Hea õhupüss uus/kasutatud

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
THEONE
Postitusi: 7
Liitunud: T Apr 26, 2005 5:36 pm

Postitus Postitas THEONE »

kakuke kirjutas:Kas oskab keegi öelda, et mis relvaga antud pildil tegu on? Kasutati teisi EJS suvepäevadel ja jätsid väga hea mulje.

Lahe mul endal on see õhupüss,aga kaba on teine.... :) See on tõesti hea relv,sest mu isa lasi sellega võistlustel,nüüd mina ka :D Hiljuti puhastasin ka ja nüüd on juba ägedam! :wink:
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: õhukatest

Postitus Postitas sada »

Nagu ei pakuta ka kiirusi, mis sobiksid õhupüssi liikuva märgi laskmiseks.
kas 280 m/s siis ei sobi liikuva märgi laskmiseks?Paide poel nüüd oma lehekülg ka, aga võiks piltidele ja hinnale lisaks ka kiirused ja muud andmed olla. http://www.hot.ee/ohkrelvakeskus/galerii.htm
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Keegi Norconia õhukaid ka katsetanud on? Peaksid siukse odavama klassi omad olema aga mis nad ka laskmise ( nt 10-15m harjutamise) seisukohast väärt on?

http://www.norconia.de/norc_gun/norc_gun_air_airr.htm

Müüakse neid nt. Laagri Maksimarketis - Binoklipood ( Marseille-m oü)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

hendrik kirjutas:Keegi Norconia õhukaid ka katsetanud on? Peaksid siukse odavama klassi omad olema aga mis nad ka laskmise ( nt 10-15m harjutamise) seisukohast väärt on?

http://www.norconia.de/norc_gun/norc_gun_air_airr.htm

Müüakse neid nt. Laagri Maksimarketis - Binoklipood ( Marseille-m oü)
Ei tea küll palju nad maksavad, aga algkiirus 170 m/s on ikka väga vähe (vineeri lastes saad tagasipõrkava kuuliga otsaette)Odavamast otsast soovitaks sellist http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.tarcza.pl/images_u/m_wiatrowka_b12.JPG&imgrefurl=http://tarcza.pl/&h=34&w=100&sz=2&tbnid=Y7vhqqpPwgAJ:&tbnh=26&tbnw=76&hl=en&start=3&prev=/images%3Fq%3DXS-B12%26hl%3Den%26lr%3D%26sa%3DG 900 eek ja algkiirus 260m/s .Üldiselt odavate püsside vedrud väsivad väga ruttu ja niigi nutune kiirus langeb veelgi.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Link tuli natuke ebatäpne ,mõtlesin mudelit XS-B12 .
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kiiruse järgi hindamine

Postitus Postitas Arles »

Olemata viitsinud tutvuda eelpool viidatud relvatehase või konkreetse mudeliga julgen arvata järgmist:
Kiiruse järgi võib püsse ikka hinnata küll. Seda reeglina tehaksegi.
Kiiruse valik sõltub eesmärgist. Märki laskmiseks on siiamaani kõik kvalitseetsed tehased pakkumas aeglaseid kiirusi, jahilaskmiseks kiireid kiirusi (näidatakse osade tehaste puhul ka löögienergiat).
Kuna sooviti relva 10-15 m peale märki laskmiseks ei ütle kiiruse järgi miskit halba. Hinna järgi ei taha ka hindama hakata - oleneb kõik sellest, millisel tasemel ja millise täpsusega soovitakse lasta ja kauaks relv hankida. Märgi poole lahmimiseks piisab ka 300.- püssist :)
Mida aga julgen arvata netist miskite heade ja odavate asjade otsimise kohta:
Kui saab netist otsitud ja omale tuntud kauba tellida, on asjad korras. Näiteks 1000.- püssi puhul tekib, eriti veel kuna püssi margi kohta nõu oli vaja, põhjendatud küsimus, kas mitte meil pole juba enam-vähem sarnaseiisendeid sarnasegi hinnaga saada? Milleks omale selline peavalu, kui lihtsamini saab?
Aga soovides head ja odavat, tuleb ikka mõlemad koju tuua.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ostsin Norconia b36 mudeli ära.
http://www.norconia.de/norc_gun/norc_gun_air_airr.htm
H: 1,5k peale ostsin mänguoptika samalt firmalt 4x20. Kusjuures härrastega andis hinna osas vestelda ka. Mis mulle selle püssi juures meeldib, on see, et puuosa on norm kuju ja viimistlusega, kaal on 3,2kg ehk tunne on nagu oleks ikka õige asi käes.

