vorsti teha ise

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
siripiripinn
Postitusi: 4
Liitunud: N Veebr 25, 2010 9:39 am

vorsti teha ise

Postitus Postitas siripiripinn »

tahaks ise vorsti teha aga puudub kogemus :VS kas keegi saab aitata.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas Feen »

Millist vorsti? Suitsutamiseks, grillimiseks, praadimiseks, verivorsti, lihavorsti....?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
siripiripinn
Postitusi: 4
Liitunud: N Veebr 25, 2010 9:39 am

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas siripiripinn »

Feen kirjutas:Millist vorsti? Suitsutamiseks, grillimiseks, praadimiseks, verivorsti, lihavorsti....?

suitsuvorsti tahaks ikka teha. ja selline mure on ka,et palju seda nitritsool kasutama peab 100kg kohta
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas valdo »

Nitritsoola paned sama palju kui on retseptis antud tavalise soola kogus. Nitritsoola sisse on juba vajalik kogus nitritit sisse segatud ning mingeid erisusi kasutamisel võrreldes tavasoolaga minu teada pole.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas Feen »

Retsepti osas veel julgeid lubadusi ei anna, aga eks ma otsin vajadusel välja :D Küsin edasi, et kas on olemas hakklihamasin, sellele sobilik vorsti toppimise otsik (vorstisegu pätsikud masinasse ja sealt juba vorstinahka), siis... segama peab ka segu eelnevalt, vastavalt kogusele võib kutter vajalik olla, aga saab ilma ka. Hmmm, edasi juba korralik suitsuahi ning suitsutamise kogemus (kasvõi liha osas)? Tegelikult saab seda vorsti kodus teha kindlasti ning mõned korrad olen mingi rahvaga koos teinud (seega, kui vajalikud eeldused olemas, siis tuleb mul natukene retsepti ja juhise osas infokillud kokku panna). Nt Aihn peaks olema üsna pädev nõu andma kuidas koduste vahenditega (vorsti toppimiseks siiski ka vastav mehhanism kodus olemas) vorsti teha saab.

Ps, toorvorsti on küll väga lihtne teha, ma katsetan kevade poole ka nende suitsutamist, aga korraliku suitsuvorsti osas tundub olevat lihtsam kusagile viia kus asi ära tehakse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas vallo »

Teed oma suitsuvorsti valmis ja siis avastad ,et pude sai. Järgmisel korral aurutad lõhki. Jne. Ühesõnaga hea maitse ja tekstuuriga vorsti tegemine eeldab head tehnoloogiaalast teadmist. Saepuru pole mõtet toota. Igasugused toorvorstid seevastu on väga huvitav ja lõbus nikerdamine.
siripiripinn
Postitusi: 4
Liitunud: N Veebr 25, 2010 9:39 am

Re: vorsti teha ise

Postitus Postitas siripiripinn »

tänud info eest ja annan teada kuda vorst tuli.
Vasta