Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas mustlesk »

Minul hea kogemus tõrjevahendiga Autan. Müüakse apteegis ei haise ja on väga tõhus. Ben´s pisut liiga rasvane minu jaoks ja väga vau efekti ei ole täheldanud.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Ats »

aivar00 kirjutas:Mis sa Ats halad- ei ole keegi midagi maha teinud. Lihtsalt ütlesin mida kasutan ja rohkemat ei ole otsinud. Osta siis ja tee katsetused ära.


Keegi pole siin halanud, vaata veel kord üle mille kohta ja mida ma küsisin ning siis loe mitu korda aeglaselt oma esimest postitust (ma saan aru küll, et mõnele peab puust ja punaseks mitu korda ette kirjutama) .......
Pole looma, pole probleemi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas rajaleidja »

sammal.habe kirjutas:kas kellelgi Thermacell'iga on jahil kogemusi?

Thermacelli peaks pukis istudes täitsa kasutada saama. Kulukaks läheb ainult. 12 tunni täiteballoon maksab ~10 euri. Ringi liikudes pole temaga aga suurt midagi teha. kui just käes ei hoia teda kogu aeg ja sääskede ees ei vehi sellega.
Kirjade järgi hoiab sääsed 4-4,5m raadiuses eemal. Klientide väitel pidi täitsa toimima. Üks klient kasutab nüüd teist aastat oma puhkekeskuses seda.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Mart »

Feen kirjutas:Ohutuse kohapealt.. no, Bensi vist soovitatakse kanda ainult riietele, aga siis see nii ei toimi. Näonahaga on kindlasti nii, et poorid ummistab ära ning kellel on probleemsem (rasusem vms) näonahk siis vajab nahk pidevalt hoolt (koorivad, pehmendavad ja kurjam teab mis kreemid-möksid veel). Kui vahend pikemalt peal, seda halvem.


Ben's 100 on nahale kandmiseks, riiete peal suurt tolku pole, pealegi võib mingeid sünteetilisi rõivaid kahjustada. Omaduselt tiba õline vedelik, proovi pärast peale kandmist lihtsalt veega maha pesta, lihtsasti ei õnnestu. Endal selline nö probleemsem nöonahk ja mingit ummistumist või muud pole täheldanud. Mis kosmeetikast sa räägid, täiesti arusaamatu, lihtsalt peale kasutamist pesed ennast puhtaks. Vaata 3M koostist ja kõrvuta Ben's-iga. :wink:
Väheke lugemist http://baltichunter.ee/bens100/deet.php
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas aadu kadakas »

Teemapüstituse marki pole kasutanud. Pole vist suur patt, kui aga teistest vahenditest siin kogemusi jagada.
Ultrathon`i olen kasutanud paar aastat. Hoiab sitikad sellises "ohutus" kauguses, kuid higistad ja siis kuivad ning juba tahavad sääsed kallale taas tulla.
Ben`si ostsin ja olen rahul, aga peale pikemat kasutust oskan rohkem kosta. Plastikpliiats kipub veidi sulama nagu nõuka-aegsete vahendite ajal.
Olen täiesti nõus Mustlesega. Autan on olnud üle 10 aasta kogu pere kasutuses ja igati hea. Muidugi jahis ei sobi sellised aloe vera variandid või mõned peenemad duftid.
Plix ja Kapo rohkem sellised hetkes head, aga pikemat toimet eriti pole. Kapol siiski.
Off-i kohta aga mõjuvad soomlaste omad hinnangud kõige paremini. On võimalus sääski kas pühkida niiskete Off-lappidega, ära puhuda pihusti abiga või tõmmata sääsed üle paksu kreemikihiga, kust nad enam lendu ei saa :D .
Ja soomlased on õppuste ajal kasutanud mingit USA militaarvahendit tõepoolest. See olla aga selline, et näiteks laagris tuleb kasutada kuskil alal servades jne objektidel, sest meelitab viholliset sinna. Alguses kasutati valesti ja tõmmati kokku kahurid, telgid jm staff - siis ei saanud ilmselt elada.
Viimati muutis aadu kadakas, R Juun 10, 2011 10:16 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Feen »

No, kogemused sellised. Nt, jahile või kalale minnes Bens 100 peale, sisikonna eemaldamise või kala kotti panemise järel (siis vahepeal) käe puhtaks ning olukord selline nagu poleks sääsepeletit pannudki. Vaja on natukene lisa panna. Kindel on see, et minu näo nahale sääsetõrje vahendid eriti hästi ei mõju. Vahe pole suur, aga on siiski olemas. Ultrohoniga pole asi parem.

Nüüd, selleks, et teemasse tagasi tulla, soetasin eile omale PIC X-100. Esimesena hakkas silma, et pudelil pole peal vedeliku kogust. Järgmiseks võtsin suuna kalavetele asja katsetama. Ühte taskusse Bens, teisse Pic. Järgmiseks, Bensi pudel on lapik ja seda on mugavam taskus kanda, PIC X-100 läks kalastuskasti ning jube tüütu oli seda otsimas käia, Ma liikusin mööda jõe kallast edasi-tagasi, aga enamus varustusest oli nö varustusepunktis :). Testimiseks sai 1 käsi kokku Bensiga ning teine Pic määrdega, st, kõik muu sai selle teisega kokku tehtud. Bens on lõhnatum ning jahil eelistaks seda (pole küll selline tapan-maha aroom, aga tuntav siiski). Pic on veelgi õlisem ning Bensi puhul pole ise lasknud sellel häirida.

