RMK ja jahipidamisõigus

Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Minu jaoks eriti põnevaks teeb aga kogu selle loo järgmine ..

Väikeulukiload ja väikeulukite küttimismaht ..

Anguse
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 109
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 174
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 87

Nõva
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 156
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 251
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 125

Väätsa
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 34
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 53
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 27

Jäärumetsa
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 28
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 43
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 22

Kilingi-Nõmme
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 233
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 371
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 188

Kuressaare
väikeulukilubade maksimaalarv kogu jahialade peale 49
väikekiskjate küttimiskohustus (minimaalne ) 44
lindude küttimiskohustus (minimaalne ) 40

Koprale kehtestatakse vajadusel elupaigapõhine küttimiskohustus...

Siit tulenev küsimus, kes peab arvet kohustuste täitmise üle ja millisel meetodil seda kontrollitakse, et jaht ikka ausalt käiks ... kas nahad tembeldatakse ja loetakse kokku iga nädal, samuti jalad ... kas nahad ja jalad lähevad RMK-sse hoiustamisele koos jalgade ja muu suleliste staffiga :M
Vot see on küsimuste küsimus - kes proovib võrrandit tundmatuga ära arvata

Täiendan ..

Kui rääkida potensiaalist, siis saab ju röövikute nahad sabad ja suled ka oksjonil hää raha eest jahihooaja lõppedes maha müüa - jälle maast leitud raha ja potensiaalne ning õiglane tulu maaomanikule :shock: :D
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas valaskalakene »

uugamets kirjutas:Minu jaoks eriti põnevaks teeb aga kogu selle loo järgmine ..
Siit tulenev küsimus, kes peab arvet kohustuste täitmise üle ja millisel meetodil seda kontrollitakse, et jaht ikka ausalt käiks ... kas nahad tembeldatakse ja loetakse kokku iga nädal, samuti jalad ... kas nahad ja jalad lähevad RMK-sse hoiustamisele koos jalgade ja muu suleliste staffiga :M
Vot see on küsimuste küsimus - kes proovib võrrandit tundmatuga ära arvata


kohustus on see kohaliku meelest, kes metsa liha järele läheb. Sakslane on ka väikekiskja ja linnu laskmisele nõus peale maksma.

keskmine sõralise hind tuli veits üle 300 euri, see on küttimisõigus ainult sõraliste peale ära jagades.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aadu kadakas »

hendrik kirjutas:Käisin kohal Tallinnas, soodsaim oli alghinnaga tehtud ost Angusel ja kalleimaiks kujunes Väätsa suurem pakett hinnaga 11 400.- Midagi väga soodsalt ära ei antud, peamiselt olid ostjad endised RMK jäägrid, mõni välismaalane ning nö küsitava motivatsiooniga kohalikud. Summana olid esimese päeva alghinnad suurusjärgus 30 tuh euri, lõpphinnad olid summana 67 tuh euro järgus.


Kas ostjad või nende esindajad pakkusid oma pääga või pidi aeg-ajalt mõni telefoniga nõu pidama vmt.?
Muideks, kas võitjate nimekirja ka kuskilt leida võib?
Egas midagi, eks siis võitjad hakkavad muuhulgas väikeulukite küttimisplaane tegema :D
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ja lisasöötmis plaane ja söödapõldude rajamise kohustus on neil samuti ja soolakute rajamine ... huvitav, kas talvel metsasihtide ja teede lahti hoidmise kohustus on välja jäänud ja selle eest hoolitseb RMK, kui korraldaja :M

Ma ka näeksin hea meelega neid osavõtjate ja võitjate nimekirju, blanketid on ju RMK lehel täiesti olemas. Kodanikuna on nagu õigus seda nõuda ka, sest riigi maa on ju kõigi meite avalik huvi ja hüve, millel toimuv on samuti avalik - olgu siis tegu avaliku oksjoniga kasvõi, sest mis see riik siis muidu on ? Või on äkiste ''riik riigis''
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Üks pisuke asjaõiendus veel siia juurde ..

