Harris bipod

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Harris bipod

Postitus Postitas jahimies »

Sooviks endale harkjalgu osta ja silma jäid Harrise jalad. Aga ma ei saanud nüüd hästi aru, kas nad kinnituvadgi lihtsalt esimese rihmahoiudiku külge, sest seal oli ka igasugu adaptereid müüa :M . Kes asjast midagi rohkem teab, andku aga teada. :D :D
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas tuuker »

Paigaldatakse rihma hoidiku külge ja rihm kinnitatakse jalgade külge.Jalgade paigaldus maha ja peale võtab 1-2 min. Laskmisel ei tohiks jalgu lukku keerata vaid need peavad vabalt liikuma. Enne ostmist soovitan mõtelda ,et mille jaoks sul neid vaja läheb.Lühemad on suureks abiks tiirus laskmiseks kuid jahil erilist mõtet ei näe.Varitsusjahiks on pikemad jalad väga edukad kuid võib ka kasutada alpi keppi. http://www.youtube.com/watch?v=W5FCTBlJ ... E4684C9823
Manused
harris.jpg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas tony »

Olid minulgi need pikemad aga vahetasin alpi kepi vastu. Kui ikka rohurinne kõrge, siis abi neist pole, seevastu alpi kepi kõrgust saad vastavalt vajadusele reguleerida.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas jahimies »

Tarvis oleks neid talviseks rebasejahiks, aga ma ei tea kas osta 6-9 või 9-13 tollised jalad. Kuigi jahi jaoks peaks vist viimased paremad olema.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas tony »

Võta ikka pikemad. Minu omadega sai ka istudes lasta.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas jahimies »

tony kirjutas:Võta ikka pikemad. Minu omadega sai ka istudes lasta.


Sa mõtled siis 9-13 tolliseid. Aga kas nad lamades laskmiseks kõrgeks ei jää. :roll:
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas wsm »

Kui rebasejahiks siis 6-9 tolli. Saad lasta lamades, lumevallilt ja silopallilt. 9-13 tolli jäävad pikaks. Omal neljandat aastat SAK-i jalad ja igati rahul, sest nendega saad ka liikuvat märki lasta. Jalad on liigendiga, ümberpikitelje saad 25 kraadi ja külgsuunas ka liigend 25 kraadi. Harrisel minu teada liigendeid pole- nad on jäigad ja suht s..t nendega lasta. Ise neid küll külge ei kruviks.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas tony »

jahimies kirjutas:
tony kirjutas:Võta ikka pikemad. Minu omadega sai ka istudes lasta.


Sa mõtled siis 9-13 tolliseid. Aga kas nad lamades laskmiseks kõrgeks ei jää. :roll:


Minu omad küll ei jäänud, kahjuks ei oska sulle nende tollimõõtu öelda (pikaks tõmmates olid mingi 50cm). Olen lasknud ka nende kõige madalamatega aga meie tingimustes ei õigustanud nad end. Liiga palju segavaid faktoreid, küll on rohi kõrge, siis jälle lumi sügav jne.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas jahimies »

wsm kirjutas:Kui rebasejahiks siis 6-9 tolli. Saad lasta lamades, lumevallilt ja silopallilt. 9-13 tolli jäävad pikaks. Omal neljandat aastat SAK-i jalad ja igati rahul, sest nendega saad ka liikuvat märki lasta. Jalad on liigendiga, ümberpikitelje saad 25 kraadi ja külgsuunas ka liigend 25 kraadi. Harrisel minu teada liigendeid pole- nad on jäigad ja suht s..t nendega lasta. Ise neid küll külge ei kruviks.


Kuidas need SAK-i jalad kinnituvad püssi külge. Kui ma nüüd natuke netis ringi vaatasin siis jäi mulje, et neid tehakse ainult ühes mõõdus :?: Või on neid variante veel.
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas jants »

1"=2,54sm ehk siis 9"-13"=22,86-33,02sm.
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas tuuker »

Soovitan osta kolmjalgse statiivi, ise olen mitmeid aastaid kasutanud ja olen väga rahul.
Reguleerid parasjagu nii pikaks kui vaja ja lased vastavalt kas istudes või seistes.
Lühikestel jalgadel peale tiiru mõtet ei näe, lisaks vajuvad lume sisse või siis jäävad rohukõrred ette ja kui pikemaid jalgu kasutad siis asend lamades muutub ebakindlaks.
Manused
40-012.jpg
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas wsm »

.
Viimati muutis wsm, T Mär 15, 2011 3:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas wsm »

wsm kirjutas:Kuidas need SAK-i jalad kinnituvad püssi külge. Kui ma nüüd natuke netis ringi vaatasin siis jäi mulje, et neid tehakse ainult ühes mõõdus :?: Või on neid variante veel.


SAK-i jalgade kinnituseks tuleb kaasas olev vahetükk kinnitada rihmaaasa külge, mille küljes omakorda rihmaaas , kuhu läheb rihm külge. Vahetükk jääb lae külge. Harkjala saad kiirelt kinnitada ühe tõmbega vahetükile, milles spets lukustusava. Omal ka jahil harkjalg jahiülikonna reietaskus ja vajadusel saan ta kiirelt kasutusele võtta. Ja pole ka mingi probleem hoida harkjalga terve päev relva küles, sest kaal pole probleemiks.[/quote]
Suure kolmjala kaasas tassimist ei kujuta ette, reps teeb ju kiirelt sääred, enne kui selle atribuutika paika saad.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas M695 »

Mul harrise see pikem varjant 13,5-27 tolli, rebase peibutusjahis istudes lasta on väga hea.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Harris bipod

Postitus Postitas jahimies »

wsm kirjutas:
wsm kirjutas:Kuidas need SAK-i jalad kinnituvad püssi külge. Kui ma nüüd natuke netis ringi vaatasin siis jäi mulje, et neid tehakse ainult ühes mõõdus :?: Või on neid variante veel.


SAK-i jalgade kinnituseks tuleb kaasas olev vahetükk kinnitada rihmaaasa külge, mille küljes omakorda rihmaaas , kuhu läheb rihm külge. Vahetükk jääb lae külge. Harkjala saad kiirelt kinnitada ühe tõmbega vahetükile, milles spets lukustusava. Omal ka jahil harkjalg jahiülikonna reietaskus ja vajadusel saan ta kiirelt kasutusele võtta. Ja pole ka mingi probleem hoida harkjalga terve päev relva küles, sest kaal pole probleemiks.

Suure kolmjala kaasas tassimist ei kujuta ette, reps teeb ju kiirelt sääred, enne kui selle atribuutika paika saad.[/quote]

Jah ega rebane seda tõesti ootama ei jää :D :D . Kust kohast sa endale need jalad ostsid, on neid eestis müüa või peab kuskilt tellima, sest harrisega võrreldes tunduvad nad ikkagi asjalikumad olevat (y)
Vasta