Nüüd olen mingi paari nädala jooksul pisut plõksinud ka. Mulle tundub, et minule selle püssi täpsusest ilmselt piisab, sama on algkiirusega. Kõige kaugemalt olen lasknud 25m ja seejuures suht tugeva tuulega, 5cm diameetriga ringi sain kõik lasud ikkagi pihta. Ilma tuuleta ja 15m pealt on tabamused alati seal kus optika rist päästiku tõmbamise hetkel oli. Kusjuures rõõm on märgata, et laskmistulemused on juba pisukese harjutamisega paranenud st koordinatsioon muutunud kuidagi paremaks.

Mina ei osanud endale selle raha eest paremat uut õhukat Eestist leida, ise olen rahul... :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Räägi Hendrik kuidas selle löögijõuga siis asi on. Kas seisvat märki lastes ikkagi põrkab diabool tagasi või mitte. Oled püssi varese peal ka juba proovinud? Endal samuti õhuka ostusoov, vanasti olid sakslaste õhukad küll kobedamad kui vene omad. See poolakate link vist kui ma õieti aru sain on tore küll, aga kuidas sealt osta saab? Äkki Sada oskab neid relvi ka kommenteerida. Pildi peal on kõik asjad ilusad. Kas Eestis neid keegi ka müüb?
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Löögijõud on mu arvates täitsa ok - 5m pealt läheb ristikiudu puuprussi mingi ca 1cm, pikikiudu 0,5cm. Ükski kuul ei ole senini kuskil kuhugi põrganud :lol: aga ega ma pole vastu metalli või kivi lasknud ka. Ühegi elava peal proovinud ei ole aga nii tunde järgi ( olen ennem ka õhukat lasknud) peaks ehk varesegi maha saama. Minu jaoks muidugi see ei ole mingi eraldi kõva näitaja, see varelaskmine, mul oli rohkem harjutamise püssi vaja. Nagu enne mainisin, siis õhuka jaoks suht pika maa so 25m pealt on võimalik temaga veel päris täpselt tabada. Ise olen hetkel vähemalt väga rahul.
Mis sellesse algkiirusesse puutub, siis kui te vaatate kasvõi arlese pakutud relva Fainwerkbau kodukat, siis on ka seal kõik täpsuspüssid 170 m/s. Iva on selles, et kas on vaja trenniks või tapmiseks. Küti Äris nt pakuti täitsa mõistlikku paketti letihinnaga 4,5k, peal oli tasco optika ( 4x40?) ja relva algikiirus oli 305m/s. Pidi paras kassitapja olema. Kui tapjat vaja...
niisama meez
Postitusi: 3
Liitunud: P Okt 09, 2005 3:17 pm

Re: Hea õhupüss uus/kasutatud

Postitus Postitas niisama meez »

See CZ slavia 631 LUX(ees pool koos piltidega) no relv mida mina soovitan. Enadal on ja see on ikka väga täpne relv ja pole väga kallis kah.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Re: Hea õhupüss uus/kasutatud

Postitus Postitas Estlander »

niisama meez kirjutas:See CZ slavia 631 LUX(ees pool koos piltidega) no relv mida mina soovitan. Enadal on ja see on ikka väga täpne relv ja pole väga kallis kah.