Teenuse eesmärk on aastaringse jahipidamisvõimaluse pakkumine jahiseltskonnale, kes ei oma jahipiirkonna kasutamise õigust või kes soovib iseseisvat täiendavat jahipidamisvõimalust.

Huvitav, kas seal oksjonil ka selliseid seltskondi oli :M
Teistsuguseid kindlasti ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas hendrik »

aadu kadakas kirjutas:
hendrik kirjutas:Käisin kohal Tallinnas, soodsaim oli alghinnaga tehtud ost Angusel ja kalleimaiks kujunes Väätsa suurem pakett hinnaga 11 400.- Midagi väga soodsalt ära ei antud, peamiselt olid ostjad endised RMK jäägrid, mõni välismaalane ning nö küsitava motivatsiooniga kohalikud. Summana olid esimese päeva alghinnad suurusjärgus 30 tuh euri, lõpphinnad olid summana 67 tuh euro järgus.


Kas ostjad või nende esindajad pakkusid oma pääga või pidi aeg-ajalt mõni telefoniga nõu pidama vmt.?
Muideks, kas võitjate nimekirja ka kuskilt leida võib?
Egas midagi, eks siis võitjad hakkavad muuhulgas väikeulukite küttimisplaane tegema :D


Osadel oli soome keelt kõnelevad nõunikud kaasas, osadel saksa murret rääkivad. Helistamist ei täheldanud.

Kõrvu jäi kõlama oksjonilt võõra inimese kommentaar stiilis: " Sõidan mööda baltikumi iga kuu 6-7000km, ju ma need käpad tee äärest ka kokku saan.."


Endal oli volitus pakkuda teatud summa naabertüki loapaketile, et vältida "halba naabrit". Läks, nagu läks...
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas sworbe »

Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aadu kadakas »

08.10.2010. kirjutas Mart teemas "Uue jahiseaduse väljatöötamise põhjendus":
Kõige aluseks on - kes hakkab jahipiirkonda rentima ja kellele seda võimaldatakse. Siiani pidi sooviavaldaja kaasama enim kohalikke jahimeestest maaomanikke, uue seaduse järgi kodanik( nii kodu-kui välismaine), firma ( nii kodu kui välismaine ), kes omab rendilepingut vähemalt ühe maaomanikuga ja kui sooviavaldajaid rohkem, siis kel pindalaliselt rohkem lepinguid taga.
Kallis 100 ha omanik, tee silmad lahti, kas sa ikka veel naiivselt usud, et hakkad oma maal jahti pidama. Kui jahimaa haldajaks saab keegi välismaine kodanik, siis ilma tema loata ei tee sa oma maa peal ühtegi pauku, sest sul puudub juriidiline õigus oma maa peal püssiga ringi kõndida, sest pole see ju sinu jahimaa. Krt. aru ma ei taipa, kas te üldse ei loe, mis seal eelnõus kirjas. Kui sa ei saa jahimaa majandamise õigust, siis edaspidine arutelu muudel teemadel nagu hetkel siin ja mujal meedias on mõttetu.
Oletame, et RMK ja suuremad metsaomanikud tahavad saada renti, mida meie ei suuda maksta, siis seadus jätab ukse lahti võõramaalastele, kel see summa suht kopkas. Nii saavadki meist kährikukütid, saksad plaksutavad käsi - matsid said, mis tahtsid. Nii see saab olema, kui seadusest kogukonna ja maaelu arendamise põhimõte välja kirjutatakse.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ja ise 11.11.2010 sedasi:
Käesoleva eelnõu eesmärk on tagada ulukiasurkondade säästlik kasutamine ning liikide vaheline ökoloogiline tasakaal, arvestades ulukite looduslikku juurdekasvu ja säilimist võimalikult pikaks ajaks. Seejuures võetakse arvesse eri huvigruppide ootused ning jahinduse rekreatiivsed, sotsiaalsed ja majanduslikud aspektid. Senisest enam tähtsustatakse maapiirkondade arengut, sh sotsiaalset sidusust, ühistegevust ja materiaalsete väärtuste suurendamist jahindustegevuse kaudu. Jahinduse integreerimiseks muu maamajandus¬tegevusega ning ökosüsteemide komplekse majandamise eelduseks on omandiõiguste väärtustamine vastavalt põhiseaduse §-le 32, mille kohaselt igaühel on õigus oma omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada, kui see ei ole vastuolus üldiste huvidega. Jahindusest saadav sotsiaalne (rekreatiivne) ja majanduslik kasu on olnud ajendiks, miks enamikes riikides maaomanik panustab jahiulukivaru taastootmisse ning sealseid ökosüsteeme majandatakse komplekselt. Omandiõigus loodusressurssidele ja jahindusest saadav kasu on motiveerinud maaomanikke panustama looduskaitsesse. See on oluline kogu jahinduse tasakaalustatud ja pikaajalise arengu seisukohalt. Ühtlasi ei ole eenõu koostamisel jäänud tähelepanuta vajadus leida kompromiss elanikkonna eri osade erinevate ootuste, väljakujunenud traditsioonide jms vahel.

