Saksa vint

2005. aasta teemad
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

olen kusagil telesaates kuulnud sellist lauset, et "Ärge seda kodus järgi proovige!" Üldjuhul vintpüssi lõhki ei lase kui ei lae jahipüssirohuga või kui ei ole rauas võõrkeha. Aga kui rauas teine kuul sees ja lased teise järgi siis 99,9% oled relvast ilma see 0,1% võib juhtuda ilmselt siis kui rauas olev kuul on kohe padrunipesa juures ja jääb juba enne lasku järgmise kuuliga kontakti aga isegi siis ei julgeks läheduses olla. olen näinud vanu vene MC kal. 5,6 millel on tene kuul teisele järi lastud ja raual oleks nagu sõrmus peale pandud, sihuke ilus võru on välja punnitanud ja ometi väga jäme raud ja nõrk padrun. Kui kellelgi huvi järgi proovida siis lugege uuesti esimest lauset. Eile olid vastlad ja lasin vist liiga pika liu, kuidas teil läks?
naised saunas rääkisid
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ei tea isegi ,kuidas sai üle elatud need lapsepõlve karmid mängud. Märgunud ja kuivatatud (kokku kleepunud) püssirohi lõi luku tagant sellise vingaaliga välja, et luku nupuga hoob rebiti luku küljest ära.Lukk ise lendas kaenla alt läbi.He et puusalt lastud.Raud terve. Paistab et lukk nõrgem kui raud.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mul oli vene vindiga selline kogemus, et puhastades jäi kalts sisse kinni ja polnud muud teha, kui padrun rauda ja tuld.Hoidsin igaks juhuks pea kohal juhuks, kui midagi lõhkema peaks.litakas käis ülikõva. Vajutas lukule ja lukku stoperdanud raua puutepuntile väiksed vaod sisse.Järelikult oli surve metsik. Katsetasin ka poole koguse püssirohuga kestas.Panin väikse tropi ette ja kuuli asemel lükkasid rauda raudvarda ;) Laskisi küll.
Hundist toakoera ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kutsun üles suhtuma tulirelvadesse suurema ettevaatuse ja hoolikusega. Äkki ei peaks üldsust teavitama oma eluohtlikest katsetest?

(minu kogemused lõhkevate ja plahvatavate asjade valdkonnas: karbiidipommid, trotüül, ammoniit, KPVT 14,5 mm, DšK 17,7 mm, F-1, RPG-16, AGS -17, nendest siin listis ei räägi)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mul ka jäi ükskord kalts kapitaalselt torusse. Panin trelli otsa mingist pehmemast traadist (või oli see alumiinium, ei mäleta enam) ja otsa tegin lapikuks ja lasin selle trelliga pöörlema. Kaltsu sain välja, aga kas ta ka rauda rikkus, ei oska öelda.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kutsun üles suhtuma tulirelvadesse suurema ettevaatuse ja hoolikusega. Äkki ei peaks üldsust teavitama oma eluohtlikest katsetest?

(minu kogemused lõhkevate ja plahvatavate asjade valdkonnas: karbiidipommid, trotüül, ammoniit, KPVT 14,5 mm, DšK 17,7 mm, F-1, RPG-16, AGS -17, nendest siin listis ei räägi)


Kaupo mõttega nõus. Ei maksa õli tulle valada. Kui siin voorumis aint asjasse puutuvad kodanikud oleks siis aga võimalik, et kasuks tuleks. Ma küll suurema lugupidamisega ja ettevaatusega suhtun pauktehnikasse(püssid siinhulgas) kui teadmine/konkreetsed näited silme ees.
Natuke ka demineerimist nuusutand ja tean mis irmus jõud nende pulbrite sees peidus on. :shock:
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Olen ise lasknud 1917 aasta Spandau vindiga millel oli raud korralikult roostes 5 cm ringi sisse seeria. Sõber lasi vana inglise vindiga sama tulemuse, padruniga millel oli viide sees. Enne uue püssi ostmist tuleks õppida korralikult laskma nt. Hiina SKS-iga (odav padrun).
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Probleem

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Garl Gustavile optikat paigaldades katab optika jalg osaliselt ära relva numbri. Kas kellelgi on kogemust kuidas käituda.Politsei arvas, et tema ka ei tea.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kui sa seda optikajalga sinna kinni ei keevita, siis pole midagi ma arvan.
Kui tihti sul seda relva seerianumrit ikka vaadata vaja.Ära tühja tähja pärast muretse ;)
Hundist toakoera ei saa.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Keevitamiseks asi ei lähe aga augud tuleb küll puurida ja otse numbrite peale.
Egas elevant pole siga!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Relva numbri rikkumine või ümbertegemine,peaks vist olema väga paha tegu.Ilmselt tuleb sinna valmistada spetsiaalne pakk , neljast punktist kinnitusega ja numbri kohal väljalõige. Alus olemas ja number näha ning rikkumata. Relvameistrile usun ei ole see probleemiks. Võib-olla on mõnel paremaid kogemusi ?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu Gustavil on optika peal ning relvanumber samuti ilusti loetav. Mis firma oma jalg on kahjuks ei oska öelda, kuna oli relval juba ostes peal. Paigaldanud olevat hr. Nurk Tallinnast. Minu arust oli sellest mehest ka juttu, et tuleb kuskilt Tartu mnt. jalgrattapoest küsida. Samuti on relval raud lühemaks tehtud ning enda käe järgi kaba tehtud, padrunisalv ümber ehitatud. Kõik see olevat tehtud Nurga poolt. Vähemalt eelmine omanik nii väitis. Minule isiklikult tehtud töö väga meeldib ning olen relvaga rahul.
ikka lõbusalt
pauka
Postitusi: 22
Liitunud: N Dets 09, 2004 4:06 pm

Hoiatus

Postitus Postitas pauka »

Lobised küll palju!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Päälik võib -olla parandab mõne soperdise?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

kuhu sa selle optika kinnitad!!! Gustavil number ju lukukoja vasemal küljel. Optika kinnituse alla jääb valmistamise aasta ja nimi vapiga. Olen näinud paarikümmet Gustavit ja kõigil number loetav.
naised saunas rääkisid
Suletud