Spark Sight, 3mm x .5

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Vasta
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Spark Sight, 3mm x .5

Postitus Postitas sniper »

http://www.browning.com/products/catalo ... type_id=97


Kas keegi oskab antud toodet kommenteerida. Kas on siis parem kui tavaline kirp :roll: . Leidsin selle browningu lehe pealt mõtlesin et küsin targematelt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei osta küll antud kirpu kommenteerida, kuid analoogse varandi, ehk siis seest valgustatud optikast (sees valgustatud rist või täpp) head juttu ei räägita. Meie jahisektsiooni kahel mehel on midagi sellesarnast Waltheri toodetest ja nende endi sõnul nad seda pole kunagi kasutanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

neid on patareidega ka aga antud variant on vist ilma. aga minuarust on need päris normaalsed sest isegi need mis ei ole valgustatud on hämaras päris normalselt nähtavad.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kriss kas sa proovinud oled lasta ka kui selline kirp püssil peal on. Ja kus sa patareidega varianti nägid oleks huvitav vaadata, milline see välja näeb.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kõige parem hämaras laskmiseks peaks ikkagi olema opriline sihik. Kuna minu püssil seda pole, siis oman kogemust, kus kitsed olid hämaras laskekaugusel (pinokliga selgelt nähtavad) aga palja silmaga lasta polnud võimalik. Küll on veel sileraudsetel latte valgeks värvitud, kuid lõpuks on ikkagi kiidetud optilist sihikut. Kui on ikka nii hämar, et kirpu ei näe, siis pole ka uluk selgelt nähtav ja kvaliteetset lasku on keeruline sooritada (vähemalt koprajahis see toimib).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

olen küll proovinud. see ongi ju ainult siledatele mõeldud. ja selle laskekauguseks minul küll siledale pole vaja optikat peale panna,aga eks ta ole maitse ja vajaduse asi. müügil on neid igas jahipoes , patareidega nägin deerhunteris vist ja see kinnitus latile magnetiga. aga hämaras on see päris hea.
jaht eesti moodi
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

sniper kirjutas: kriss kas sa proovinud oled lasta ka kui selline kirp püssil peal on. Ja kus sa patareidega varianti nägid oleks huvitav vaadata, milline see välja näeb.

Ostsin oma Iž-27-le paar nädalat tagasi selle magnetiga ja patareide pealt töötava Deerhunterist, maksis vist 590,-EEK-i. Pole veel lasta õnnestunud aga olen pimedas kantslis istunud ja paistab, et on kasulik asi küll.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

vkx
Kui ära proovid anna teada kuida oli sest ma peaks ka omale IZ´i saama kevadel, siis tean kas tasub enda omale ka tulevikus peale panna.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

vkx kirjutas: Pole veel lasta õnnestunud aga olen pimedas kantslis istunud ja paistab, et on kasulik asi küll.


Ma olen proovinud midagi analoogset armees,sealt natuke negatiivne kogemus.Asi nimelt järgmine: mida hämaramaks läks,seda kehvem oli sihtida.Nimelt "valgus" kirp laiali (värista hämaras sigaretiotsa,siis arusaadav,mida ma mõtlesin :) ).Lühemal distantsil sileraudsega võib-olla norm,kuid Kalašnikoviga 250m läks küll asi käest ära.

Võib-olla on sinu sihik tehnoloogiliselt teisit valmistatud, siis lase ülalkirjutatu kõrvust mööda,minu kogemus on vene armeest aastast '87 8) .
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

trucker kirjutas:
vkx kirjutas: Pole veel lasta õnnestunud aga olen pimedas kantslis istunud ja paistab, et on kasulik asi küll.


Ma olen proovinud midagi analoogset armees,sealt natuke negatiivne kogemus.Asi nimelt järgmine: mida hämaramaks läks,seda kehvem oli sihtida.Nimelt "valgus" kirp laiali (värista hämaras sigaretiotsa,siis arusaadav,mida ma mõtlesin :) ).Lühemal distantsil sileraudsega võib-olla norm,kuid Kalašnikoviga 250m läks küll asi käest ära.

Võib-olla on sinu sihik tehnoloogiliselt teisit valmistatud, siis lase ülalkirjutatu kõrvust mööda,minu kogemus on vene armeest aastast '87 8) .