Pihustamisesk, Bens tuleb ikka joana aga Pic tuleb nii nagu jumal juhatab, vahepeal ka suht hajusalt, see on hea, aga vahepeal tuleb joana ka. Võimalik, et sellel on mingi trikk, uurima ei hakanud, kala näkkas. Pigem on selline hajus pihustus, see oli 1 asi mis mulle meeldis.

Toime. Bensi käel olin jätnud vaba koha (küünarnuki osa). Sellele kohale tuli sääsk ning lõi londi likku. PIC C-100... tulemus tugevalt alla loodetu. Muudkui pihusta juurde, sääsed leidsid kõik kohad üles mis pihustamata. Rahulikum oli kindlasti, aga kalale käiks Diffusil küll. Mõju kadus paari tunniga üsna häredaks, ära ei söödud aga kuna ma olin varustusest jupp maad eemal ning mõlemad määrded jäid sinna, siis sain ennast kiruda, et isegi Bensi taskusse ei pannud (eesmärk oli testida siiski PIC X100).

Vahepeal käisin ujumas ka (lanti lahti päästmas). Pärast kuivamist ja riietumist sundisid sääsed määret uuendama.

Kokkuvõtteks. Jahi jaoks lõhnab ehk natukene palju, on natukene õline (pole hullu), pudel on ümar, st, ebamugav pükste taskus kanda (väljas kuum, ei taha vesti ka selga panna). Kalale mineku jaoks on natukene kallis ning odavama raha eest saab vähemalt sama tõhusa asja. Mina ise seda PIC X-100 arvatavasti enam ei osta, kuna on olemas soodsamad vahendid, mis vähemasti sama hästi töötavad. Kui juba kalal nii hästi ei toiminud, siis loomade ligiduses võivad sääsed pureda ka läbi taskus oleva kreemituubi :D


Üks asi veel, seda vist iga sääsekreemi puhul, kui seda peopesaga laiali määrida, siis spinninguga püüdes polnud vahet, aga ussi võttis küll maru lahjalt (ning seal on tavaliselt võtt palju meeldivam olnud... kala oli liikvel ning ussi oleks pidanud kohe kindlasti palju paremini võtma).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas aadu kadakas »

Feeni katsetus on minuarust sarnane "Top Gear-i" Clarksoni katsetustega omas teemas. Väga põhjalik (y) .
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Lauzy »

Mina kasutan jahileminnes alati Bens´i sest hinna ja kvaliteedi suhe paigas ning peaaegu lõhnatu. Samas jällegi kalal ning mujal looduses kasutan juba paari kasutaja poolt mainitud Autanit, mõju on tal sama hea kui Bens´il hind sama aga kogus suurem :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Ats »

Tnx Feen põhjaliku katsetuse ees

Ise omast kogemusest tean, et Off- pudeliga võib sääski tappa, parem mitte pihustada, sest meelitab veel rohkem sääski ligi
Autan-ei aita seegi, haiseb magusalt
Diffusil-siiani olen kasutanud edukalt, aga pealelaskmisel peab ettevaatlik olema ja vaatama, et ise allatuult ei jää, see sunnik on sellise haisuga, vaata et võtab endal sussid sirgu.

Kuna Diffusil sai otsa siis soetasin Benś 100 ning lähen nädalavahetusel katsetama.
PIC-100 uurisin seepärast, et Bens´100 pole igalpool müügis.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kui keegi viimati kuskilt tartu poest ostnud on Bens 100 võiks anda teada.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Olgerd »

Diffusiliga sellised kogemused, et aitab küll, aga teatud piirini. Metsas on sääsed palju tigedamad kui mujal. Kuskil prasnikul võib seda diffusili kasutada küll ja aitab, aga kui metsas jahil oled, siis natukese aja pärast hakkavad sääsed ikkagi tigedalt kallale tulema. Ja see jutt on täiesti õige, et pihustades peab vastutuult olema. :D
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Mart »

raindrenkhan kirjutas:Kui keegi viimati kuskilt tartu poest ostnud on Bens 100 võiks anda teada.


http://baltichunter.ee/bens100/retailers.php siin neid Tartu poode mitu, valik on sinu. :)
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas Ats »

Natuke teemast mööda, kuid nüüd paljukiidetud Bens 100 ka ära proovitud, sääsed tõesti ligi ei tule, kuid kõrvalnähuna võin hoopis välja tuua selle, et kui nn üle doseerida määrimisel, siis peavalu ja sitt enesetunne garanteeritud!
Pole looma, pole probleemi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas andrus »

See nagu enda probleem,mitte tootja.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sääse- ja putukatõrje vahend PIC X-100

Postitus Postitas kakuke »

Samas, kui vähe panna, ei toimi nagu vaja. Seda mitmed minu tutvusringkonnas kogenud ja higi peseb ka selle maha. Bens´ist siis jutt. Mina selle seni toimima saanud ainult paksult määrides.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta