Suuskade valmistamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Suuskade valmistamine

Postitus Postitas duv »

Kas keegi teab midagi suuskade ehitusest?
Mul sõber tegeleb hokikeppide valmistamisega, kus kasutatakse puidu ja süsinikkiu segu nii, et materjali omaduste suhtes on kogemus olemas. Puitu kasutaks ainult talla osas ~meetri pikkuselt, kus suusa paksem osa ja klambri kinnitus, tahaks teada, kas peaks seal olema okas või lehtpuu. Küsimusi oleks ka painete ja selle kalasaba osas, mis tagasi libisemist takistab. Mõõdud tuleksid umbes 150-200x1200mm. Kui kellelgi on mingeid kogemusi sellel alal võiks jagada.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas volli30 »

http://video.yandex.ru/users/severniy-domik/

Vaata filmi suvest seal peaks suuskade valmistamine sees olema, kui õigesti mäletan.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas Ain Aavik »

Jahh on küll alates seitsmendast minutist räägib puu valimisest
http://video.yandex.ru/users/severniy-domik/view/1/

ja valmistamisest saad aimu, kui vaatad seda alates kuskil 27-ndast minutist

http://video.yandex.ru/users/severniy-domik/view/4/

Aga muidu kasutati mu teada vanasti puust Visude valmistamisel ikka keskmise klotsi jaoks kaseplanku ja liimiti kokku erinevad osad kihtide kaupa painde kestma jäämiseks. See aga võib sellise laiuse juures asja raskeks teha kaalu poolest.
Usun, et see suuskade tegemine läheb ka materjale arvestades küllaltki kulukaks, aga edu meisrimehele.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Väga kõvad vilmid.
Ka peale suusa tegemise teised seeriad tasub vaadata.
Meelde jäi teiste hulgas koht valimistest. Noh põhimõte nagu meilgi umbes. Las rahvas valib, karavan läheb edasi. :lol:
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas pajero »

suusa servad tugevuse saavutamiseks tammest
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas hundikütt »

Vanasti tehti suusad sirge süüga haavast.Kui olin paras poisinaga ,siis esimesed laiad tegi isa ka haavast.Ninada keetmise protseduur siiani silmeees.
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas ubin »

Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas Pauli »

uugamets kirjutas:Aga muidu kasutati mu teada vanasti puust Visude valmistamisel ikka keskmise klotsi jaoks kaseplanku ja liimiti kokku erinevad osad kihtide kaupa painde kestma jäämiseks.

Tiba hilisemal ajal võeti selle keskmise plangu asemel minu teada 2 kiilu, nii et suusk jäi seest õõnes (tänapäevased võistlussuusad puha seest õõnsad või miski vahuga täidetud) ja liimiti peale ja alla spoon. Ehk siis tehnoloogia järgi justkui vineer. Ja nagi Pajero märkis, kandid tehti mingist kõvemast puuliigist (mul pisikesena olid miskid mahagonkantidega Visud - ai kui head uisusammu suusad olid).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Suuskade valmistamine

Postitus Postitas duv »

Tänud kõigile, kes nõuandeid jagasid! Mis hinda puutub, siis kui venest toodavate jahisuuskade eest küsitakse juba 100 E arvestan mina kusagil poolega sellest ja kvaliteet olemasolevatel vene laudadel on ei paista ka suurem asi, mida ületada ei jõua.
Vasta