Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas vallo »

Ega isand Isapull ole veel oma lintliikurit lammutama hakanud ja mootorit suurema vastu vahetama? Mul oleks vaja seda rotaxi 500 cm3 mootorit. Vahetaks oma töösaanile väheke suurema pääle. Praegune 300 cm3 rotax jääb sula lumega ja söödakelguga natuke lahjakeseks.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Pauli »

Vaata et siis saani käigukast pärast 500 kuubikule lahjaks ei jää.
Tavaliselt need käimarid küll terve mudelirea peale ühised ja ehitatud väikese varuga võimsama tol hetkel rivis olnud mootori järgi, aga iial ei või teada.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas aivar00 »

Kuskilt foorumist lugesin Isapulli Terri remondi kohta. Mälu järgi läks esialgu sama mootor peale koos täiendustega. Ja muideks Vallo tänavu talvel ei tule enam nii palju lund kui eelneval paaril.
Põhjuseks asjaolu, et paljud inimesed on endale korraliku lumetõrjetehnika hankinud.
ikka lõbusalt
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Isapull »

Jajahh, seesama ta on.

Kahjuks tuleb hr. Vallo mootorisoovile vastusena tõdeda, et mootor juba uue raami peal ja hetkel käsil elektrisüsteemi aretustegevus. Uued lindid on ka valmis. Auto mootor oleks uhke peale saada küll, kuid tehniliselt on see päris keeruline ülesanne. Esimene takistus on sealjuures variaatoripoolse saale asendamine laagriga. Kusagil Peterburi kandis mingis tehases on mehed selliseid asju teha lasknud. Kes, kus ja palju töö maksab, seda ei tea, seepärast jäi valik vana Rotaxi kasuks.

Ja lund pole seepärast maha tulnud, et meil Terri veel pooltoores :D :D :D

Tervitades, IP
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas vallo »

Näedsa, ma juba vaimusilmas hakkasin sani tuunima 8)
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Isapull »

Kahtlen, kas see nüüd lohutuseks öeldud on või mitte, aga ega ma poleks sellest mootorist loobunud. Meil üks töösaan kuuri all, Lynx, mil 250-ne Rotax peal. Käis ka mul kunagi mootori vahetamise mõte peast läbi, sest söödakelguga sõites ja kui keegi veel peal istub on tal minek raske küll.
Käigukast võib siinkohal seada omad piirangud küll. Kehva lugu, kui see hooaja keskel sõrad pange viskab. Eks selle tehnika asjaga on samuti kui siiliseksiga - tahtes kiiresti ja tormakalt teha - võib valusasti haiget saada. :shock:
T., IP
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Isapull »

Lisan siia ühe FB lingi, kus on Terri 30-st mõned fotod ja videod, kui huvi peaks pakkuma.

http://www.facebook.com/#!/pages/Vi-som-%C3%A4lskar-Terri-30/293296747239

Tervitades, IP
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas empudogy »

Eelmine talv sai kõikidele kolmele Argole lindid peale pandud, ning ei jäänud ükski koht külastamata. Kui kellelgi huvi, siis kirjutage, võin pikemalt rääkida. auto24-jas on kaks praegu müügis.http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=931431 ja http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=825549. Hinna vahe tuleb aasta arvust ja ka lintidest, sest jooks linte maksab umbes 3200 euri.
Ise ehitan endale praegu roomikut, kahjuks tuli talv jälle ootamatult, ehk siis kooli ja töö ja jahi kõrvalt jääb aega napiks, kuid ütleme, et siis selle kuu lõpuks tahaks esimest korda asja liikuma saada. Pilte ka mõni. http://pilt.delfi.ee/album/211123/?page=0 Idee tuli venemaalt. http://lunohodov.net/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0 seal on neid palju tehtud, kui neil toimib, siis miks meil ei peaks. Senini kasutuses olnud vana yamaha mootorsaan sw 440 ei ole ka meid hätta jätnud, kuna kaal on väike. umbes 170 kg, kahe mehega tõstab seda vabalt. Ja kuni 50 cm lumega on Abiks Volvo Laplander. Aga Tahaks juba LUND!
Parimat Martin
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Isapull »

Väga põnev projekt!!!

Vaatasin valmiva Roomiku fotod üle ja laias laastus on pilt selge, mis tige pill temast tuleb. Ainus asi, mida ma ei näinud on roomikud ise. Millest ja millised need tulevad?

Ei taha antud foorumit liiga tehniliseks keerata, kuid juhul, kui on ka teisi roomikuehitajaid, kel lindi mure pead valutama paneb, lisan siia ühe lingi, kus muu kila-kola hulgas müüakse ka Bandwageni roomikuid, rattaid ja tähikuid jpm. (Hindadest: nt. roomik 129,90, veotähik 39,90, terve komplekt roomikuid, rattaid ja tähikuid 599.-)

Mõistagi kasutatud kraam, kuid väliselt tundub, et täiesti kasutatav.

http://kauppa.savenmaa.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=654&OpenGroups=654

Tervitades, IP
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Pauli »

Vallo kuule, mulle tuli praegu grande bisnesplan! Mul nimelt on üks Suzuki mootor tükkis käigukastiga, mida ma ainult suvel tarvitan - et paneks talveks sinu saani peale ja suveks mu tsiklile jälle tagasi? Neljataktilisel mootoril väänet kah tiba rohkem.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas gunnar »

mosse kirjutas:Vallo kuule, mulle tuli praegu grande bisnesplan! Mul nimelt on üks Suzuki mootor tükkis käigukastiga, mida ma ainult suvel tarvitan - et paneks talveks sinu saani peale ja suveks mu tsiklile jälle tagasi? Neljataktilisel mootoril väänet kah tiba rohkem.


Kumb ta sul on v2 v rida 4 ? Kui rida 4 siis peaksid ju teadma küll miukeste pöörete juures see vääne tuleb ja mis kiirus su rattal siis juba on :) Niiet käimakast vast otse originaalilt ei sobi ...
Aga kiire näide busaka mootori ja "auto" ristamisest :D http://www.youtube.com/watch?v=CdJ84nho3_k
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas Pauli »

r4, aga suhteliselt pehme mootor: 91 Nm on juba 4500 pöörde juures saadaval :D Tiba aeglustav ülekanne kuluks ilmselt sellegipoolest ära.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jouhan
Postitusi: 3
Liitunud: E Nov 21, 2011 11:05 pm

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas jouhan »

Isuzu trooper turbodiisel kolmene mootor, forsseeritud ka. Kenad kärnad on all ja veab igaltpoolt läbi.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sõiduk paksus lumes liikumiseks

Postitus Postitas hendrik »

jouhan kirjutas:Isuzu trooper turbodiisel kolmene mootor, forsseeritud ka. Kenad kärnad on all ja veab igaltpoolt läbi.


Kuule äss, rahune maha ja mõtle, kas see on ikka väärt esimene postitus. Põdra peiedel suurte onude poolt öeldud juttu pole ka mõtet kohe kirja panna... Uuri ennem järgi, et onud jama ei aja. Trooperile pole kunagi 3.0td mootorit tehtud, forsseerimata või mitte, ja üksiki trooper ei vea igalt poolt läbi, kindlasti ei ole teema mõttes paksu lume parim liikur isuzu tehase toodang.
Vasta