Ma tooks JS eelnõu seletuskirjast välja minuarust selle nö kohustusliku osa, mis on nii ilus, et kohe vesi tuleb silma. Eriti tore koht on see: "Omandiõigus loodusressurssidele ja jahindusest saadav kasu on motiveerinud maaomanikke panustama looduskaitsesse." Põhimõtteliselt siis nii perfektne seadus ongi nüüd plaanis, et lähendab ühiskonda ja loob "sotsiaalset sidusust".
Nii vastuolusid täis üllitist muuseas oligi oodata.
Jahindusnõukogu protokollist aga Eesti Erametsaliidu jõuline avaldus jahmatas. Selline ultimatiivsus arutelu faasis on aga iseenesest väga kõnekas. Sealt loeb ju lausa selle välja, et EJS tarbeks on tehtud ühepoolseid kompromisse, aga hakkab vastu ikkagi!
RMK aga on oma oodatud kohustusliku osa rahakriteeriumites ära teinud.
m.o.t.t.
PS!Siit saab siis pisut aimu nö "fassaadilobist".
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Motorist »

Lisaks veel veidi õli tulle. Kui vaatsite suulisel enampakkumisel olnud lubade jaotus jahimaade vahel, siis allpool link ühele Eestis tegutsevale väismaisel kapitalil põhineva "jahi äriühingu" kodulehele...nimigi vastav LandLord Hunting Club...võrrelge kodulehel olevat nn lepingutega kaetud maade nimekirja enampakkumisel toodud nimekirjaga....näete kust poolt tuul puhub
http://www.landlordhunt.com/agreements.php
Paneb kohe nutma vai :cry:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas aivar00 »

Panin Motoristi viidatud lingi Maalehe kommentaaridesse. Las teevad "spetsialistidel" kah veidi elu kibedamaks kuigi see tundub nagu vastu tuult laskmisena- peale enda keski märjaks ei saa :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Huvitav, kas Jørn Hennie ja tema ustavad käsilased ka kohal käisid. Loodame, et avaliku oksjoni andmed ülejäänus osas ka avalikustatakse.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas Eik »

Võib siis klassikaks saanud sõnaga teema kokku võtta, et TEHTUD....ja kõik need väikemaaomanikud kes arvasid saavat kenasti edaspidi oma maadel jahti pidada, pühivad suud puhtaks ja härra viskab neile põlglikult "kopika" õlle raha :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: RMK ja jahipidamisõigus

Postitus Postitas andrus »

Jäänud on neile veel "keelu" õigus.Aga nagu siiani on näha olnud,pole see EI mitte midagi maksnud.
jahismurf
Vasta