Julgen ka seda CZ-i soovitada kuna ise sellist oman.
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Slavia631.html

20-25m pealt tõi irvitavad rästad alla.
Päris asjalik vaikne ja pika toruga plõksija.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Väikenugis
Postitusi: 7
Liitunud: R Dets 09, 2005 12:40 am

Õhupüssid

Postitus Postitas Väikenugis »

Tere kõigile foorumlastele ja ka Arlesele,
Oman kahte Norkonia õhupüssi 1. -B36 algkiirus -170 m/s ja teine on B-4 ja algkiirus 225m/s. Kuigi see B-4 oma norm. algkiirusega võiks olla hea harjutusriist siis minule jääb ta liiga kergeks (mänguasi) :roll: . Lahtimurtavad õhupüssid mulle ei meeldi seetõttu, et liigendisse tuleb pikapeale lõtk mis laskmise tulemust (üles-alla) mõjutab. B-36 on juba tõsisem riist mis tasub endal järgiproovimist (minule meeldib). Kuna elan paigale kus neid püsse (optikaid) müüakse- (Pärnu mnt. Laagri Maksimarketi optikabox-binoklipood) üsna lähedal, siis käin sealt üsna tihti läbi. Omanik (kui juhtub poes olema ) on täitsa normaalne ja jagab ka selgitusi, (Selgus,et mees ise toobki norkonia püsse maale) käisin täna huvipärast sealt läbi, müügis olid ka 300 m/s norkonia õhupüssid(B-20), kuid kahjuks lahtimurtavad, vaatasin norkonia kodulehte ega leidnudki sealt selliseid?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hakkasin ka huvi tundma õhupüssi vastu, seda küll puhtpragmaatilistel kaalutlustel. Elan Meriväljal ja mul aias pidevalt külalisteks ca 20 varest , 6-10 harakat,praegu talvel teen "lisasöötmist" värbudele, karjas on ca 40 rohevinti, 3 suurnokkvinti, 2 puukoristajat, 1 porru, 4 isa- ja 3 emaleevikest, 2 nahaalset sinitihast, hunnikus rasvatihaseid, varblasi,musträstaid kümmekond, hobu -ja hallrästaid, pasknääre, kevade poole tulevad siidisabad. Vareste ja harakate invasioon on kosmaar. Kui minna mere äärde sügisel, siis kõlgub neid seal koos noortega enne äralendamist sadu tuules. Enne oli ka oravaid, endal kaks suurt sarapuud ja kastanid õues, nüüd näen ainult kahte. Iga aasta on olnud pesitsemas kaelustuvid, istuvad õunapuude otsas nagu suured kanad, kahest pesakonnast suudavad max. üles kasvatada kaks poega.
See jutt selleks, käisin Raplas Valdu poes, tal seal müügis hea Rootsi plastpäraga õhukas, küll lahtimurtav, aga minu vajadused rahuldab. Õpin kõigepealt märki laskma, tulen tiiru teiega sellesama kõlbmatuga võistu laskma, ja öelge siis, et lahtimurtav ei kõlba! Varesed... öelge, mis tahate, siin mul halastust ei ole.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

selle Rootsi õhuka kuuli algkiirus, kui õieti mäletan, oli üle 300m/s, õlga istus mulle suurele mehele üsna hästi ja paistab, et seal saab üht-teist veel ka sättida. Hind muide tutikal oli 3000 kanti. Jõudu, mehed!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Hea õhupüss uus/kasutatud

Postitus Postitas sergo »

Estlander kirjutas:
niisama meez kirjutas:See CZ slavia 631 LUX(ees pool koos piltidega) no relv mida mina soovitan. Enadal on ja see on ikka väga täpne relv ja pole väga kallis kah.


Julgen ka seda CZ-i soovitada kuna ise sellist oman.
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Slavia631.html

20-25m pealt tõi irvitavad rästad alla.
Päris asjalik vaikne ja pika toruga plõksija.


Eelmine aasta lasin sama kaugelt vene vana õhukaga hulgi rästaid põõsast. Mis vahe?
Vasta