Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Hubert »

oli siis kellelgi nädalavahetusel kopraga ka õnne?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

Hubert kirjutas:oli siis kellelgi nädalavahetusel kopraga ka õnne?

Kindlasti oleks olnud, kui keegi oleks raatsinud öelda, mis kellaajal kobras väljas käib 8)
Kraavipeal sai vaatamas käidud. Pikemat aega juba oja lahti, aga väga suurt toimetamist näha ei olnud. Paari kohapeal on kalda ääres käinud ja tammigi kõrgemaks ehitanud(milleks seda veel vaja, aru ma ei saa. natuke veel tõstavad tammi, siis jääb kuhila ka juba veealla). Oja põhi on söögikraami paksult täis, ju siis pole vajadust kaldal niiväga toimetada.
Kui kunagi aega leiab, eks siis saab passima ka mindud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas honkomees »

sai käidud vaatamas, elumärke minimaalselt, paaril kuhilal olid lõpuks hingamisaugud sisse sulanud aga väljakäimist ei kusagil. Paaris kohas oli küll välja käidud, kuid mitte jääaugust, vaid kaldaugust ja siis sinna oksi langetatult veetud. Ära sõpru oodata ei õnnestunud ..., kaugel kah, teest-masinast ca 1 km räätsamatka, kes selle saago oleks välja vinnanud???
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas kärss »

Kohati jah on mõned augud aint sees. Väga aktiivselt veel ei käi. Kardan et tuleb nädalake veel oodata enne kui uuele ringile minna tasub.
metsas on mõnus
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Veix »

Käisin kah eile ilusat õhtut nautimas kraavikaldal. Kella 6-e ajal toppis üks kobras oma peanupu august välja ja nuhkis ümbrust, kuid välja ta sealt ei roninud. 10 minutit hiljem oli üks vennike juba võsa all väljas ja maiustas, hiilisin siis laskepositsioonile ja siis see näpp kõveraks läks, aga minu õnnetuseks oli see isend ennast parkinud kohe augu kõrvale. Peale lasku oli näha et jäi maha, kuid siis hakkas siputama ja auku ta krt sulpsaski ning nii mu selle aasta esimene kobras käest lipsaski. :VS
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas heyx »

täna 19:50 20 kg emakobras
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas hundikütt »

Eile siis 21kg isend tabatud.Täna jätsin laskmata,kuna loom ei tahtnud august sugugi eemale minna.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas raindrenkhan »

Järsku täpsustate kust lasite koprad. Kas kraavid, ojad või täitsa mõne veekoguääres kuhila juurest. Või siis jõe äärest kust vesi lahti on?
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas hundikütt »

Mina lasin tavalisest kraavist,kraav täielt jääs aga kalda sees urud ,kust loomad väljas käivad.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

hundikütt kirjutas:Mina lasin tavalisest kraavist,kraav täielt jääs aga kalda sees urud ,kust loomad väljas käivad.

Kas urusuudmed siis veeall ei olegi? :roll:
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas heyx »

lasin jõest vesi üsna lahti teleskoopridvaga konks kaasas, aga väikestel kraavidel jah augud jää sees kust väljas käivad, urud ikka vee all. Passid allatuult ja lased.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:
hundikütt kirjutas:Mina lasin tavalisest kraavist,kraav täielt jääs aga kalda sees urud ,kust loomad väljas käivad.

Kas urusuudmed siis veeall ei olegi? :roll:

jääs kohtades ju tavaline, et talvel käib kobras välja käib kaldaaukudest, st et urust on maapeale auk tehtud ja sealtkaudu tassitakse alla toidukraami. Minu kandis pole veel kusagil lahtist vett, ainult sihukesed augud mõne näljasema kopra juures ongi...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas tups »

Eile 17.15oli kraavis väljas.Seal paar sellist kohta kus lund peal pole ja jääkihi oli
katki teinud.Tegutsemisjäljed täitsa olemas.Kuna vösa oli vahel ja vahemaa suht pikk
ei hakanud üritama.
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas joosep »

Sel nädalal on, kui mina peale kella 6 metsa jõuan, alati väljas olnud. Ka täna oli üle heinamaa musti mütsakaid mitu tükki näha. Mine sa hiili ligi nii, et sind kuulda ei ole, lumi krõbiseb. Kui tükk aega ootad, tulevad tagasi. Sattusin kohta, kus väikse kraavi põhjas oli auk, kust välja käidi. Ootasin, kui loom august mõne meetri kaugemale tuli. Peale pauku hakkas tagasi minema, aga poole tee peale jäigi. Autoni oli kilomeeter maad, mööda kõva lund lohiseb taga päris hästi. Võhmale võttis küll (31 kg!!!)

Tuli meelde anekdoot, kus tsuktsi põgenes karu eest, et ta siis jurta lähedale jõudes maha lasta, on tassimist vähem. Kui keegi teab, kuidas saab kobrast nii vihale ajada, et ta sind taga ajama hakkab, võiks öelda. :roll:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas tony »

joosep kirjutas:Sel nädalal on, kui mina peale kella 6 metsa jõuan, alati väljas olnud. Ka täna oli üle heinamaa musti mütsakaid mitu tükki näha. Mine sa hiili ligi nii, et sind kuulda ei ole, lumi krõbiseb. Kui tükk aega ootad, tulevad tagasi. Sattusin kohta, kus väikse kraavi põhjas oli auk, kust välja käidi. Ootasin, kui loom august mõne meetri kaugemale tuli. Peale pauku hakkas tagasi minema, aga poole tee peale jäigi. Autoni oli kilomeeter maad, mööda kõva lund lohiseb taga päris hästi. Võhmale võttis küll (31 kg!!!)

Tuli meelde anekdoot, kus tsuktsi põgenes karu eest, et ta siis jurta lähedale jõudes maha lasta, on tassimist vähem. Kui keegi teab, kuidas saab kobrast nii vihale ajada, et ta sind taga ajama hakkab, võiks öelda. :roll:


:shock: 31kg? Ega selliseid mütakaid ikka iga päev ei kohta.
Vasta