tee, aga nüüd on asi selge ka.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

said tiba valesti aru, ise ma neid kõveraks ei ole väänanud, küll aga on palju hädalisi käinud minu juures hoobasid vahetamas ja sirgeks väänamas. Olen näinud isegi keskelt kokku keevitatud hoobasid. Kõige jõhkram relva vägistamine mida olen näinud oli see kui üks "spetsialist" raius peitliga IZ-27-l lae põsed lahti kuna muidu ei pääsenud vedrusid vahetama.
naised saunas rääkisid
Suletud