Kas sa ei pea silmas äkki kollimaatorsihikut ehk punatäppsihikut? Paar näidet:
avatud kollimaatorsihik(vene toode):
http://cobra.guns.ru/index_eng.html
kinnine kollimaatorsihik:
http://www.mamut.com/homepages/Norway/1 ... folder.pdf
http://www.army-technology.com/contract ... /aimpoint/
Kollimaatorsihikut ehk punatäppsihikut ei tohiks kindlasti segi ajada valgustatud täpiga optilise sihikuga, need on kaks eri asja! Optiline sihik reeglina suurendab pilti, kollimaatorsihiku suurendus on reeglina 1x ehk siis suurendus puudub. Isiklikult arvan, et kolimaatorsihikust on kasu kiirlaskmisel näit. ajujahis või siis hiilimisjahis metsas ja tihnikus, kus reeglina laskmisdistants on suht lühike ehk siis olukorrad, kus optikast pole kasu, pigem kahju(ajaliselt võtab looma optikasse püüdmine rohkem aega) ning laskja eelistaks sihtimisel püssi tavasihikut ehk kirpu. Kuid ka tavasihiku puhul tuleb täpselt joonde viia esimene ja tagumine kirp, siis kollimaatoriga on asi veel kiirem ja lihtsam, kuna piisab ainult ühe täpi suunamisest vajalikku kohta. Ka kollimaatoritest eelistaksin isiklikult nn. lahtist tüüpi, kompaktsuse ja väikse kaalu tõttu ning puudub sellel ka see optika torukorpus, nagu kinnisel kollimaatoril, mis siiski piirab mingil määral vaatevälja.
veel üks vene kollimaatorsihik:
http://62.118.252.237/vttv/99/firms/belomo/e-psk-8.htm
vot selle sihiku kasutamis võimalusest mina aru ei saanud. Tegemist on KINNISE toruga, ei paista sealt mingit valgust läbi ehk siis põhimõtteliselt pulk, mille sees on punane täpp, millega siis sihitakse. See pidavat olema üks venelaste esimesi väljatöödatud kollimaatorsihiku tüüpe, mida on kunagi kasutanud vene eriüksused ning muuhulgas ka Kalašnikovide peal. Kuidas sellega effektiivselt ja täpselt sihtida saab jäi mulle mõistatuseks, võibolla oli seal mingi nipp, mida mina ei tea?!
Tagasi tulles minu kaheraudsele soetatud sihiku juurde: mõõtudelt on see umb.2-3cm pikk, umb.0,5cm kõrge, allpool on latile paigaldamiseks sobiva laiusega soon ja latil hoiab seda magnet. Sihiku laskja poolses otsas on väike punane valgusdiood, mida toidavad kaks väikest tablett tüüpi patareid. Tuluke süttib sihiku asetamisel latile, kuna patareid on alt avatud ning kokkupuutel metalliga tekib vooluring. Ise hoidsin muul ajal sihikut taskus, et mitte liialt kulutada patareid ning panin latile siis kui kostus lootust andvat krõbinat. Tuluke on ka valgustundlik ehk siis mida pimedamaks läheb, seda nõrgemaks muutub ka tulukese valgus, et ei pimestaks jne. Loomulikult tuleb meeles pidada, et padrikus tatsates võib mõni oks sihiku latilt maha lükata ning ei ole mõtet seda kogu aeg peal hoida. Kuna kantslis istudes looma välja ei ilmunud, siis sihtisin prooviks muid tumedaid kogusi, kuuski ja põõsaid ning mulle tundus, et asi töötab. Nimelt kui pimedas sihtida tumedat looma siluetti, siis kaob latt looma taustal ära ning ei saa kindel olla kuhu täpselt kirp on suunatud aga selle punase tulukesega oli sihtimine täitsa mugav. Teine tüüp sihikuid on fosfori baasil pimedas helendavad peenikesed pulgakesed, mis samuti paigaldatakse lati otsa. Neid pole ise proovinud, seega ei oska ka midagi kosta.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei see kollimaatorsihik ei olnud, kirbule oli lisatud mingi tilluke valgusdioodi moodi asi ja taga jällegi kaks dioodi.Kui kaugemat sihtmärki liialt kaua sihtida,tuleb paratamatult värin sisse ja siis sellest kirbukesest sai pikapeale mitte täpp,aga lausa laik.Selline oli see tehnika tollajal.Võib-olla oli mingi katsetusvariant Kalašnikovile ,kes teab ,SVD-del olid ikka valgustatud ristiga sihikud.

Aga see stereoskoopne kollimaatorsihik töötab sedasi,et kui märk sihikul,siis paistab sulle punane kiireke silma,muidu ei ole mingit tuld näha.Põhimõtteliselt tagurpidi pööratud lasersihik.Nii ma sain aru.
Kasutaja avatar
Kala
Postitusi: 17
Liitunud: P Okt 26, 2003 8:40 pm

Postitus Postitas Kala »

Ülihea asi hämaras sihtimiseks : http://www.browning.com/products/catalo ... type_id=50

Töötab fiiberoptika põhimõttel. Koondab endasse valgust.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Selline fiiberoptiline valgust võimendav väike sihik on täiesti MEGA! Tellisin kunagi USAst ja olen seda nüüd kaks aastat kasutanud ntks koprajahil (ega ta ju päise päeva ajal ringi patseerima ei kipu :) ) ja õhtusel pardijahil, mil ta pikendab märgatavalt jahipäeva pikkust.

Minuarust müüakse neid nüüdseks juba ka siinsetes jahipoodides, ise tellisin Cabelasest:
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

Eriti mugav on seejuures veel, et käib magnetitega klõpsti! raua peale kinni ning on vabalt ühelt püssilt teisele tõstetav. Ainult, et suuruses ei ole ma enam päris kindel: vist tellisin ta "Size 3", sest kodus on Winchester, ent see istus ideaalselt ka IZH-27'le. Ja ei maksa palju :D
kroon

Postitus Postitas kroon »

Ostsin ka endale, helendab päris hästi aga kui ikka pimedaks läheb siis kustub ka tema täpp, tõenäoliselt on kuuvalgel ööl hea. Muidugi ilma sellise abivahendita oleks juba tunnike varem võinud koju kõndida.
Vasta