Tabamispiirkond

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas Joosep Käba »

Käpa tagusega reeglina just ei pea otsima. Kaela pauguga aga küll taga aetud. :shock:
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas Priidik Õun »

Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas: See mõte kinnitab vaid üht.Sa ei ole endas kindel,seega kaela peaksid ära unustama.

99% olen kindel,aga kuna korralikku pulli pole õnnestunud tabada,siis ei tahaks anda talle ka seda 1%.Ei propageeri üldse kaela laskmist,rindkere pauk raudselt kindlam.Aga kaelalasku pole ka kunagi pidanud otsima,küll aga pealasku,mille tegin põdrale kunagi ammu,kui esimese vindi sain.Kuul oli läinud 1cm aju alt läbi,ajas püsti ja läks.Leidsin öösel koeraga üles,loom oli surnud aga oma pool km läbinud.Peale seda õppetundi pole ka pähe lasknud.
jyri

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Jyri, kui sedasi koertega kitsejahti teed, kas siis koeri nii ära ei riku?
Mina lasen ka ainult käpa peale või taha ja seda igalt distantsilt, ka siis, kui loom väga lähedal. Ei tea miks, aga tunnen, et nii saab kindlasti hea.


Ei usu,et rikuks.Isegi jahiseaduses ei nimetata haavatud uluki jälitamist jahiks,ju siis ka koerad oskavad protsesse eristada.Need üksikud kitsed,mis koerte poolt murtud,on 100% olnud vigased,enamuselt kas kolmel jalal või kõhuhaavaga või ilmselt haiged.Ühtki "täie tervise" juures olevat pole iialgi taga ajanud üle 100m,isegi talle mitte.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:
kakuke kirjutas:Jyri, kui sedasi koertega kitsejahti teed, kas siis koeri nii ära ei riku?
Mina lasen ka ainult käpa peale või taha ja seda igalt distantsilt, ka siis, kui loom väga lähedal. Ei tea miks, aga tunnen, et nii saab kindlasti hea.


Ei usu,et rikuks.Isegi jahiseaduses ei nimetata haavatud uluki jälitamist jahiks,ju siis ka koerad oskavad protsesse eristada.Need üksikud kitsed,mis koerte poolt murtud,on 100% olnud vigased,enamuselt kas kolmel jalal või kõhuhaavaga või ilmselt haiged.Ühtki "täie tervise" juures olevat pole iialgi taga ajanud üle 100m,isegi talle mitte.


Eks iga mees teab ise kuidas omi koeri õpetab-kasvatab aga minu arust ei tohiks laika ühtegi meetrit kitse taga ajada (murdmisest rääkimata, vahet pole kas vigane-nõrk või mitte).
Ei midagi isiklikku, see vaid minu arvamus.
jyri

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Eks iga mees teab ise kuidas omi koeri õpetab-kasvatab aga minu arust ei tohiks laika ühtegi meetrit kitse taga ajada (murdmisest rääkimata, vahet pole kas vigane-nõrk või mitte).
Ei midagi isiklikku, see vaid minu arvamus.

Eks teoorias nii on,paraku reaalsuses ei tea paljud laikaomanikud,millega nende kutsad hakkama on saanud.Mina enda koerte kohta tean-viis koera kokku alla 10 kitse murdnud.20 aastaga!See-eest kümneid(vene aeg k.a.) minu poolt haavatud kitsi suvises metsas leidnud.
Tean jahimeest,kelle laikad-veneeurooplased-haukusid ainult nugist,sest orava haukumise eest said "üle küüru".Peale 2..3 "saamist" oli teadmine juurdunud.Laika ei ole lambakoer või spanjel,kellele võib midaiganes õpetada.Ta harjunud ikka oma mõistusele tuginema.Aga kui seda pole,siis pole :D :VS
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas hundikütt »

Priidik Õun kirjutas:Tabamispiirkonnad pildis:

http://www.hot.ee/sillutaja//Metssiga%202..jpg
http://www.hot.ee/sillutaja//Metssiga.jpg

No mis tabamis piirkonnad need nüüd on.Kui sinna rohelisse või halla jutti lasta,siis garanteeritud mitu päeva tagaajamist.Üka ju puhas magu ja soolikad,teine kamm. :shock:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas Anti »

Hundikütt, kaine peaga kirjutasid ikka?? Kui mina vaatan, siis värvidega lihtsalt asja kirevamaks tehtud-süda jne välja toodud. Õige laskekoht on ju punase peene ringiga piiritletud.
http://beta.album.ee/antilaht
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas hundikütt »

Anti kirjutas:Hundikütt, kaine peaga kirjutasid ikka?? Kui mina vaatan, siis värvidega lihtsalt asja kirevamaks tehtud-süda jne välja toodud. Õige laskekoht on ju punase peene ringiga piiritletud

Jumala kaine,nädala sees nagu nats näotu võtta.Aga näe,vanad silmad.Nüüd kui ütled ,siis hoolikal vaatamisel võib vist ja mingit hägust ringimoodi asja näha. :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas andrus »

Ütleme nii,et kehvema silmanägemisega on suht raske esimese hooga seda punast joont eristada.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas honkomees »

nojah, kui nüüd prille vahetada ja teada, et seal punane jutt on, siis ehk näeb seda jah :?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas Anti »

Aga teeme paremaks siis kohe
Manused
Metssiga 2..jpg
http://beta.album.ee/antilaht
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas andrus »

Ja kui nüüd see ringikene tõsta pea või kaela peale,näeme me suurelt ja punaselt,kui suur on lubatud eksimis võimalus kere pauguga.Ja eksivad kõik,varem või hiljem(omal süül või juhuse tahtel).Aga selleks,et teha kõik,et seda riski viia miinimumini lasengi mina AINULT keresse.
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas Joosep Käba »

Valges ja hommikul jahti pidades võimalusel käpa taha proovinud lasta. Liha puhtam loom maas enamasti lähemal kui 100 m. Hommikul aega ja valgust otsida ja jälgida mis teeb peale lasku.
Pimedes ja õhtul enamasti käpa peale proovinud lasta(siga või mõni suurem elukas). Puutub tõenäoliselt mõnd konti ja jääb praktiliselt kohe maha.
Värviline joonis on hea, Kui see punane lapp peab süda olema siis mu meelest süda isegi vähe madalamal asub sigaelukal.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tabamispiirkond

Postitus Postitas aadu kadakas »

https://ssl.kundenserver.de/s75464734.e ... shopscript

Üks paljudest tabamispiirkonna määratlustest. Siin tegemist õhupüssile mõeldud märklehtedega,.
Kindlasti mõni "nobenäpp" oskab arvutist kiiremini üles otsida Soome ja Rootsi nö õpetused, kus saab erinevatele ulukitele sihtimist "kuiva trennina" teha.
Vasta